iPhone için En İyi 9 Ücretsiz ARKit Oyun ve Uygulama

iPhone için En İyi 9 Ücretsiz ARKit Oyun ve Uygulama

AR artık bir hile değil, gerçek görünen ve hissedilen güçlü bir araçtır. App Store'da şu anda mevcut olan favori uygulamalara bu yazımızda yer veriyoruz.

Artırılmış gerçeklik (AR) akıllı telefonlar hala yeniyken el tutamağımıza yumuşak bir dokunuşla geldi. Erken AR uygulamaları ilginç ama yine de buggy ilginçti. Bu, çalışma ve oyun için ciddi bir araçtan ziyade, teknolojiyi bir hile olarak yazmasına yol açtı.

Apple'ın WWDC'de ARKit'i açıkladığı Haziran 2017'den beri hızlıca ilerliyor. Araç seti, geliştiricilerin uygulamalarına AR'yi uygulamalarını her zamankinden daha kolay hale getirir ve Apple'ın sahne arkasındaki çalışması, izlemeyi stabilize etmesine ve performansı büyük ölçüde artırmasına yardımcı olmuştur.

ARKit Nedir?

ARKit, geliştiricilere yönelik Apple’ın artırılmış gerçeklik API'sidir. Bir API veya uygulama programlama arayüzü, belirli bir teknoloji etrafında yazılım oluşturma sürecini mümkün kılan ve kolaylaştıran bir araç takımı gibidir. Apple, yeni nesil AR projelerini daha önceki uygulamalardan çok daha kararlı hale getirmek için sahne arkasında çok çalışma yaptı.

Özellikle ARKit, 3B alanında nesnelerin izlenmesini büyük ölçüde geliştirdi. Nesnelerin geçmişte sık sık aksaklık ve hareket etmeleri durumunda, şimdi (çoğu zaman) ortaya çıktıkları 3D ovaya yapışıyorlar. Mükemmel değil, ancak ileriye doğru büyük bir sıçrama yapıyor ve Apple ARKit'i düzenli olarak güncellemeye devam ediyor.

Apple'ın geniş kapsamlı ARKit uygulaması birkaç nesil cihaz içerdiğinden, iOS kullanıcıları özellikle şanslı.
iOS'un en son sürümüne göre birleştirilmişlerdir. Google, Android'e ARCore adlı benzer bir API ekledi, ancak henüz pek çok cihaz desteklemiyor. Bu, birçok AR geliştiricisinin önce iOS'u hedeflediği anlamına gelir.

ARKit kullanabilen bir iPhone veya iPad'iniz varsa, neden denemiyorsunuz?

ARKit'i Destekleyen Cihazlar
Şu anda ARKit uygulamalarını bir A9 işlemcisi veya üstü içeren herhangi bir iOS cihazında kullanabilirsiniz. Bu, iPhone 6s / 6s Plus, iPhone SE veya daha yeni bir ürüne ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Daha yeni cihazınız, beklediğiniz daha iyi performans.

En iyi ARKit deneyimi iPhone X ve TrueDepth kamera ile geliyor.
Apple’ın amiral gemisi yüz pozisyonlarını, topolojiyi ve ifadeleri tespit edebilir. Apple'ın Animoji'si, tüm uygulamalar iPhone X için optimize edilmese de TrueDepth kameranın ne kadar eğlenceli olabileceğini gösterir.

apple arkit

A8 ve önceki işlemcileri kullanan bazı cihazlar, AR özelliklerini kullanmaya devam edebilir, ancak ARKit API'sinden yararlanamazlar.
Bu, bu listedeki uygulamaların çoğunun ARKit API'sı üzerinde oluşturuldukları için mevcut olmadığı anlamına gelir.

En iyi ücretsiz ARKit Apps ve Oyunlar

Artık teknolojiyi kendiniz deneyimlemek için bir kuruş harcamanız gerekmeyen ARKit kullanan yeterli oyun ve uygulama var. App Store’un en iyi AR deneyimlerinin birçoğu premium indirmelerdir. Sanal düdüğünüzü dinlemek için ücretsiz ve reklam destekli uygulamalara takıldık.

1. Pokémon GO

Niantic’in son derece başarılı bir gerçek dünya Pokémon deneyimi, Temmuz 2016’da ilk kez dünyaya geldiğinde dünya çapında bir Pokémon ateşi çılgınlığı yaşadı. O zamanlar, uygulamada çevrenizde Pokémon bulunan bir AR modu vardı.

Ama şimdi Pokémon GO ARKit desteği içeriyor (Niantic dediği gibi AR + modu). Aralık 2017'de güncellenen Pokémon GO, artık daha sorunsuz ve daha iyi entegre edilmiş AR oyunlarına sahip. Beğenmezsen, her zaman tekrar kapatabilir ve pil tasarrufu yapabilirsiniz.

Pokémon artık basit 2B kaplamaları değil, etrafta dolaşabileceğiniz veya yaklaşabileceğiniz 3 boyutlu modeller. Dikkatlice bir Pokémon'a gizlice girip onu yakalarsanız “Uzman İşleyici” rozetini de kazanabilirsiniz.

2. Shadows Remain: AR Thriller

Fruit Ninja ve Jetpack Joyride gibi hitlerin geliştiricisi Halfbrick Studios'tan yeni bir AR deneyimi yaşanıyor. Kendisini paranormal bir bulmaca olarak tanımlamak, Shadows Remain, oğlunu şeytani güçlerden kurtarmaya çalışan bir annenin gizemli olaylarını araştırıyor.

Bu, tam oyun için bir demo, dolayısıyla ücretsiz fiyat etiketi ve reklam eksikliği. Tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürer. Bu süre zarfında, bulmacaları çözmek ve optik yanılsamaları ortaya çıkarmak için AR'nin armağanını kullanarak çevresinde özgürce hareket edersiniz.

Bir bulmaca oyunu, hikaye odaklı macera ve psikolojik dehşetin tadını çıkarmanın benzersiz bir yoludur. Oyun hala geliştirilme aşamasında olduğundan, geliştiricilerin uygulama içi ipuçlarını verebilir veya daha fazla bilgi edinmek için proje ana sayfasına yönelebilirsiniz.

3. Ghosts ‘n Guns AR

AR oyunları ilk başladığında, birçok Ghosts ‘n Guns AR gibi basit atıcılar şeklinde oldu. Düşmanlar yerel ortamda doğarlar ve onları çekmek için iPhone'unuzu kullanmanız gerekir.

Skorunuz performansınıza bağlıdır, patron savaşları yeteneklerinizi gerçekten test eder. Çoğu eski AR atıcı, floaty teknoloji demoları gibi hissettiler. Ghosts ‘n Guns AR daha olgun hissediyor. Tek dokunuşla kontrol edilen kontroller kolaylaştıkça, daha önce bir AR atıcı oynamadıysanız başlamak için harika bir yerdir.

Oyun, isteğe bağlı premium yükseltmeyle kaldırabileceğiniz reklamlarla desteklenir.

4. AR Runner

AR Runner ona nasıl baktığına bağlı olarak bir oyun ya da fitness uygulaması olabilir. Amaç basittir: cihazınızdaki kontrol noktalarından geçmek, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara karşı rekabet etmek ve en iyi zamanlarınızı geliştirmek için AR kullanın.

Mobil bir oyun oynarken uyum sağlamaya yönelik bir örnek, ancak oynatırken iPhone'unuzu düşürmediğinize (veya kendinizi incitmediğinize) dikkat edin. iPhone'unuzu önünüzde tutarken olabildiğince hızlı koşmanın kombinasyonu, yoldan geçenlere biraz garip gelebilir, ama başkalarının ne düşündüğü kimin umurunda?

Dört oyun modu, dört alan boyutu, altı alan şekli ve 60 zorluk ile dişlerinizi batırmak için burada bol miktarda var. $2 uygulama içi satın alma, reklamları kaldıracaktır.

5. IKEA Place

Satın almadan önce odanızda bir mobilya denemek ister misiniz? Şimdi IKEA Place ile yapabilirsiniz. App, nasıl göründüklerini görmek için yakın çevresinde yerleştirebileceğiniz yüzlerce mobilya ve dekorasyona sahiptir.

IKEA, seçtiğiniz öğenin boyutunun, tasarımının “doğru” bir izlenim ve işlevsellik vaat ediyor. Dijital bir alışveriş listesine dönüştürebileceğiniz sanal bir oda oluşturmak için güzel bir araç.

Uygulama sürekli olarak daha fazla ürün ekler ve IKEA'dan ürünü satın alıp almamanız gerekip gerekmediğine bakmaksızın, büyüklükte mobilya denemek için güzel bir şey.

6. Enter the Room

Kızıl Haç'ın Uluslararası Komitesi tarafından oluşturulan Enter the Room, savaşın acımasız gerçekliğine ve siviller üzerindeki etkisine dokunaklı bir bakış. Bu gerçekten böyle bir oyun değil, hikayeyi hayata geçiren etkileşimli bir deneyim.
Uygulama, AR’ın hikayelerini evinize yaklaştırırken oynadığı rol için ilgi çekici bir durum oluşturuyor. Bu özellikle çoğumuzun sadece makaleleri ve TV haberleri aracılığıyla yaşadığı silahlı çatışma konusuna bakıldığında özellikle önemlidir.

Tüm ürün olarak, gördüğüm en iyi AR örneği. Bu teknolojik olarak zekice, akıllıca inşa edilmiş ve önemli bir mesaj vermek için zevkli bir şekilde AR kullanır.

7. Civilisations AR

Etrafında dolaşın ve eski Mısırlı bir mumya, Bellini ve Turner, Roma kaskları ve Rosetta Stone gibi ünlü sanat eserlerini deneyimleyin. Eserler son derece ayrıntılı ve onları daha büyük hale getirebilir ve gerçek dünya büyüklüğünü bir düğmeye basarak görebilirsiniz.

Konu sadece ilgi çekici olmakla kalmıyor, aynı zamanda AR'ın bizi aynı mekana götürdüğümüz yerlere benzer bir şekilde deneyimlememize izin verdiği ve bizi bu yerlere nasıl taşıyabileceğinin harika bir örneği. Bu gerçekten tarihin canlanmasını sağlıyor.

8. TapMeasure

ARKit şaşırtıcı derecede doğru, ancak sanal bir mezura olarak çalışıyor mu? Tam olarak TapMeasure'ın yapmaya çalıştığı şey budur. Uygulama, hepsi bir arada sanal bir mezura, 3D oda oluşturucu.

15 cm'lik bir cetveli (6 inç'in altında) ölçerek mezurayı test ettim ve uygulama uzunluğu doğru olarak tahmin etti. Izleme biraz kapalı olmasına rağmen, uygulama bu kapasitede oldukça iyi gibi görünüyor. Oda oluşturucu da oldukça iyi, ancak köşelerinizin ve zeminlerin kesiştiği yerde mobilyalarla zor olduğunu tahmin ettiğinden boş odalarda daha iyi çalışıyor.

9. LEGO AR Studio

LEGO AR Studio, çocuklar ve çocuk ruhlu insalar için, artırılmış gerçeklikteki en iyi LEGO setlerinden bazılarıyla oynamanıza izin veriyor. Sınırlı bir seçim var, ancak uygulama şaşırtıcı derecede iyi. Sanal korsan gemilerini, mechleri ​​ve tren setini kontrol etmenizi sağlar. Cihazınız ile yakın ve kişisel hale getirerek modelleri keşfedebilirsiniz.

LEGO AR Studio, birkaç gerçek dünya LEGO kiti ile kaynaştığında muhtemelen en iyisidir. Bu, şehre bir tren seti eklemenizi veya oturma odanızın etrafında uçan bir korsan gemisi yönetmenizi sağlar. LEGO, IKEA gibi interaktif yapı rehberleri ile AR konseptinde genişleyebilir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 219 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" iPhone için En İyi 9 Ücretsiz ARKit Oyun ve Uygulama konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone için En İyi 9 Ücretsiz ARKit Oyun ve Uygulama ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone için En İyi 9 Ücretsiz ARKit Oyun ve Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al