iPhone Ses Seviyesini Yükseltme

iPhone Ses Seviyesini Yükseltme

iPhone veya iPad'inizdeki sesi nasıl artırabilirsiniz? Cihazınızdaki sesi açmak için uğraşıyorsanız, genellikle hızlı bir düzeltme vardır. Ve bazen, donanımdan daha büyük bir sorun vardır. İster müzik dinliyor olun, ister alarmınızı kaçırmayla ilgileniyor olun, düşük ses seviyesi gerçek bir baş ağrısı olabilir. iPhone sesinizi yükseltmek için bazı basit ipuçları.

Not: Yüksek ses miktarları kulaklarınıza zarar verebilir, bu nedenle aşağıdaki hileleri kullanırken dikkatli olun.

iPhone Ses Çalışmıyor: Yazılım Düzeltmeleri

Öncelikle gözden kaçırması kolay temel alanlardan bazılarını kontrol edelim. Yazılım, ilk aramanızın limanı olmalı, aksi halde,
Donanımınızda büyük olasılıkla büyük bir sorun var.

iPhone'nunuz Sessiz mi, Sesi azmı çıkıyor?

iphone ses
Fotoğraf çekerken o deklanşör sesinden rahatsız mı oluyorsunuz? iPhone'unuzun sol üst kısmındaki küçük düğmeyi hareket ettirerek muhtemelen telefonunuzu Sessiz konumuna getirmiş olursunuz. Ekrana yakınsa, ses açık; cihazınızın arkasına yakınsa (turuncu gösterilen), telefonunuzun sesi kapalı.

Bu, müziği hiçbir şekilde etkilememelidir - ancak iPhone alarm sesinizi etkileyecektir.

Sessiz anahtarının hemen altında, videolar ve müzik seslerini artışlarla ayarlayan Ses düzeyi düğmelerini bulacaksınız. Bu, zil sesi düzeyini artırmaya çalışıyorsanız da çalışır.

Düğmeler bir şey değiştirmezse, Ayarlar> Sesler'e gidin, ardından Düğmelerle Değiştir'in açık olduğunu kontrol edin. Alternatif olarak,
Kontrol Merkezi üzerinden sesi kaydırarak değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, AB düzenlemelerine (her yerde iPhone'larda bulunan) göre sesi sınırlayan bir mod da vardır. Ayarlar> Müzik> Ses Sınırı bölümüne gidin ve mümkün olan maksimum sesi ayarlayabilirsiniz.

Bluetooth ile mi Bağlandınız?
Ya hoparlörlerinizde sorun olmazsa? Başka bir cihaza bağlamış olabilirsiniz.

iPhone'unuzda çalmaya çalıştığınız müziğin aslında bir Bluetooth hoparlörüne gönderilip gönderilmediğini kontrol edebilirsiniz. Ancak, Apple’ın AirPod'ları gibi kablosuz kulaklık kullanmıyor olabilirsiniz. Bu, bir Apple TV kullanıyorsanız veya telefonunuzu aracınızın ses sistemine bağladıysanız da geçerli olabilir.

Kontrol Merkezinize erişmek için yukarıya doğru kaydırın ve Bluetooth'u kapatın (veya bağlı olduğunuz cihazları da kontrol edebileceğiniz Ayarlar> Bluetooth'a gidin). Ardından müziğinizi veya videonuzu tekrar oynatmayı deneyin.

Soft Reset (Sıfırlama) ve Güncellemeler
Bir sorun ortaya çıktığında bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmanın klasik tavsiyesi, iPhone'unuzda da sorunları gidermenin harika bir yoludur.

Güç ve Ana Sayfa düğmelerini aynı anda basılı tutmanız ve yaklaşık 10 saniye boyunca devam etmeniz gerekir. (iPhone'unuzu yeniden başlatmak için kullanılan kombinasyon, yeni modellerde biraz farklıdır).

Telefonunuz yakında tamamen kapanacak. Apple logosu görünecek, bu noktada iki düğmeyi serbest bırakabilirsiniz. Telefonunuz normal şekilde devam etmeli, umarım çözülmüş herhangi bir sorunla.

Endişelenme, hiçbir kişisel veri kaybetmeyeceksin. Bunu cihazınızı yeniden başlatmanın daha kapsamlı bir yolu olarak düşünün.

Bunun yerine daha eski bir iOS sürümüne sahip olabilirsiniz. Bu, teoride herhangi bir komplikasyona neden olmamalıdır; yine de, telefonunuzu güncellemeyi denemelisiniz. Bu, yalnızca küçük sorunlar için düzeltme ekleri yapmakla kalmaz, aynı zamanda telefonunuzun güvenliğinin güncel olmasını sağlar.

iPhone Ses Çalışmıyor: Donanım Çözümleri

Sorununuz henüz çözülmediyse panik yapmayın. Bu her zaman Apple'dan randevu alacağınız ve cihazınızın onarılmasını sağlayacağınız anlamına gelmez. Bazen sorunu kendiniz çözebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu herhangi bir şekilde kurcalamak için çok dikkatli olmanızı öneririz. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız cihazınızı açmayın. Ama eğer şansın varsa, yine de ihtiyacın olmayacak.

Gevşek bir kasa bağlantın var mı?

iphone gevşek kasa
Bu büyük bir sorun gibi geliyor ve evet, olabilir. Neyse ki, bazı durumlarda, doğru ayarlanması inanılmaz derecede kolaydır.

Sadece telefonunuzun sağ alt köşesine biraz baskı uygulayın. Baş parmağınızı Home düğmesinin sağına koyun, işaret parmağınız arkada aynı konumda ve yavaşça sıkın. Bunu yaklaşık 20 saniye boyunca sürdürmeniz ve sonra bırakmanız gerekir. Telefonunuzda bir konektör gevşekse, bu eylem onu ​​yeniden konumlandırabilir.

Bunun için kalınlığına bağlı olmasına rağmen telefon kılıfını çıkarmanız gerekebilir. Kırılmaya karşı dayanıklı bir modeli kesinlikle çıkarmanız gerekir, ancak daha ince bir plastik kabuk iyi durumda olmalıdır.

Birkaç kullanıcı, bu aynı yöntemin, Ses düğmelerinin yakınında basınç uygulayarak (veya yalnızca telefona dokunarak) çalıştıklarını söylüyor. Ancak bunu yaparsanız, dokunmatik ekrana zarar vermemeye dikkat edin.

Telefonunuz Kulaklık Modunda Takılı mı?

iphone kulaklık temizleme
Bu bir yazılım sorununa benziyor, ancak aslında donanım sorunlarından kaynaklanıyor. Yani iPhone'unuz kulaklıklarınızın hala bağlı olduğunu düşünüyor. Böylece kulaklıklarla varolmayan bir bağlantı üzerinden müzik çalar. Yandaki düğmeleri kullanarak ses seviyesini ayarlayın; ekran, kulaklıklardan görünüşe göre yönlendiriliyorsa size söyleyecektir.

AirPod'ları kullanıyorsanız, yukarıdaki Bluetooth çözümü düzeltmelidir. Aksi halde, bir el feneri bulun ve kulaklık jakına takın. Bir çeşit tıkanıklık görebilirsiniz. Fakat bu enkaz küçücük olabileceğinden, bir şey görmüyorsanız bile bir sorununuz olabilir.
Öncelikle, kulaklıklarınızı takıp çıkarmayı deneyin. Bunu birkaç kez yapın ve sesi tekrar test edin. Jack'in içindeki herhangi bir şeyi yerinden çıkarabilir.

Bir hava kompresörünüz varsa, içinde toplanan tozu temizlemek için ideal bir araçtır. Bu, iPhone'unuzdaki kiri temizlemenin en güvenli yoludur. Daha sonra, kuru bir, pamuk topu kullanın veya küçük girintinin kenarına hafifçe ovalamak için diş fırçası. Alternatif olarak, daha önce pamuğa biraz sürtünme alkol yada kolanya uygulayabilirsiniz. Ancak, diğer sıvılardan kesinlikle kaçınmalısınız çünkü bunlar daha fazla hasara neden olabilir.

Çok az miktarda ter bile telefonunuzu kulaklık takılıymış gibi davranabilir.

Ne yazık ki, bu numaralar yardımcı olmazsa ve cihazınızı tamir edecek kadar deneyimli değilseniz, profesyonel yardım için Apple’ı ziyaret etmeniz gerekir.

iPhone'da Ses Nasıl Artırılır

Belki de telefonunuzda hiç bir sorun yoktur. Bazı kullanıcılar sadece müzik ve alarmlarını olabildiğince yüksek sesle istiyorlar.

Ekolayzırı Değiştir
Bu çoğunlukla müzik için çalışır. Ancak, bundan etkilenen videoları da fark edeceksiniz.

Ayarlar> Müzik> EQ'ya gidin. Bu, varsayılan olarak Kapalı'dır, ancak şarkıları dinlerken belirli sesleri vurgulamak için kullanabilirsiniz. Mod, ses düzeyini esas olarak tersine çeviren Dinamik Aralığı sıkıştırır, böylece yüksek sesler azaltılır ve daha sessiz sesler yükseltilir.
Fark büyük değil ve dinlediğiniz şarkılara bağlı. Bazı müziklerin bozuk olmasından da kaynaklanabilir. Yine de, kullanıcılar özellikle kulaklıktan dinlerken, ses seviyesinde bir artış duyarlar.

Ses Seviyesini Yükseltmek için iPhone'unuzu Destekle Tutun/Tutturun

iphone ses seviyesi
Artan ses her zaman teknoloji ile ilgili değildir. Ayrıca, titreşiminizi yükseltmek için cihazınızı nereye yerleştireceğinizi de içerebilir.

Baş aşağı tutma, böylece hoparlörler yukarı bakacak, etkinliği artırabilir. Ellerinizi çevrelemek, aynı şeyi yapabilir - sonuçta, kulaklarımızın işleyişi budur!

Benzer şekilde, telefonunuzu elverişli bir yüzeye yerleştirmek size yardımcı olabilir.
Mesela titreşimler ahşap veya metalden geçerken gürültü daha da artacaktır. İkincisi özellikle akustiği yükseltecek.

iPhone Volume Booster Uygulamalarını İndirin
Başka hiçbir şey işe yaramıyorsa, size yardımcı olacak bir üçüncü taraf uygulamasını deneyin.

Equalizer, çalma listelerinizi müzikteki belirli öğeleri ortaya çıkarmak için özelleştirmenize izin veren iyi bir seçenektir.
Late Night'ın yaptığı gibi, basları veya vokalleri arttırmak, favori parçalarınıza daha kolay uyum sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

Ancak, bazı özellikler ödeme gerektirir ve geliştiriciler şirket API'sinden kilitlendiğinden, şu anda Apple Müzik ile çalışmaz. Yine de, her şey başarısız olursa yararlı olur.

iPhone Sesi, Artık Daha Yüksek ve Net
Başka hiçbir şey işe yaramıyorsa, bir sonraki seyahatiniz yerel Apple mağazanızda olmalıdır. Çoğu durumda, iPhone ses sorunlarından endişelenmemelisiniz çünkü bunlar basit bir gözetimden kaynaklanmaktadır.

iPhone veya iPad'inizin sesini daha da artırmak istiyorsanız, bunu unutmayın. Bir hoparlör sistemine yatırım yapmalısınız.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile