iPhone için Gerçekten işe yarayan 5 Çağrı Kayıt Uygulaması

 iPhone için Gerçekten işe yarayan 5 Çağrı Kayıt Uygulaması

Bir Android telefon kullanıcısısıysanız, arama kaydetme söz konusu olduğunda bunu kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Ancak Apple’ın güvenlik odaklı yaklaşımı nedeniyle, iOS uygulamaları iPhone’daki telefon çağrılarını doğrudan kaydedemez. Peki ne yapabilirsin?

Aramaları Neden Kaydetmek İsteyesin?
Bunu için birkaç sebep var. Belki birisi ile önemli bir konuşma yapıyorsunuz ve daha sonra dinlemek istiyorsunuz. Telefon görüşmeleri yapan gazeteciler, içeriği daha sonra kopyalamak için yararlı bir sesli arama kaydı tutar.
iOS App Store'da telefon çağrılarının kaydedildiğini iddia eden ancak hepsinin bu işi yapamadığı çeşitli uygulamalar var. Bu yüzden kişisel olarak birçok uygulamayı test ettik ve bu işi yapan beş uygulamaya kadar daralttık.

Dikkat: Arama Kaydı Yaşadığınız Yerde Yasadışı Olabilir

Apple’ın ve hatta Google’ın çağrı kaydetmeyi istememesinin nedeni, yasal sonuçlarıyla ilgili olabilir.

Telefon görüşmelerini kaydetmeye başlamadan önce yerel yasalarınızı kontrol etmelisiniz. Ve görüşmeye başlamadan önce bir çağrı kaydediliyorsa diğer kişiyi bilgilendirmek her zaman daha adil olur.

1. Call Recorder – IntCall

TeleStar tarafından yapılan IntCall, bu makaledeki diğer uygulamaların aynısını yapar. iOS cihazda arama kaydına izin vermediğinden, bu uygulamalar sunucudan alıcıya bir VoIP araması yapar, aramayı görüşme sırasında telefonunuza bağlar. Evet, bu, teknik olarak konuşmalarınızı kaydedebilecekleri anlamına gelir.

IntCall'ın Hakkında bölümünde, bahsedilen ilk şeylerden biri konuşmalarınızı sunucularında kaydetmemesidir. Dosyanın geçici olarak sunucularına kaydedildiğini açıklar, yani yalnızca telefonunuza indirilene kadar.
IntCall kullanımı basittir: uygulamayı açın ve gördüğünüz ilk şey bir çevirici. Makaledeki tüm uygulamalar, numara iletmeyi destekler, yani gerçek numaranız, alıcının arayan kimliği üzerinde görüntülenir. İsterseniz numaranızı gizlemeyi de seçebilirsiniz.

Çevirici ekranında ülke kodları kolayca aranabilir. 5, 10, 19 ve 50 dolarlık kredileri satın alabilirsiniz. Belirli bir ülkeye çağrı yapmak için dakika başına ne kadar maliyet olacağını gösteren bir fiyat listesi de vardır.

Call Recorder – IntCall

Çağrı kaydetme uygulamalarının esasen VoIP uygulamaları olduğu, ancak bir çağrı kayıt fonksiyonunun özellikleri olduğu için. Bir şekilde, kaydetmek istediğiniz çağrı uluslararası ise bu harikadır. Öte yandan, yerel telekom sağlayıcınıza arama oranlarını karşılaştırırsanız, bu iyi bir fikir olmayabilir.

IntCall'un size arama geçmişini gösteren menüleri vardır. Kaydedilen ses dosyaları, paylaşım sayfasında desteklenen birçok uygulama aracılığıyla aktarılabilir. IntCall ile olan tek yakınlık, kullanıcı arayüzünün oldukça eski bir görünümüydi.

2. Call Recorder

Bu uygulama sadece "Call Recorder" olarak adlandırılır. Call Recorder, IntCall'a kıyasla daha temiz bir görünüm sunar. İşlevsel olarak, çok farklı değil (gerisi de çok farklı değil).

Kredi yerine, Call Recorder arama yapmak için sanal para kullanır.

call recorder

Her ülkeyi aramak için ne kadar harcama yapacağınıza dair bir konsolide liste yoktur. Geçerli bir telefon numarasını aradıktan sonra oranı öğreneceksiniz.

Testimizde, çağrı kayıt kalitesi tatmin ediciydi. Yüz yüze geldiğimiz bir konu, uygulamanın internette iyi çalışıyor olsa da, Wi-Fi üzerinden arama yapılmasını reddetmesiydi. Bağlanmaya çalışır ve ardından durumu “Bağlantı Kesildi” olarak gösterir. Ama 4G'de, gayet iyi çalıştı.

3. WeTalk Pro

WeTalk Pro’nun arayüz tasarımı, cilalı olarak adlandırdığınız şey değildir, ancak iyi çalışır. Kredi, yukarıdaki uygulama gibi sanal para kullanımı olmadığı için satın alma işlemi basittir. Bir dolar ve yüz dolar değerinde kredi arasında herhangi bir yerde satın alabilir ve yeniden yükleme ya uygulama içi satın alma yoluyla ya da PayPal ya da AliPay yoluyla yapılabilir.

WeTalk Pro

Yukarıdaki uygulamaya benzer şekilde, WeTalk Pro da çalışan bir Wi-Fi ağına bağlandığımızda bir telefon görüşmesi yapmayı reddetti, ancak bu çağrıyı 4G'ye başarıyla yaptı. Kullanıcı deneyimine hoş bir dokunuşile aramayı yaptığınız anda duyduğunuz sesli komut vardır ve kalan kredi miktarının dakika sayısını belirtir.

Olumsuz yönü, uygulamanın tüm aramaları varsayılan olarak kaydetmediği için “Kaydet” düğmesine manuel olarak basmayı hatırlamanız gerekir. Arayüzdeki diğer problem, uygulamanın kullanımıyla ilgili çok fazla pop-up içeriyor.

4. Call Recorder – Record Phone Conversations

Evet, ne düşündüğünüzü biliyoruz: Bir makalede benzer, jenerik isimleri olan iki uygulama var mı? Evet ancak App Store'da bunlara benzer çok daha fazlası var.
Bu genel adlar, kullanıcıların bir uygulamanın genel olarak "çağrı kaydedici" veya "telefon araması kaydet" araması yapmasına yardımcı olur. Bu, diğer uygulama mağazalarında yaygın bir arama motoru optimizasyon tekniğidir.

Call Recorder – Record Phone Conversations

David Kang tarafından bu uygulama, yukarıdakilere göre çok daha iyi tasarlanmıştır. Anlamak ve kullanmak kolaydır.

5. TextFun – Unlimited Text + Calls

Listemizdeki son uygulama, bir çağrı kayıt uygulaması gibi durmuyor. Bunun nedeni, TextFun'un aynı zamanda bir anlık mesajlaşma aracı olmasıdır; Aynı zamanda komiktir, çünkü geliştirici Kun Wang'ın, Call Recorder adında bir başka uygulaması da vardır.

TextFun – Unlimited Text + Calls

Bu listede muhtemelen en modern görünümlü uygulama. iOS 11'de Apple-made uygulamalarında görülen cesur başlıkları içeriyor. TextFun pürüzsüz animasyonlar, çeşitli yazı tipleri ve çekici renk kombinasyonlarıyla cilalanmış hissi veriyor.

Arama ekranında arama kaydını manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. TextFun ayrıca, sanal para olarak “coins” kullanımını da destekler.

Uygulama ayrıca ABD veya Kanada’dan sanal bir numara almak gibi başka özelliklere de sahiptir. İnsanlar bu sanal numaradan sizi arayabilir. Geleneksel bir VoIP aramasının tersi olarak düşünün. Çağrı kayıtları, düzenli tutmaya yardımcı olan notlar ile eklenebilir.

iPhone'da çağrı kaydetme, biraz sıkıcı ve pahalı olsa da, mümkün. Listede olmayan başka bir uygulama kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Ogznet.com

Yorumlar (1)

  • avatar
    hasmet

    buradan mı? http://www.phoneproof.com.tr/iphone-ses-gorusme-arama-kaydedici-program-nasil-yuklenir iphone arama kaydetme

    Cevapla
Yorum Yaz


yenile