Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Ron McClenny on Unsplash

iPhone için En İyi 8 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

iPhone kameraları gerçekten çok kaliteli ve çok güzel fotoğraflar çekiyorlar. Ancak iPhone için doğru fotoğraf düzenleme uygulaması onları daha da iyi hale getirebilir. İşte iPhone için en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamalarından bazıları.

1. Google Snapseed

Google Snapseed

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş eksiksiz ve profesyonel bir fotoğraf düzenleyicidir. Google’ın Snapseed ürünü, hem iOS hem de Android için iyi bir fotoğraf düzenleme programıdır. Uygulama, en iyi ücretsiz resim editörleri arasındadır. Çünkü RAW biçimli dosyaları düzenlemeyi destekler.

Snapseed'in Görünüm olarak adlandırdığı birkaç filtreye ek olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz baş döndürücü bir dizi düzenleme aracı vardır. Bunlar, temel bilgilerden perspektif kaydırmalarına, seçici renklendirme, anlık HDR'ye ve kapsamlı tek renkli filtrelere ve seçeneklere kadar değişir.

2. Afterlight - Fotoğraf Düzenleme

Afterlight - Fotoğraf Düzenleme

Hepsi bir arada fotoğraf düzenleme uygulaması arıyorsanız Afterlight aradığınız uygulamadır. Afterlight, son derece kaliteli filtreler, gerçek film dokuları ve hassas düzenleme araçları içerir. Bu nedenle mobil cihazlar için en kapsamlı ve kullanımı kolay fotoğraf düzenleyici uygulamasıdır. Afterlight, düzenleme yapmak için birden fazla uygulama kullanma ihtiyacını ortadan kaldırın.

Uygulama ayrıca RAW görüntüleri de destekler.

Basit dokunuşlar ile kontrol edilen gelişmiş Ayarlama araçlarının yanı sıra Gelişmiş Eğriler, Seçme Tonlar / Satürasyon / Açıklık, Kaplamalar / Gradyanlar, Kumlama ve çok daha fazlası ile fotoğraflarınızı düzenleyin.

3. Darkroom: Foto & Video Editörü

Darkroom: Foto - Video Editörü

Darkroom, amatör fotoğrafçılar tarafından kullanılabilecek kadar kolay, uzman fotoğrafçıların kullanabileceği kadar da profesyonel ve inanılmaz derecede hızlı bir fotoğraf ve video editörüdür. iOS ve iPadOS'in en yeni özellikleri tam entegre hâlde iPad ve iPhone için kullanılabilen Darkroom, üstün teknoloji mobil düzenleme araçlarında çıtayı yükseğe taşır.

Fotoğraflarınıza hayat vermek için gereken tüm araçlar. Geniş içerikli bedava dağıttığı araç seti ile Canlı Fotoğraflarınızı, RAW fotoğrafları ve Portre görüntüleri hızlıca düzenlemenize yardımcı olur.

Toplu işleme özelliğini kullanarak, bir dizi fotoğrafa aynı anda kolayca düzenleme ve filtreler uygulayabilirsiniz.

4. Enlight Photofox: Sanat Devi

Enlight Photofox

Enlight Photofox, internette gördüğünüz her türlü efekt ve sanat filtresini oluşturmanızı bir uygulamadır. Photofox’ta, ister QuickArts’la, ister gelişmiş düzenleyiciyle ustaca detaylar oluşturarak kendi eserlerinizi oluşturabilirsiniz.

Enlight Photofox, resimlerinizi düzenleme işleminden daha fazlasını sunuyor. QuickArt veya Readymades bölümlerinden seçimleri kullanarak herhangi bir fotoğrafı sadece birkaç dokunuşla bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz.

Tüm farklı sanat stillerine, çerçevelere, araçlara ve daha fazlasına erişmek için ücretli bir abonelik almanız gerekir. Aboneler ayrıca fotoğraf tasarımlarında sınırsız katman oluşturabilirler.

5. Prisma Photo Editor

Prisma Photo Editor

Prisma diğerlerinden farklı bir uygulama. Prisma'a bir resim yüklediğinizde, o resmi belirli bir sanat stiline dönüştürüldüğü bir sunucuya gönderir. Bu stiller Picasso ve Matisse gibi büyük sanatçılar üzerinden modellenmiştir, aynı zamanda çizgi roman ve fütüristik alana da girmektedir.

Prisma'nın bazı özellikleri premium bir hesabın arkasında kilitlenmiştir. Daha fazla stil, sınırsız HD render ve reklamsız bir deneyim istiyorsanız, ücretli abonelik almanız gerekir.

6. Lens Distortions

Lens Distortions

Lens Distortions, Sinematik görüntüler oluşturmak için katman tabanlı bir fotoğraf editörüdür. Bu uygulama tüm fantezi cam, hava efektleri ve aydınlatma görünümünü taklit hakkında. Ayrıca bazı temel fotoğraf düzenleme araçlarını içerir ve çeşitli efektleri bir araya getirmek için katmanları kullanır.

Lens Distortions®, reklam ve film endüstrilerinden ikonik görsel teknikler almak ve bunları post prodüksiyonda içerik oluşturuculara sunmak için bilinen bir markadır. Lens Distortions fotoğraf uygulaması, mobil görüntü oluşturucular için de aynı işlevi sunuyor.

Gerçekten canlı görüntüler oluşturmak için güzel ışık, doğal öğeler ve zarif kaplamaların gücünden yararlanın. Renk ve efektlere katman tabanlı yaklaşımımızla, her öğenin ayrıntılarını ince ayarlayabilir ve fotoğraflarınızı sürükleyici anahtar sanat kompozisyonlarına dönüştürebilirsiniz.

Otomatik Portre modu katmanlarını ve 400'den fazla fotoğraf efektini kullanarak görüntünüz üzerinde tam kontrol sahibi olun.

7. VSCO: Foto & Video Düzenleyici

VSCO: Foto - Video Düzenleyici

10 ücretsiz VSCO önayarıyla fotoğrafçılığınızı bir üst seviyeye çıkarın. RAW fotoğraflarınızı kolayca içe aktarın ve düzenleyin. Fotoğraflarınızın daha dikkat çekici olması için Kontrast ve Doygunluk gibi düzenleme araçlarını kullanın veya Gren ve Soluklaştırma ile analog film efektleri elde etmek için doku ekleyin. Kırpma ve Eğme ile fotoğraf perspektiflerini değiştirin veya yeni bir şeyler deneyin. Favori düzenlemelerinizi Tarifler ile kaydedin veya yeniden uygulayın.

VSCO, bu listedeki RAW görüntüleri yakalayabilen tek uygulamadır. Fotoğraf makinesine dokunun ve deklanşöre her bastığınızda çok daha fazla görsel veri yakalamak için görüntü formatını RAW olarak değiştirin.

8. Polarr Fotoğraf Editörü

Polarr Fotoğraf Editörü

Polarr, iOS için güçlü bir fotoğraf editörüdür. Polarr Photo Editor, görüntüleri düzenlemeyi kolaylaştırmak için AI ve yüz algılama gibi diğer araçları kullanır. Yüz algılama otomatik olarak bir yüz seçer ve cilt tonu ve diğer yüz özellikleri gibi farklı yönlere ince ayar yapmanıza olanak tanır. AI algılama ayrıca görüntünün farklı bölümlerini düzenlemeyi kolaylaştırmak için gökyüzü gibi bir fotoğrafın özelliklerini de yalıtabilir.

10'dan fazla karıştırma modu sayesinde, fotoğrafları üst üste bindirebilir ve bulut, ışık sızıntıları ve daha fazlası gibi efektler ekleyebilirsiniz. Ayrıca, her fotoğrafçı seviyesi için başka düzenleme araçları da bulacaksınız.

Bir ücretli abonelikle, uygulamanın kullanılabilir tüm filtrelerinin, yer paylaşımlarının ve diğer araçların kilidini açabilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz