iPhone için Ücretsiz Zil Sesleri Nasıl Oluşturulur

iPhone için Ücretsiz Zil Sesleri Nasıl Oluşturulur

Özel zil sesleri, telefonunuzu kişiselleştirmek için harika bir yoldur. iPhone sahipleri iTunes'dan yeni zil sesleri satın alabilir, ancak bu çok basit bir şey için harcanacak çok para. Daha iyi bir yol var: iPhone'unuzda zil sesleri de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Herhangi bir sesi kaydedebilir ve cep telefonunuzu kullanarak bir zil sesine dönüştürün.

Cihazınızda bulunan ve telif korumalı olmayan herhangi bir müzik parçasını almak ve ondan bir zil sesi çıkarmak kolaydır.

iPhone'unuzda zil sesleri yapmak için pahalı bir üçüncü taraf müzik uygulamasını indirmenize gerek yok. Apple’ın kendi GarageBand’ını App Store’dan ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
iOS 11 veya sonraki sürümlerini çalıştıran herhangi bir iPhone veya iPad'de çalışır. Cihazınızda iOS'un hangi sürümüne sahip olduğunuzu kontrol etmek için Ayarlar uygulamasına gidin, Genel'e dokunun ve Yazılım Güncelleme'yi seçin.

Oluşturduğunuz GarageBand parçanızı iCloud'da saklamak çok kolaydır. Daha sonra başka bir iPhone, iPad veya GarageBand'in Mac sürümünde açabilirsiniz. GarageBand, profesyonel ses dosyaları oluşturmak için kullanabileceğiniz güçlü bir multitrack müzik sıralayıcısıdır. Bununla birlikte, bu öğretici ile mevcut bir müzik parçasını alıp bir zil sesine dönüştürebilirsiniz. Her şey iPhone'unuzda doğru bir şekilde gerçekleşir - bilgisayar gerektirmez. Başlayalım.

  • İndir: iOS | Mac  (Ücretsiz)

1. Adım: GarageBand Projesi oluşturun
Açmak için telefonunuzdaki GarageBand simgesine dokunun. Uygulamayı daha önce kullandıysanız, daha önce yaptığınız projelerin bir listesini görürsünüz. Zil sesinin kendi projesinde olması gerekir, böylece yeni bir tane oluşturmak için sağ üst köşedeki Artı düğmesine dokunun, ardından Parçalar sekmesini seçin. Artık yerleşik enstrümanlar, ses kütüphanesi (önceden kaydedilmiş sesler ve döngüler içeren) ve Ses Kayıt Cihazı arasında seçim yapmak için yana doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Mevcut bir şarkıyı yeni projenize aktarmak için, üzerine dokunarak Ses Kaydedici'yi seçin.

Ses Kayıt Cihazı ekranı ses kaydı için ayarlanmıştır. Ancak mevcut bir müzik parçasını zil sesine dönüştürmek istiyorsanız, o süslü kontrollere ihtiyacınız olmaz.

Bunun yerine, ana düzenleme ekranına gitmek için ekranın üstündeki soldan üçüncü simgeye (bir ok ile aşağıda gösterilmiştir) dokunun.

2. Adım: Müzik Aktar
GarageBand, iPhone'unuzdaki telif korumasız herhangi bir müzik parçasını içe aktarabilir. Bu, iPhone'unuzun örneğin iCloud veya Dropbox hesabınız gibi erişebileceği yerdeki parçalar için de yapılabilir.

Korunmayan müzik, DRM'ye (Digital Rights Management) bağlı olmayan müziktir.

Bir şarkıyı içe aktarmak için ana GarageBand düzenleme ekranının üstündeki döngü simgesini (sağdan ikinci) tıklayın.

iPhone'a kaydettiğiniz tüm müzik dosyalarını görmek için Dosyalar'a dokunun, ardından Dosyalar uygulamasından öğeleri tarayın. Bir dosyaya dokunmak onu telefonunuza kopyalayacaktır.

Seçtiğiniz dosya iPhone'a indirildikten sonra, Dosyalar sekmesine geri alınacaksınız. Ardından, zil sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıya parmağınızı basılı tutun, daha sonra ekranın üst kısmına doğru sürükleyin. Dosyaların listesi gizlenecek, böylece şarkıyı ana editöre bırakabileceksiniz:

İçe aktardığınız müziği, ekranın en üstündeki Oynat düğmesine dokunarak dinleyebilirsiniz. Bu parçayı herhangi bir değişiklik yapmadan zil sesine dönüştürmek istiyorsanız, neredeyse bitti demektir!

3. Adım: Zil Sesini Dışarı Aktar
Müziği bir zil sesine dönüştürmeden önce, proje listesine geri dönmeniz gerekir. Sol üstteki aşağı dönük üçgen simgesine ve ardından Şarkılarım'a dokunun. GarageBand sizi yeni şarkının My Song olarak göstereceği proje listesine geri götürecek. Eğer adını değiştirmek istersen, contex menüsünü getirmek için dokunun ve basılı tutun ve Yeniden adlandır'ı seçin.

Müzik parçanızı zil sesine dönüştürmeye hazır olduğunuzda, içerik menüsüne tekrar sahip olmanız gerekir. Projenizde basılı tutun, açılır menüden Paylaş'ı seçin, ardından Zil Sesi'ni seçin.

İsterseniz zil sesinin adını burada tekrar değiştirebilirsiniz; aksi halde sadece Ver'e dokunun. GarageBand'in zil sezi yapması birkaç saniye sürecek.

Artık proje listesine dönmek için Tamam'a veya zil sesini hemen kullanmak için Sesi aç'a dokunabilirsiniz. Bu size üç seçenek verecek:

  • Standart Zil Sesi: Bu şarkıyı normal zil sesi olarak ayarlar.
  • Standart Metin Tonu: Bu şarkıyı her metin mesajı aldığınızda oynatır.
  • Kişiye Ata: Bu seçenek şarkıyı adres defterinde belirli bir kişinin zil sesi olarak atamanıza izin verir.

iPhone'da Zil Sesi Değiştirme
Yeni zil sesini GarageBand içinden alamazsanız, istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz. Ayarlar uygulamasına gidin, Sesler'i seçip Zil Sesi'ne dokunun. Özel olarak üretilmiş zil sesleri, listenin en üstünde, telefonunuzla birlikte verilen tüm standart numaraların üstünde gösterilir.

Zil sesini belirli bir arkadaş veya aile üyesi için kullanmak isterseniz, Kişiler uygulamasında bu kişiyi seçebilirsiniz, Düzenle'ye dokunun. Yeni zil sesini kullanmak için Zil veya Metin Tonu'nu seçin.

Ultra Kişiselleştirilmiş Zil Sesleri
GarageBand gerçekten güçlü bir müzik oluşturma uygulaması. Mevcut müzik parçalarını kullanmakla sınırlı değilsiniz; yerleşik enstrümanları kullanarak kendiniz oluşturabilirsiniz. iPhone’unuzun mikrofonundan sesler veya müzik de kaydedebilirsiniz.
Bu, bireysel kişiler için ultra kişiselleştirilmiş zil sesleri oluşturmanın harika bir yoludur. Örneğin, şarkı söyleyen veya kendi adını söyleyen birisini kaydedebilir ve bu kişi için bir zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

Olasılıklar neredeyse sonsuzdur, yani benzersiz ve ücretsiz zil sesleri için sonsuz bir kaynağınız vardır.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile