iPhone ile Sanal Gerçeklik Nasıl Kullanılır

iPhone ile Sanal Gerçeklik Nasıl Kullanılır

Şu anda, sanal gerçeklik Android için biraz daha popüler, ancak bunu bir iPhone'da kullanmanın bir kaç yolu var.

Herhangi Akıllı Telefonda Sanal Gerçeklik İçin Gereken Araçlar

Bir iPhone'da sanal gerçekliği kullanmanız için gereken şey, herhangi bir akıllı telefon için ihtiyacınız olanla aynıdır:

  • Google Cardboard gibi bir görüntüleme cihazı, VR deneyimi için gerekli olan iki lens ve sürükleyici izleme ortamı sağlar.
  • VR içeriği sağlayan uygulamalar.

iPhone'da Sanal Gerçekliği Kullanma

Yukarıdaki gösterdiğimiz bu iki şeye sahipseniz, iPhone'unuzda sanal gerçekliği kullanmak oldukça basittir: Başlamak için VR uygulamasına dokunun, ardından ekranı size bakacak şekilde görüntüleyiciye yerleştirin.
Görüntüleyiciyi gözünüze kaldırın ve artık siz de VR'de olacaksınız. Kullandığınız görüntüleyiciye ve sahip olduğunuz uygulamalara bağlı olarak, uygulamalardaki içerikle etkileşimde bulunabilirsiniz veya bu olmayabilir.

iPhone'daki Sanal Gerçeklik Ne Kadar İyi?

Şu anda mevcut olan en ünlü ve kesinlikle en etkileyici, sanal gerçeklik sistemleri daha profesyoneldir. HTC Vive, Oculus Rift veya PlayStation VR gibi güçlü sistemler. Bu cihazlar yüksek kaliteli bilgisayarlar tarafından desteklenmektedir ve hatta oyunları oynamanıza ve VR içinde etkileşimde bulunmanıza izin veren denetleyicileri de içerir.

Bu iPhone'daki VR (en azından henüz değil) değil.

Şu anda, iPhone'daki sanal gerçeklik genellikle içerik görüntülediğiniz pasif bir deneyimdir, ancak bazı görüntüleyiciler uygulamalarla etkileşimde bulunacak düğmeler içeriyor ve bazı uygulamalar temel etkileşimleri destekliyor. Samsung Gear VR kulaklık, kulaklıkların yanına dokunarak menülerde dolaşmanızı ve VR'de içerik seçmenizi sağlayan bir özellik içerir.

iPhone için böyle bir şey yok, ancak bazı iPhone uyumlu VR uygulamaları, kısa bir süre için ekrandaki bir hedefe odaklanarak öğeleri seçmenizi sağlıyor.

iPhone Uyumlu Sanal Gerçeklik Kulaklıkları
Samsung Gear VR gibi cihazları iPhone ile kullanamazsınız. Bunun nedeni, akıllı telefonunuzu kulaklığa takmanız ve iPhone'un Lightning konektörünün bu kulaklıkların kullandığı mikro USB fişleriyle uyumlu olmamasıdır.

iPhone'unuz için bir VR kulaklık satın alıyorsanız, uyumlu olduğunu ve iPhone'un sunmadığı bir bağlantı gerektirmediğinden emin olun. Bahsedilen, iPhone uyumlu VR görüntüleyiciler için bazı iyi seçenekler şunlardır:

Dodocase P2: Tasarımı ve fiyatı Google Cardboard'a çok benzeyen basit bir karton görüntüleyici. Siteyi ziyaret et
Google Cardboard: Basit, hafif bir görüntüleyici. Çok fazla para harcamak istemiyorsanız iyi bir başlangıç ​​yeri. Siteyi ziyaret et
Homido VR: Konforu vurgulayan bir kulaklık seti, gözlük takan kişiler için uyumluluk ve yüzünüze en iyi uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Siteyi ziyaret et
View-Master: Klasik çocuğun slayt görüntüleyici markası, VR kulaklıklar ve uygulamalar ile geri döndü. Siteyi ziyaret et
Zeiss VR One Plus: Bu listedeki diğerlerinden daha ayrıntılı bir kulaklık seti, artırılmış gerçeklik uygulamaları ve bir moda markasının desteklenmesi için destek içerir. Daha pahalı. Siteyi ziyaret et

iPhone için Önemli Sanal Gerçeklik Uygulamaları
Google Play'de veya Samsung Gear uygulama mağazasında olduğu gibi App Store'da da pek çok VR uygulaması bulamazsınız.
Ama hala sanal gerçekliğin nasıl bir şey olduğunu anlamak için göz atmaya değer. Bir VR görüntüleyiciniz varsa şu uygulamaları deneyin:

Inception: Farklı şehirlere ve performans alanlarına götüren uygulamada dünyayı ve dünya üzerindeki performansları keşfedin. iTunes'dan indirin.
Life VR: Time dergisi, People, Sports Illustrated ve diğerleri gibi en büyük yayın markalarından bazılarının sanal gerçeklik içeriği. iTunes'dan indirin.
Jaunt VT: En büyük VR prodüksiyon stüdyolarından biri olan uygulama, ESPN kolej futbolu içeriğini ve ABC News'in belgesellerini içeriyor. iTunes'dan indirin.
NYT VR: New York Times, hepsi bu uygulamada toplanan VR için en iyi gazetecilik ve eğitici yazılarını üretiyor. iTunes'dan indirin.
Sisters: Sanal Gerçeklik Hayalet Hikayesi: Burada öğreneceğiniz gibi, korku tamamen sürükleyici olduğunda çok daha korkutucudur. iTunes'dan indirin
Within: Anlatımsal VR deneyimlerinin bir koleksiyonu, ABD'den biri de Bay Robot'u da içeriyor. iTunes'dan indirin.

iPhone'da Sanal Gerçekliğin Geleceği
iPhone'daki sanal gerçeklik, emekleme döneminde. Apple, iOS'a VR ve VR kulaklıkları / izleyicileri için destek oluşturmadan çok fazla olgunlaşmayacak. Apple iOS'a yeni özellikler ve teknolojiler için temel destek eklediğinde, bu teknolojilerin benimsenmesi ve kullanılması gelişmeye eğilimlidir.

Apple CEO'su Tim Cook, artırılmış gerçekliğin (benzer bir teknoloji olduğunu, ancak sanal gerçeklikten uzaklaşmak yerine bilgisayar dünyasını gerçek dünyaya yatıran) VR'den daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyerek kayda geçti. Ancak, VR kullanım ve popülerlikte büyümeye devam ederken, Apple bunu desteklemek için hamle yapmak zorundadır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 555 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" iPhone ile Sanal Gerçeklik Nasıl Kullanılır konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone ile Sanal Gerçeklik Nasıl Kullanılır ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone ile Sanal Gerçeklik Nasıl Kullanılır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al