iPhone için Safari Alternatifi En İyi Web Tarayıcılar 2019

iPhone için Safari Alternatifi En İyi Web Tarayıcılar 2019

Safari, iOS için en hızlı web tarayıcılarından biri ama mükemmel olmaktan uzakta. Görsel çekiciliği yoktur ve herhangi bir web tarayıcısında bulunabilecek ancak Apple Safari'de bulunmayan birçok özellik vardır. Daha kişisel bir deneyim için, üçüncü taraf uygulamaları indirebilirsiniz. App Store'da iPhone için yeni bir web tarayıcısı uygulaması indirmek için birçok seçenek var.

iPhone'da en iyi tarayıcıyı seçmenize yardımcı olmak için, bir liste hazırladık ve ayrıca her uygulamanın özelliklerini de vurguladık. Bununla birlikte, iPhone’da varsayılan web tarayıcınızı değiştiremezsiniz. Bu yüzden tüm e-posta bağlantılarınız ve mesajlarda aldığınız bağlantılar Safari’de açılacaktır. Ancak, web'de gezinme deneyiminizi kolaylaştırmak için bu belirtilen Safari alternatiflerini kullanabilirsiniz.

En İyi iPhone Web Tarayıcı Uygulamaları 2019

1. Google Chrome - Çapraz Platform Senkronizasyonu İçin En İyi Tarayıcı Uygulaması

Google Chrome, Windows ve Android cihazlar için mevcut en iyi tarayıcı uygulamalarından biridir. Google’ın ünlü tarayıcısı iOS cihazlarında da kullanılabilir. Yeni açılan sekmelerinize, yer işaretlerinize ve sık kullanılanlarınıza farklı cihazlarda Gmail Kimliğinizle giriş yaparak erişebilirsiniz. Popülerliği sadece platformlar arası desteği ile değil, aynı zamanda kesintisiz tarama deneyimi sunuyor.

Google Chrome'un Özellikleri

 • Verilerin çapraz platformlar arası senkronizasyonu.
 • Önceden ziyaret edilen sayfalara hızlıca erişin.
 • Adres çubuğu ayrıca arama yapmak için bir arama kutusu olarak da çalışır.
 • Açılış sayfası, sık ziyaret ettiğiniz sayfaları ve en popüler siteleri gösterir.

iOS için Google Chrome, göz atma ve internette gezinmeyi kullanıcı dostu yapmak için Google'ın güçlü özelliklerini bir araya getirir. Farklı işletim sistemlerinde birden fazla cihaz üzerinde çalışmak isteyenler için en iyi iPhone tarayıcı uygulaması.

2. Opera Mini - Hafif Bir Web Tarayıcı Uygulaması

Opera Mini, farklı bant genişliklerinde kusursuzca çalışabilen hafif bir web tarayıcı uygulamasıdır. Opera Mini'de sayfa yükleme hızlı ve sıkıştırma işlevi veri kullanımınızı azaltmanıza yardımcı oluyor.

Tarayıcının varsayılan kırmızı renkli teması, Safari'nin sıkıcı gri temasıyla yollarını ayırmak isteyenler için bunu en iyi safari alternatiflerinden biri yapıyor.

Opera Mini Tarayıcı Uygulamasının Özellikleri

 • Yerel okuma modu ve gece modu, okuyucular ve gece baykuşları için mükemmeldir.
 • Dahili reklam engelleyici, göz atma deneyiminizi geliştirir.
 • Opera web tarayıcısı, düşük kaliteli akıllı telefonlarda bile sorunsuz çalışır.
 • Özel sekmeleri kullanarak içeriğe anonim olarak erişebilirsiniz.

En iyi iOS web tarayıcılarından biri olan Opera Mini, sayfa yükleme süresini en aza indirmek ve veri tasarrufu yapmak için tasarlandı. Uygulamanın temel işlevselliği, aşırı veri kullanımını kıstıladığı için birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesidir. Opera Mini ücretsiz bir iPhone tarayıcı uygulaması.

3. Dolphin Mobile Browser - iPhone İçin Zengin Bir Web Tarayıcı Uygulaması

Dolphin mobil tarayıcı uygulaması, onu harika bir Safari alternatifi yapan birçok özelliğe sahiptir. Sekmeli tarama özelliği, uygulamalar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar.

Uygulama, hareketlerle güvenli ve özelleştirilmiş bir şekilde internette gezinmek için hızlı bir tarama deneyimi sunar.

Dolphin Mobile Browser'ın Özellikleri

 • Dolphin Gestures, ekrandaki kişiselleştirilmiş sembolleri çizerek en sevdiğiniz web sitelerini ziyaret etmenizi sağlar.
 • Tarayıcı uygulaması sesli arama işlevselliği, sadece cihazı sallayarak tetiklenebilir.
 • Uygulamadaki özel seçenekle web sayfalarını Facebook'ta paylaşabilirsiniz ve tweet atabilirsiniz.
 • Hızlı aramalarla, sık erişilen web sitelerini çok kolay bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.
 • Uygulama içinde seçim yapabileceğiniz birçok tema vardır.

Dolphin Mobile, ücretsiz bir mobil tarayıcı uygulaması ve iPhone için zengin özellikli tarayıcılardan biri. Bir çok özellik olması anlaşılmasını zorlaştırıyor, ancak bir kez öğrendiğinizde en sevdiğiniz tarama uygulaması olma potansiyeline sahip.

4. Puffin Tarayıcı - Hızlı iPhone Web Tarayıcı Uygulaması

Puffin Web Browser uygulaması, bu listede listelenen diğer tarayıcılardan farklı olarak hızlı bir web tarama uygulamasıdır. Uygulamanın sıkıştırma işlevi, sayfanın yüklenme süresini en aza indirir. Puffin web tarayıcısı, Adobe Flash içerdiği için Flash sayfalarını destekler. Uygulamanın en son sürümü, sunucu bağlantı süresini azalttığı için daha az bant genişliğine sahip ağlar için bir nimet.

Puffin Browser Özellikleri

 • Mükemmel bir tescilli sıkıştırma algoritması, sayfaları daha hızlı yüklemek için sıkıştırır.
 • Chrome yer imleri, Puffin uygulamasında otomatik olarak senkronize edilir.
 • Web sayfaları için akış kalitesini ve görüntü çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

Puffin iPhone tarayıcı uygulaması, sınırlı kaynaklara sahip cihazlar üzerinde sayfaların daha hızlı yüklenmesini isteyenler için tasarlanmıştır. Bu tartışmasız indirebileceğiniz en hızlı iOS tarayıcısından biridir. Özel video oynatıcısıyla uygulama, kullanıcılara benzersiz bir web tarama deneyimi sunuyor.

5. Adblock Browser 2.0 - Reklamsız Tarama için En İyi iPhone Web Tarayıcı Uygulaması

İnternette gezinirken rahatsız edici reklamlar görmek istemeyen biriyseniz, Adblock Browser 2.0, iPhone için en iyi tarayıcı uygulamalarından biridir. Uygulamanın otomatik reklam engelleme işlevi, web sitelerini dikkat dağınıklığı olmadan ziyaret etmenizi sağlar. Belirli bir web sayfasındaki reklamları görmek istiyorsanız istisnalar da eklenebilir.

Adblock Tarayıcı 2.0 Özellikleri

 • Mükemmel reklam engelleme özelliği.
 • Konumunuzu ve cihazınızı izleyebilecek sosyal medya düğmelerini devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Hayalet modu internette gizli bir şekilde gezinmenizi sağlar
 • Tarayıcı uygulamasında varsayılan arama motorunu seçebilirsiniz.

Reklamları otomatik olarak engellemek istiyorsanız Adblock Tarayıcı 2.0, iPhone için en etkili tarayıcı uygulamalarından biridir. Arayüz Google Chrome'un bir kopyası olduğu için uygulamada dolaşmak kolaydır. Bu web tarama uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

6. Firefox Focus - Anonim Gözinti İçin iPhone Web Tarayıcı Uygulaması

Firefox, web tarayıcıları içerisinde bilinen bir seçenektir. Masaüstü için Firefox, gelişmiş özellikleri nedeniyle birçok teknoloji meraklısı tarafından kullanılır. Firefox Focus normal tarayıcı gibi değil; gizlilik odaklı bir uygulamadır. İzleyicilerden kaçınmak için herhangi bir gizli modu açmanız veya gizli modda olmanız gerekmez, gizli mod her zaman tarayıcıda açıktır. Birçok yaygın web izleyicisini ayarları kurcalamadan kolayca engeller.

Firefox Focus Özellikleri

 • Tarama geçmişi sadece bir dokunuşla silinebilir.
 • Arama motorunu tarayıcı uygulamasında verilen seçeneklerden seçebilirsiniz.
 • Bu uygulama ile neredeyse tüm izleyici türlerini engelleyebilirsiniz.

Firefox Focus gelişmiş gizlilik koruma özellikleri ile temel bir uygulama. Sekmelerin eksikliği bazen rahatsız edici olabilir, ancak kimliğinizi çevrimiçi dünyadan gizlemek istiyorsanız, iPhone için iyi bir tarayıcı uygulaması.

7. Ghostery - iPhone için En İyi Gizlilik Tarayıcısı

Ghostery bir izleme engelleyici eklentisi olarak başladı. iOS cihazları için tarayıcı önerilerinde en iyi gizlilik tarayıcılarından biridir. Olağanüstü gizliliği ve izleme engelleyici özellikleri, internette gezinmek isteyen birçok kullanıcı tarafından tercih sebebi olmuştur. Bir web sitesi sizi izlemeye çalışıyorsa, bu web tarayıcı uygulaması sizi uyarır. Ayrıca bir tarayıcı uygulamasındaki temel işlevleri kolaylıkla gerçekleştirilir.

Ghostery Browser Özellikleri

 • Bireysel izleyici kontrolü, tüm izleyicileri ziyaret ettiğiniz web sayfalarında görüntülemenizi sağlar.
 • Tüm çerezler ve önbellek yalnızca bir tıklama ile silinebilir.
 • DuckDuckGo ile güvenli arama imkanı.
 • Wi-fi koruması özelliği, cihazınız belirli bir wi-fi'ye bağlandığında izleyicileri engellemenizi sağlar.

Ghostery tarayıcı uygulaması gizlilik üzerine uzmanlaşır. Bu iPhone internet tarayıcısı internet gizliliği hakkında endişe edenler için iyi bir seçenektir.

8. Yandex Tarayıcı  - Web Sayfalarını Daha Hızlı Yüklemek İçin Bir iPhone Web Tarayıcı Uygulaması

Yandex, Rusya’da Google’dan daha popüler bir arama motorudur. iPhone için olan web tarayıcı uygulaması tamamen güvenlidir. Varsayılan iOS tarayıcısının monoton görünümünden sıkılanlar için iyi bir Safari alternatifi olabilir. Yandex veri kullanımını azaltır ve özel Turbo moduyla sayfa yükleme süresini hızlandırır. Bir tarayıcı uygulamasının tüm temel işlevleri bu iOS tarayıcı uygulamasında mevcuttur.

Yandex Tarayıcı'nın Özellikleri

 • Rusça, Türkçe ve Ukraynaca gibi yerel dillerde sesli arama imkanı sağlar.
 • Yandex Zen özelliği, tarayıcıdaki kullanıcılara özelleştirilmiş içerik sağlar.
 • Uygulamanın açılış sayfasının arka planını ayarlayabilirsiniz.
 • İnternette gezinirken reklamları izlemeyi durdurmak için tarayıcıdaki dahili reklam engelleyiciyi açabilirsiniz.

Yandex web tarayıcısı, tüm temel işlevlerle donatılmış iyi bir intnernet uygulamasıdır. Tarama deneyiminizi yenilemek ve bir değişiklik yapmak için indirebilirsiniz.

9. Aloha Tarayıcı - Dahili VPN ile iPhone Web Tarayıcı Uygulaması

Gizliliğiniz sizin için önemliyse, internette gezinmek için VPN kullanmaktan daha iyi bir seçenek yoktur. iPhone için Aloha Tarayıcı, internette anonim olarak göz atmanıza izin veren yerleşik bir VPN ile birlikte gelir. iOS tarayıcı uygulaması gizlilik ve kullanıcıların internet izlerini gizlemeye odaklanmaktadır. Arayüz oldukça basittir ve Google Chrome'dan ilham alınarak tasarlanmıştır.

Aloha Web Tarayıcı Özellikleri

 • Uygulama, reklamsız bir ortamda internette gezinmenizi sağlar.
 • Dahili bir VR oynatıcı, doğrudan tarayıcı uygulamasından VR videoları oynatmanıza izin verir.
 • Tarayıcı uygulamasını simge durumuna küçültseniz bile videolar arka planda oynatılır.

Daha gelişmiş özelliklerle birlikte gelen, Aloha Premium adlı tarayıcının ücretli bir sürümü de bulunmaktadır. Gizlilik odaklı bireyler için Aloha Premium bir Safari alternatifidir.

10. Maxthon Cloud Web Tarayıcı - Bulut Tabanlı bir iOS Web Tarayıcı

iPhone için Maxthon Cloud Web Tarayıcısı uygulaması, dahili reklam engelleyici, not alma aracı ve şifre yöneticisi gibi inanılmaz özelliklere sahip hafif bir tarayıcıdır. Bulut motorunu temel alan Maxthon, verilerinizi Apple ve Apple dışındaki cihazlarla senkronize etme imkanı sunar.

Maxthon Cloud Web Tarayıcısının Özellikleri

 • Can sıkıcı reklamları ve pop-up'ları engelleyen yerel reklam engelleme özelliği.
 • Gözlerinizi zorlamadan gece boyunca internette gezinmek için gece modu.
 • Tarayıcı uygulamasının verimliliğini artırmak için uzantı yükleme olanağı.

Maxthon Cloud Web Tarayıcısı, birçok gelişmiş özelliğe sahip harika bir iPhone tarayıcı uygulamasıdır. Uygulamanın en iyi yanı, farklı platformlar ve dahili şifre yöneticisi arasındaki verileri senkronize etme özelliği.

Chrome ve Safari'ye Alternatif 5 Yeni Mobil Tarayıcı
İlginizi Çekebilir

Chrome ve Safari'ye Alternatif 5 Yeni Mobil Tarayıcı

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.