Ogznet.com
iPhone ve iPad’de Reklamları Nasıl Engelleyebilirim? Paylaş:

iPhone ve iPad’de Reklamları Nasıl Engelleyebilirim?

iPhone ve iPad’de Reklamları Nasıl Engelleyebilirim?

iPhone ve iPad’de Reklamlar Nasıl Engellenir?

iPhone veya iPad’inizde Safari web tarayıcısını kullanırken reklamları engellemenin gerçekten kolay olduğunu burada göreceksiniz. Bu yazıda iPhone veya iPad’inizde reklamları nasıl engelleyeceğinizi gösteriyoruz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

iPhone ve iPad'e bir reklam engelleyici nasıl yüklenir

Reklam engelleyicilerin çalışma şekli Safari uzantıları şeklindedir. Bu özellik, iOS 9’dan beri vardır ve sadece sinir bozucu reklamları ortadan kaldırmakla sınırlı değillerdir. Çok sayıda faydalı eklenti vardır.

Bir reklam engelleyici edinmek için önce App Store'dan bir tane yüklemeniz gerekir. AdBlock Plus ve AdGuard gibi birçok seçenek bulacaksınız.

Bu yazı için AdGuard'ı seçtik, ancak talimatlar herhangi bir reklam engelleyici için aynı olacaktır.

Uygulamayı indirin, açın ve ardından Get Started (Başlayın) seçeneğine dokunun. Kullanılabilir çeşitli filtre ayarlarıyla birlikte kontrol panelini göreceksiniz.

Ayrıca ekranın üst kısmında 'Safari içerik engelleyicisinin devre dışı bırakıldığını' belirten bir mesajın kırmızı olduğunu görebilirsiniz. Bunun nedeni iOS için izinler gerektirmesidir.

Ana ekrana dönün ve Ayarlar> Safari'yi seçin, ardından İçerik Engelleyicileri için Genel bölümüne bakın. İkincisine dokunduğunuzda, yüklediğiniz herhangi bir reklam engelleyicinin bir listesini göreceksiniz. Açmak için AdGuard'ın sağındaki geçiş düğmesine dokunun.

Ardından, AdGuard'ı bir kez daha açın ve kırmızı uyarının kaybolması gerekir, bu da uygulamayı artık yapılandırmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu göründüğü kadar zor değil, çünkü AdGuard rahatsız edici reklamların görünmesini durdurarak çevrimiçi deneyiminizi hızlandırmak için tasarlanmış bir dizi varsayılana sahiptir.

Bu varsayılanın ne içerdiğini, Filtreler'e gidip hangilerinin etkin olduğunu kontrol ederek görebilirsiniz.

Her engelleyicinin filtreleri ayarlamak için farklı yöntemleri olacaktır; bu nedenle, söz konusu uygulamada nasıl yapıldığını keşfetmek için yardım bölümlerini kontrol edin. AdGuard'ın avantajlarından biri, ana sayfanın en üstte, engelleme tekniklerini iyileştirme adımlarını izleyen bir videoya sahip olmasıdır.

Göz önünde bulundurmaya değer bir şey beyaz liste özelliğini kullanmaktır. Bu, engelleyiciye belirli web sitelerini muaf tutması talimatını verir, yani reklamlar siteyi ziyaret ettiğinizde görünmeye devam eder. Bu iyi bir şey çünkü sitenin gelir elde etmesine ve sevdiğiniz içeriği sağlamaya devam etmesine izin veriyor.

Bunu AdGuard'da yapmak için Safari'yi açmanız ve söz konusu siteye gitmeniz gerekir. Oradayken, paylaş düğmesine dokunun (yukarıdan dışarı dönük oklu kare gibi görünen), ardından Diğer seçeneğini bulana kadar gri simgelerin sırasını kaydırın.

Buna dokunun, AdGuard'a gidin ve düğmeyi açın. Bitti'ye dokunun, ilk menüye dönersiniz. Gri simgeler artık AdGuard için bir tane içermelidir.

Dokunulduğunda, genellikle açılacak olan 'Bu web sitesinde etkinleştir' seçeneği sunulur. Kapattığınızda, AdGuard artık otomatik olarak bu sitedeki reklamlara izin verecek.

Reklam engelleyicilerinin yalnızca Safari’de çalıştığını unutmayın; bu nedenle Facebook, Twitter veya diğer uygulamalarda reklamlar görünmeye devam eder.

Bir engelleyicinin ek bir avantajı, reklamların genellikle görsel olması ve bu nedenle web sayfasındaki metinden daha büyük olması nedeniyle daha az veri kullanmanız gerektiğidir. Pil ömrünün uzadığını da görebilirsiniz, ancak çok abartılı değerler değil.

Reklam engelleyiciler güvenli mi?

Reklam engelleyicilerin çoğu, mağazadaki diğer uygulamalar kadar güvenlidir.

İçerik Engelleyicileri, doğaları gereği, web trafiğinizi izler ve gelen web taramasına müdahale eder. Bu nedenle, yukarıda belirtilenler gibi popüler ve bilindik uygulamaları kullanın, böylece sorun yaşamazsınız.

İlginizi çekebilir

Mac'te Reklamlar Nasıl Engellenir

Mac için Safari veya Chrome web tarayıcınızda, rahatsız edici reklamları, açılır pencereleri, izleyicileri, otomatik oynatılan videoları ve daha fazlasını nasıl..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!