iPhone Memoji Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır

iPhone Memoji Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır

Şimdi iOS 12 güncellemesinin bir parçası olarak, Memoji, kendi animasyonlu emoji'nizi oluşturmanıza izin vererek bunu yeni bir seviyeye taşıyor. Sadece kendinizin benzer karikatürünüzü oluşturma şansı değil, aynı zamanda normal animoji de yapabilirsiniz.

iPhone'unuzun kilidini açmak, iPhone X'de (ve daha yeni cihazlarda) bulunan True Depth kameranın tek işlevi değildir. 2017'de Apple, iOS 11 ile birlikte animasyonlu emoji veya Animoji yayınlayacağını duyurdu. Bu teknoloji, kamerayı bazı tanıdık emojiyi ifadelerle ve hareketlerle canlandırmak için kullandı.

O zaman Memoji'nin nasıl çalıştığına bakalım!

Hangi iPhone'lar Memoji'yi Destekliyor?
Animoji'yi kullanabiliyorsanız, Memoji'yi de kullanabilirsiniz. iPhone X ile başlayan bir True Depth kamerasıyla donatılmış herhangi bir iPhone, teknolojiyi kullanabilir. Ayrıca Memoji'yi destekleyen yeni iPhone'lar, Apple’ın 2018 etkinliğinde duyurduğu iPhone Xs, Xs Max ve Xr’i içerir.

Bu cihazların iOS 12 yüklü olması gerekir. True Depth kameralı bir iPhone'na sahip olmayan kullanıcılar, iOS 11'deki Animoji gibi Memoji'nizi görüntüleyebilirler. Animasyon mesajları iMessage’in bir parçası olsa bile, Android cihazlar “yeşil baloncuk arkadaş” videosu olarak kayıtlarınızı alabilir.

Memoji Nasıl Oluşturulur
Animoji mesajlarını kaydedebileceğiniz aynı yerde Memoji oluşturabilirsiniz: iMessage uygulama menüsü. Mesajlar uygulamasını açın, ardından metin kutusunun yanındaki Uygulamalar simgesine dokunun. Animoji'yi (tabii ki bir maymuna benziyor) bulana kadar gösterilen simgeler listesinde ilerleyin.

Yeni bir Memoji eklemek için Artı düğmesine dokunun. Bunu ilk kez yapıyorsanız, bir pop-up'ı işareti görülecek. Aksi takdirde, tüm yolu sola kaydırın ve düğmesine dokunun. İşte, kendi benzerliğini oluşturabileceksin.

Değişiklikler yaparken, düzenlemelerinizin gerçek zamanlı olarak görünür. Düzenleme içinde çeşitli seçenekler içeren 10 ayrı kategori vardır.

 1. Cilt: İnce ayar ve çiller için cilt rengiyle birlikte. Gri cildi, hoş bir Shrek yeşili veya özellikle kızgın hissettiğinizde kırmızıyı seçebilirsiniz.
 2. Saç modeli: Bunlar, cinsiyete göre ayrılmaz. Bu, Memoji oluşturucusundaki her seçenek için geçerli. Doğal renk tonlarından birini seçebilir ve isterseniz de vurgular ekleyebilirsiniz.
 3. Kafa Şekli: Yaşlanma ve çene boyutları için seçenekler.
 4. Gözler: Temel göz rengi ve kirpik ayarı.
 5. Kaşlar: Saç renginizden ayrı olarak, seçim yapabileceğiniz birçok şekil ve farklı kalınlıklarla ayarlayabilirsiniz.
 6. Burun ve Dudaklar: Farklı dudak renkleri ve şekilleri olan üç farklı burun ucu (seçim için çok büyük bir çeşit olmasa da).
 7. Kulaklar: Üç boyutta kulak. Bir set küpe (yalnızca iki kulakta) eklemek ve takılarınızın rengini ayarlamak için seçenekler.
 8. Yüz kılları: favoriler, çok sayıda sakal ve bıyık, ayrıca doğal veya doğal olmayan renk seçeneği de dahil.
 9. Gözlük: Seçebileceğiniz çok sayıda gözlük stiliniz var. Çerçeve rengini ve lens rengini de ayarlayabilirsiniz (ve opaklığı ayarlayın, böylece isterseniz gözlerinizi hala görebilirsiniz).
 10. Şapkalar: Her zamanki tonlarda şapka, kasket ve dini kıyafetler.

Yaptığınız şekilden memnun oluncaya kadar yaratıcılığınızı düzeltmek için ileri geri hareket ettirebilirsiniz, ardından ekranın sağ üst köşesinde Bitti'ye dokunun. Memoji’niz, oluşturmadan önce dokunduğunuz Animoji düğmesinin altında listeye kaydedilir.

Düzenle, Çoğalt ve Daha Fazla Memojis Oluştur
İstediğiniz kadar Memojiyi yaratabilirsiniz. Menüyü tekrar ziyaret et ve Artı düğmesine bir kez daha bas. Eski bir Memoji'yi bulun ve alt kısımdaki üç nokta düğmesine dokunun; üç seçenek getirmek için sol köşe: Düzenle, Çoğalt ve Sil.

Memoji'nizi hızlı bir şekilde kopyalamak için Çoğalt'a, ardından küçük ayarlamalar yapmak için Düzenle'ye dokunun. Kendinize güneş gözlüğü takan bir versiyonunu veya farklı gözlükleri ve diğer değişiklikleri eklemeyi deneyin. Unutmayın: burada yaşam için tamamen doğru olmaya gerek yoktur. Apple bu özelliği eğlence için ekledi, deneyimleyin ve neler yapabileceğinizi görün.

Animasyonlu Memoji Mesajları Nasıl Gönderilir
Normal Animoji gönderdiğiniz şekilde Memoji mesajlarını gönderebilirsiniz. Mesajları başlatın ve ardından Uygulama düğmesine dokunun. Animoji “maymun” düğmesini bulun ve ardından sizin benzerinizi seçin.
30 saniyeye kadar olan bir mesajı kaydetmek için Kayıt düğmesine bir kez basabilir, ardından kaydınızı bitirmek için tekrar dokunabilirsiniz. İsterseniz kayıtlarınızın uzunluğu için Kaydet düğmesini de basılı tutabilirsiniz.

Bir mesaj kaydettikten sonra, sola ve sağa kayabilir ve diğer Memoji veya Animoji’de kullanabilirsiniz. Sesin kayıtta yer aldığını unutmayın. Ayrıca, belirli bir ifade oluşturduğunuzda tek, durağan bir görüntü gönderebilirsiniz.

Bir surat yap, sonra da seninkine dokun. Resim, aşağıya bir yorum yazıp Gönder'e basabileceğiniz metin kutusu ekler. Bu hem iMessage hem de Android kullanıcıları ile çalışacaktır.

Yeni Memoji'nizi kullanmanın bir başka yolu, iMessage etiketlerinin kullanılmasıdır. Bunlar diğer iPhone kullanıcıları ile sadece iMessage üzerinden çalışacaktır. Sevdiğiniz bir poz verin, ardından benzerliğinize dokunup basılı tutun. Yüzünüzü mesaj gövdesine sürükleyin ve çıkartmayı uygulamak istediğiniz bir mesajın veya resmin üzerine bırakın.

İsterseniz etiketi büyütmek veya küçültmek için serbest bir parmağınızla kıstırabilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile