Ogznet.com
Ogznet.com
Image by rawpixel.com

iPhone için Sosyal Ağlardan Ücretsiz Video İndirme Araçları

Facebook, Instagram, Twitter ve benzeri platformların kendi video izleme ağları var. Ancak buradaki videoları çevrimdışı izlemek için çok fazla bir yöntem yok. Instagram veya Twitter videolarını iPhone’da internet olmadan da izlemek için ise bir yol var. Apple’ın kendi otomasyon uygulaması Shortcuts’ı kullanarak Instagram, Twitter ve Facebook’tan video indirebilir ve günlük görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Bu işlem oldukça basittir.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Shortcuts (Kestirmeler) Nedir?

Shortcuts yada uygulamanın resmi Türkçe adıyla Kestirmeler, Apple tarafından yayımlanan yeni bir iOS 12 uygulamasıdır. Bu kullanıcı tanımlı bir otomasyon uygulamasıdır. Temel olarak, Shortcuts ile, birbiri ardına meydana gelen eylemler için bir iş akışı oluşturabilirsiniz.

Apple Kestirmeler

Kestirmeler 300’ün üzerinde yerleşik işlem içerir ve Kişiler, Takvim, Harita, Müzik, Fotoğraflar, Kamera, Anımsatıcılar, Safari, Sağlık gibi favori uygulamanızın birçoğuyla ve Siri Kestirmeleri destekleyen herhangi bir uygulamayla birlikte çalışır.

Dört adım gerektiren rutin bir görev için, görevi tek bir dokunuşla gerçekleştiren bir iş akışı oluşturmak için Kestirmeler'i kullanabilirsiniz. Örneğin, iki görüntü alan, yatay olarak birleştiren, ortaya çıkan görüntüyü yeniden boyutlandıran ve tek bir dokunuşla JPEG biçimine dönüştüren bir kısayol oluşturabilirsiniz.

iPhone'da Instagram'dan Video Nasıl İndirilir?

Instagram'dan video indirmek için InstaSave adında bir kısayol kullanmanız gerekiyor.

Kestirmeler uygulamasını indirdikten sonra başlatın ve ayarlayın. Şimdi tarayıcınızda InstaSave kısayol bağlantısını açın ve Kestirmeyi İndir'a dokunun. Bu, Kestirmeler uygulamasındaki kısayolu açar. Yine, Kestirmeyi İndir düğmesine dokunun.

InstaSave Kestirmeyi İndir

Şimdi, Kitaplık bölümünüze InstaSave kısayolu eklendi. Ardından, Instagram uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoya gidin.

Video sayfasında Menü düğmesine dokunun ve 'Şurada paylaş'ı seçin. Ardından alt satırdan Kestirmeler'i seçin. Kestirmeler seçeneğini görmüyorsanız, Daha Fazla'ya dokunun ve etkinleştirin.

Kullanılabilir Kestirmeler listesinden InstaSave'e dokunun. Birkaç saniye içinde, Kestirmeler videoyu indirecektir ve bittiğinde, videoya geri döneceksiniz.

Şimdi, Fotoğraflar uygulamasını açıp Camera Roll'a gittiğinizde, indirilen videoyu listenin en altında bulabilirsiniz.

iPhone'da Instagram'dan Hikayeler Nasıl İndirilir?

InstaSave kısayolu, Instagram hikayelerini son 24 saat içinde (herkese açık bir hesaptan) toplu olarak indirebileceğiniz bir özellik de içerir. İlk olarak, uygun kullanıcının Instagram hesabını açın ve Menü düğmesine dokunun. Buradan Profilin URL'sini Kopyala'ya dokunun.

Ardından, Kestirmeler uygulamasını açın ve Kitaplık sekmesinden InstaSave'e dokunun. Açılır pencereden Hikayeler'i seçin.

Daha sonra Kestirmeler kutusunda karşıdan yüklemenin ilerlemesini görürsünüz. Bittiğinde, kutuda bir onay işareti olacak. Bu şekilde kullanıcının son 24 saatteki tüm Hikayeleri (hem resimler hem de videolar) artık Camera Roll'unuza kaydedilir.

İlginizi
çekebilir

Instagram'dan Video İndirmek için 7 Ücretsiz Yöntem

iPhone'da Twitter'dan Video Nasıl İndirilir?

Twitter'dan video indirmek için, Twitter Video Downloader adı verilen farklı bir Kestirmeler kısayolu kullanacaksınız. Bu kısayol için yükleme işlemi aynıdır. Kurulduktan sonra, Twitter uygulamasını açın ve videoyu bulun.

Twitter Video Downloader

Ardından Paylaş düğmesine dokunun ve Tweeti şununla paylaş'ı seçin. Paylaşım sayfasından Kestirmeler'e dokunun ve Twitter Video Downloader'ı seçin.

Kestirmeler'in işleme başladığını göreceksiniz. Açılır pencereden, istediğiniz video kalitesini seçin: Yüksek, Orta, veya Düşük. Video indirildikten sonra bir onay kutusu görürsünüz. Cihazınızın Camera Roll'unda indirilen tüm videoları görebilirsiniz.

iPhone'da Facebook'tan Video Nasıl İndirilir?

Download Video, Facebook'tan ve diğer birçok web sitesinden video indirmenize olanak tanıyan bir kısayoldur. Ancak, video paylaşımı söz konusu olduğunda Facebook uygulaması biraz farklıdır, çünkü videonun bağlantısını kopyalama veya başka bir uygulamayla paylaşma seçeneği sunmaz.

Bu soruna yardımcı olmak için, Download Video kısayolu Safari tarayıcısını kullanarak Facebook videolarını indirmenize olanak tanır.

Download Video Facebook

Safari'de veya başka bir tarayıcıda Facebook sitesini açın. Gerekirse oturum açın ve indirmek istediğiniz videoya gidin. Video sayfasından Paylaş düğmesine dokunun ve Kestirmeler'i seçin. Ardından Download Video'yu seçin.

Bir sonraki açılır pencerede, indirmek istediğiniz video kalitesini seçin. Video indirildikten sonra kısayol Paylaşım sayfasını açar. Buradan, Kamera Rulosu'na kaydetmek için Videoyu Kaydet'e dokunun.

İlginizi
çekebilir

Instagram'dan Video İndirmek için Uygulamalar

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz