Ogznet.com
iPhone için En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları Paylaş:

iPhone için En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları

 iPhone için En İyi Sanal Gerçeklik Uygulamaları

iPhone artırılmış gerçeklik uygulamaları

Sanal gerçeklik veya diğer bir deyişle artırılmış gerçeklik, artık teknolojik bir hile olmaktan çıkıp akıllı telefonlarımıza kadar girdi. App Store’da şu anda mevcut olan en iyi iPhone sanal gerçeklik uygulamalarına bu yazımızda yer veriyoruz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

ARKit Nedir?

ARKit, geliştiricilere yönelik Apple’ın artırılmış gerçeklik API'sidir. Bir API veya uygulama programlama arayüzü, belirli bir teknoloji etrafında yazılım oluşturma sürecini mümkün kılan ve kolaylaştıran bir araç takımıdır. Apple, yeni nesil AR projelerini daha önceki uygulamalardan çok daha kararlı hale getirmek için sahne arkasında çok çalışma yaptı.

ARKit'i Destekleyen iPhone Modelleri

Şu anda ARKit uygulamalarını, A9 veya üstü bir işlemciyi barındırıan herhangi bir iOS cihazında kullanabilirsiniz. Bu, iPhone 6s / 6s Plus, iPhone SE veya daha yeni bir telefona ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Daha yeni bir cihazınız varsa daha iyi performans elde edersiniz.

iPhone için En iyi Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları ve Oyunlar

Artık sanal gerçeklik teknolojisini deneyimlemek için ARKit kullanan birçok oyun ve uygulama var.

Shadows Remain, Fruit Ninja ve Jetpack Joyride'ın yaratıcılarından artırılmış bir gerçeklik gerilimidir. Paranormal bir bulmaca olarak tanımlanan oyunda, Shadows Remain, oğlunu şeytani güçlerden kurtarmaya çalışan bir annenin gizemli olaylarını araştırıyor.

Tamamlanması yaklaşık 30 dakika sürer. Bu süre zarfında, bulmacaları çözmek ve optik yanılsamaları ortaya çıkarmak için artırılmış gerçeklik kullanılarak çevrede özgürce hareket edersiniz.

Bir bulmaca oyunu, hikaye odaklı macera ve psikolojik gerilim temalı benzersiz bir oyundur.

AR oyunları piyasaya ilk çıktığında, birçoğu Ghosts ‘n Guns AR gibi basit atıcılar şeklinde oldu. Düşmanlar yerel ortamda doğarlar ve onlarla savaşmak için iPhone'unuzu kullanmanız gerekir.

Oyun özellikleri:

 • Oynaması kolay, tek dokunuşla kontroller
 • Zafer kazanmak için Patronlarla savaşın!
 • Artırılmış Gerçeklik için özel olarak hazırlanmış bir nişancı ile istediğiniz yerde oynayın
 • Sizi aksiyonda tutmak için birçok seviye
 • Özel film müziği
 • Arkadaşlarınızla rekabet etmek için Gamecenter yüksek puanlar.

Skorunuz performansınıza bağlıdır, patron savaşları yeteneklerinizi gerçekten test eder. Tek dokunuşla kontrol edilen kontrolleri ile daha önce bir AR atış oyunu oynamadıysanız başlamak için harika bir oyundur.

Oyun, isteğe bağlı premium yükseltmeyle kaldırabileceğiniz reklamlarla desteklenir.

  AR Runner, ona hangi açıdan baktığınıza bağlı olarak bir oyun ya da fitness uygulaması olabilir. Amaç basittir: cihazınızdaki kontrol noktalarından geçmek, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara karşı rekabet etmek ve en iyi zamanlarınızı geliştirmek için AR kullanmak.

  Mobil bir oyun oynarken uyum sağlamaya yönelik bir örnek, ancak oynatırken iPhone'unuzu düşürmediğinize (veya kendinizi incitmediğinize) dikkat edin. iPhone'unuzu önünüzde tutarken olabildiğince hızlı koşmanın kombinasyonu, yoldan geçenlere biraz garip gelebilir, ama başkalarının ne düşündüğü kimin umurunda?

  Dört oyun modu, dört alan boyutu, altı alan şekli ve 60 zorluk ile bol miktarda alan var.

  Enter the Room, savaşın acımasız gerçekliğine ve siviller üzerindeki etkisine dokunaklı bir bakış. Bu gerçekten bir oyun değil, hikayeyi hayata geçiren etkileşimli bir deneyim.

  Artırılmış Gerçeklik ile alanı keşfederek, savaş geldiğinde bir çocuğun yatak odasına ne olduğunun hikayesini keşfedin. Uygulama, AR ile gerçek hikayeleri evinize getirirken oynadığı rol için ilgi çekici bir durum oluşturuyor. Bu, özellikle çoğumuzun sadece TV haberleri aracılığıyla gördüğü gerçek silahlı çatışma konusuna bakıldığında özellikle önemlidir.

  Uluslararası Kızıl Haç Komitesi, "Enter the room" ile sizi savaşın acımasız gerçekliğini ve siviller üzerindeki etkisini ilk elden deneyimlemeye davet ediyor.

  BBC'nin ilk Artırılmış Gerçeklik uygulaması 'Civilizations AR', sanatı ve kültürü dünyanın her yerinden doğrudan size getiriyor.

  Eski Mısır'ın sırlarını keşfedin, Rönesans başyapıtlarının altındaki gizli katmanları ortaya çıkarın ve bu kültürel hazinelerin kökenleri ve onları yapan insanlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Bulunacak hazineler arasında Torquay Müzesi'nden eski bir Mısır mumyası, Galler Ulusal Müzesi'nden Rodin's The Kiss, Henry Moore ve Barbara Hepworth'un ikonik heykelleri ve Tintoretto, Bellini ve Turner'ın başyapıtları yer alıyor.

  Bu kişisel, sanal koleksiyon 30'dan fazla tarihi eser içerir. Bu ücretsiz AR Uygulaması, BBC, Nexus Studios ve İngiltere'nin dört bir yanından 30'dan fazla müze arasındaki büyük bir işbirliğinin bir parçasını oluşturuyor.

  Bilgisayar görüşü ile artırılmış gerçekliği birleştiren, alan hesaplamak ve ölçmek için yepyeni bir yol oluşturan mekansal yardımcı program TapMeasure ile tanışın.

  TapMeasure'ı kullanımı kolay, basit mekan ölçümleri için yardımcı bir uygulamadır. Uygulamayı, iç mimarlar, mimarlar, müteahhitler, emlakçılar, emlak değerleme uzmanları, sigorta acenteleri vb. gibi hızlı bir şekilde yaklaşık 3B modellere ve ölçümlere ihtiyaç duyan herkes kullanabilir.

  TapMeasure, nesneleri tanımak ve izlemek için iOS 11'deki yeni ARKit çerçevesini gelişmiş bilgisayar görüşü ile birleştirir. TapMeasure, ARKit kullandığından, ARKit uyumlu bir cihaza (iPhone 6s veya daha yenisi) ihtiyacınız olacaktır.

  Uygulamanın özellikleri:

  • Hemen ölçüp inceleyebileceğiniz veya daha sonra tekrar bakabileceğiniz, ölçek açısından doğru 3B oda modelleri oluşturun.
  • Sadece iki dokunuşla noktadan noktaya ölçüm yapın.
  • Geometrik Tanıma: Kapılar, pencereler, sanat eserleri ve daha fazlası gibi dikdörtgen nesneleri otomatik olarak algılayın ve modelinize ekleyin.
  • Hızlı Anahat Oluşturma: Duvarlarda veya zeminde öğelerin basit ana hatlarını oluşturun.
  • SketchUp Dışa Aktarma: 3D modelinizi .SKP dosyası olarak dışa aktararak, SketchUp'ın hem ücretsiz hem de profesyonel sürümlerinde görüntülemenize ve düzenlemenize olanak tanır.
  Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz

  AdBlock Tespit Edildi!

  Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
  Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

  Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!