iPhone Uygulamalarının 10 Gizli Fonksiyonu

iPhone Uygulamalarının 10 Gizli Fonksiyonu

iOS'taki özellikler genellikle sıradan olmayan bir simgenin veya hareketin ardında gizlenir. Bunlara nasıl erişeceğinizi öğrendikten sonra, iPhone'unuzdan çok daha fazla değer ve üretkenlik elde edersiniz.

iPhone, sadeliği ile bilinir. Arayüz, iOS yayınladığı günden beri aynı kalmıştır; ana ekran hala bir uygulama dizisidir.

Ancak yıllar geçtikçe, iOS yeni varsayılan uygulamalar dahil olmak üzere birçok yeni işlev kazandı. Şimdi bu gizli işlevlere bakalım.

1. Sağlık İçindeki Pedometre

Sağlık uygulamanızı iPhone'unuzda hiç açmadıysanız kaçırıyorsunuz demektir. Sağlık, iPhone'da yerleşik olarak bulunan hareket eş-işlemcisini kullanır. Attığınız adımları ve her gün tırmanan merdivenleri takip edebilirsiniz.

Artı, sağlık uygulaması sağlık ve zindelik ile ilgili her şeyin bir havuzuna dönüşebilir. Kilonuzu kolayca izleyebilirsiniz. Ayrıca, üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, egzersizlerinizi ve uyku analizinizi tek bir ekranda da görüntüleyebilirsiniz.

2. Pusula İçindeki Su Terazisi Aracı

Compass uygulamasında gizli bir seviye aracı var. Pusulayı aç ve görünümde sola kaydır. Şimdi Seviye aracına gireceksiniz. Sadece iPhone'unuzu bir yüzeyin üzerine koyun ve ekranın yüzeyi mükemmel bir şekilde düzleştiğinde size söyleyecektir.

3. Notlar İçindeki Belge Tarama

Dokümanları taramak ve paylaşmak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Bunu iOS 11 ve daha sonraki sürümlerde Notlar uygulamasında yapabilirsiniz.

  1. Notlar uygulamasını açın ve yeni bir not oluşturun.
  2. Araç çubuğundaki Artı düğmesine dokunun ve Belgeleri Tara'yı seçin.
  3. Fotoğraf makinesine bir kağıt getirin ve uygulama otomatik olarak onu tanıyacak ve yakalayacaktır. Bu görünümde birden çok belge yakalayabilirsiniz.
  4. Taramayı Tut üzerine dokunun ve ardından Kaydet düğmesine basın. Görüntü şimdi notta görünecek. Share (Paylaş) düğmesini kullanarak PDF olarak dışa aktarabilirsiniz.

4. Saat İçindeki Uyku Zamanı Modu

Alarmı ayarlamak için Saat uygulamasını bir daha açtığınızda, ortadaki Yatma bölümüne dokunun. Bu küçük özellik, uygun bir zamanda yatağa gitmenize yardımcı olabilir.

Yatma vakti sihirbazına ne zaman uyanmak istediğinizi ve kaç saat uyumak istediğinizi söyleyin; bu, yatma zamanı geldiğinde size otomatik olarak hatırlatır.

5. Mesajlarda İçindeki Arkadaşlarla Konumu Paylaş Özelliği

Arkadaşlarımı Bul, konumunuzu arkadaşlarınızla sürekli paylaşmanızı kolaylaştırır. Ancak mevcut konumunuzu hızlıca gönderebilirsiniz veya mesajlarınızı doğrudan bir kaç saat için paylaşın.

Mesajlar uygulamasını açın, bir konuşma bulun ve Ayrıntılar bölümüne gidin. Burada iki seçenek bulacaksınız: Bir kerelik güncellemeyle Güncel Konumumu Gönder'e dokunun veya bir süre paylaşıma açmak için Konumumu Paylaş'ı seçin.

6. Dosyalar İçindeki Sürükle ve Bırak

iOS 11, iCloud Drive uygulaması için özellik açısından zengin bir yedek olan Dosyalar uygulamasını tanıttı. Dosyalar, yalnızca iCloud'da değil, Dropbox ve Google Drive'da da depolanan öğeleri gösterebilir. Uygulama ayrıca sürükle ve bırak yöntemlerini kullanarak dosyaları düzenlemeyi gerçekten kolaylaştırır.

iPad'de sürükle ve bırak, iOS 11'in en büyük özelliklerinden biriydi ve Dosyaların en iyi uygulamalarından biri.
Ancak, iPhone'da da bir yerden diğerine dosya taşımak için sürükle ve bırak işlevini kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sadece bir dosyaya dokunup basılı tutun ve bir parmağınızla tutturulmuş halde tutun. Seçmek için farklı bir dosyaya dokunun. Ardından, bir klasöre gitmek ve dosyaları taşımak için parmağınızı serbest bırakmak için başka bir parmağınızı kullanın.

7. Kamera  İçindeki İlginç Filtreler

Fotoğraflarınıza harika efektler eklemek istiyorsanız, bir uygulama aramanıza gerek yoktur. Aslında, resmi çekerken, onları canlı olarak önizleyebilirsiniz. Bir dahaki sefere kamerayı açtığınızda vizörde yukarı doğru kaydırın veya üst araç çubuğundan üç daireyle simgeye dokunun.

İçeride şaşırtıcı ve eğlenceli filtreler göreceksiniz. Aralarından değiştirmek için kaydırın.

8. Fotoğraflar İçinde Eğlenceli Resim Düzenleme Özellikleri

Ve fotoğrafı çektikten sonra, eğlence burada bitmiyor. Fotoğrafları fotoğraf uygulamasında açın ve yukarı kaydırın. Canlı Fotoğraflar etkinse, artık döngü ve hemen çıkma efektleri uygulanmış bir önizleme göreceksiniz.

Düzenle sayfasına gidin ve Portre modunu değiştirebileceksiniz. Renk, doygunluk ve aydınlatma ile bazı temel düzenlemeleri de yapabilirsiniz.

9. Safari İçindeki Otomatik Okuyucu Görünümü

Safari'deki Okuma Listesi ve Okuyucu Görünümü özelliklerini zaten biliyor olabilirsiniz. Reader View, bir yazıdan biçimlendirmeyi ve stil oluşturmayı otomatik olarak keser ve sadece okunması kolay bir biçimde size metin ve resimler verir.

Reader View düğmesine dokunun ve basılı tutun; geçerli web sitesi veya tüm web siteleri için Otomatik Okuyucu Görünümünü açmak için iki yeni seçenek göreceksiniz. Bir dahaki sefere web sitesinden bir link açtığınızda Reader View'da otomatik olarak açılacak - düğmeye tekrar basmanıza gerek yok!

10. Hesap Makinesi'nde Silmek İçin Kaydırın

Bu numara sana çok zaman kazandıracak.

Hesap Makinesi uygulamasında silme anahtarı bulunmadığını fark etmişsinizdir. Temizle düğmesine dokunursanız, tüm alanı temizler.
Sadece yanlış yazdığınız son numarayı silmek isterseniz ne olur?

Sadece sayı üzerinde sola veya sağa kaydırın ve tamamdır.

iPhone X Face ID Gizli Özellikleri
İlginizi Çekebilir

iPhone X Face ID Gizli Özellikleri

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile