iPhone ve iPad için En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları

iPhone ve iPad için En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Uygulamaları

Muhtemelen videolarınızı nasıl kırpacağınızı biliyorsunuz, ancak cihazınızdaki videoları, fotoğrafları ve müzikleri birleştirerek mini film oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu biliyor muydunuz? Bugün bunu kolay hale getiren uygulamalara bir göz atıyoruz. Daha da iyisi, çoğunlukla hepsi bedava!

Son bir kaç yıl içinde, iPhone veya iPad'inizde yüksek kaliteli videolar çekmek çok daha kolay oldu, ancak videoları düzenleme hala özel bir yetenek olmaya devam ediyor. 20'den fazla video düzenleme uygulamasını analiz ettikten sonra, ilk altısı için listemizi oluşturduk.

Bazı uygulamalar, tüm düzenleme süreci boyunca size ayrıntılı denetim sağlar. Diğerleri ise tüm medya dosyalarınızı alır ve onları paylaşmaya değer parlak hikayeye dönüştürür.

1. iMovie (Ücretsiz, $4,99)
Apple’ın varsayılan video düzenleme uygulaması olmadan “iOS video düzenleme uygulamaları” listesi tamamlanamaz. Bu makaledeki çoğu uygulamada olduğu gibi, ilk kullandığınız zaman göz korkutucu olabilir ama yolunuzu bulduktan sonra oldukça kolaydır.

imovie

iMovie size yeni bir Film veya Hollywood tarzı bir Trailer oluşturma seçeneği sunar. Eski seçenek için medya dosyalarını cihazınızdan veya iCloud Drive'dan içe aktarın, ardından bunları düzenleme zaman çizelgenize ekleyin.

Video oynatılırken en alttaki düzenleme araçlarını görmek için zaman çizelgesine dokunun. Sağ üstteki dişli şeklindeki simge, filtre ekleyebilmeniz, video temasını değiştirebilmeniz ve hatta içeri ve dışarı soluk ekleyebilmeniz için kaydırıcılara sahip olacağınız diğer seçenekleri ortaya çıkarır. Yeni bir Apple cihazı satın alan tüm kullanıcılar için ücretsizdir, App Store'da Güncellemeler> Satın Alımlar altında bulabilirsiniz.

Sonuç: iMovie, çoğu iOS kullanıcısının aşina olduğu bir uygulama olmanın avantajlarından yararlanıyor.

2. Splice(Ücretsiz)
Sadece iMovie'den farklı olarak, medya dosyalarını cihazınızdan ve iCloud'dan içe aktarmanıza izin vermeyen GoPro‘s Splice, Facebook, Dropbox dahil olmak üzere diğer hesaplarda saklanan dosyaları içe aktarmanızı sağlar.
Google ve GoPro Plus.

Splice
Uygulama daha sonra bir müziği seçmenizi veya iTunes arşivinizden bir parça eklemenizi sağlar. 13 türde (Pop, Rock ve Reggae dahil) özenle düzenlenmiş geniş bir seçim yelpazesine sahiptir. Aşağıdaki ekranda arka plan renginizi, geçişinizi, fotoğraf sürenizi vb. değiştirebilirsiniz.

Üç seçeneği görmek için düzenleme zaman çizelgesindeki herhangi bir videoya dokunun. Bunlardan, Video Düzenleme, çok çeşitli nüanslı düzenleme araçlarını açığa çıkarır. Dosyanızı düzenleyebilir, filtreler ekleyebilir, oynatma hızını değiştirebilir, metin ekleyebilir ve ses düzeyinizi değiştirebilirsiniz.

Ses düzenleme sekmesi müziğinizi kırpmak, efektleri indirmek veya bir anlatım eklemek için seçenekler içerir. Daha sonra, videoyu bir HD dosyası olarak cihazınıza kaydedebilir veya YouTube, Facebook veya Instagram'a aktarabilirsiniz.

Sonuç: Splice, kullandığımız en kolay video düzenleme uygulamasıdır. Tek dezavantajı, düzenlediğiniz videonuza bir tanıtım ekranı eklemesidir, ancak iOS’un varsayılan Fotoğraflar uygulamasını kullanarak bunu kolayca kırpabilirsiniz.

3. Quik (Ücretsiz)
Bu GoPro tarafından geliştirilen bir başka yıldız uygulama. Adından da anlaşılacağı gibi, “hızlıca” içe aktarılan medya dosyalarınızı parlak bir montaja dönüştürür, böylece kendisini Splice'dan ayırır.

quik

Medya dosyalarınızı içe aktardıktan sonra, çok çeşitli temalardan birini seçebilirsiniz (her birinin varsayılan müzikleri vardır). Sol alttaki müzik nota simgesini kullanarak müziği değiştirebilir veya cihazınızdan bir parça ekleyebilirsiniz.

Oynatma simgesi, videolarınızı karıştırmanıza ve bunları bir sıralama olarak görmenize olanak tanır. Son olarak, videonuzu orijinal biçiminde veya kare olarak kaydetmek için anahtar kelimesini kullanın. Düzenlenmiş dosyayı indirmek veya sosyal ağları kullanarak paylaşmak için Kaydet'i tıklayın.

Sonuç: Quik, herhangi bir karışıklık olmadan dakikalar içinde bir video montajı oluşturmak istediğinizde idealdir.

4. Video Editor Videorama (Ücretsiz)
Bu uygulamayı ilk açtığınızda, yönünüzü seçmeniz gerekir: manzara, portre veya kare (Instagram için bir dakikalık videolar için idealdir). Videorama'nın öne çıkan özelliği, ücretsiz olan fotoğraf ve video dosyalarını indirme izniyle, indirmenize izin vermesidir. Benzer şekilde, video efektlerini, ses efektlerini ve telif hakkı içermeyen müzikleri bile indirebilirsiniz.

Video Editor Videorama

Düzenleme zaman çizelgesinde, alt taraftaki düzenleme araçlarının (metin, fotoğraf, müzik ve filtreler ekleyerek) normal çubuğunu görürsünüz. Üstteki video kaydırıcısına dokunmak dört tane daha araç ortaya çıkarır. Bunlar, klibi düzenlemek, kaldırmak, çoğaltmak ve farklı geçiş efektleri eklemek için seçenekler içerir.

Video oyununun iki dezavantajı vardır. Bunlardan ilki, videonuzun sağ alt köşesindeki küçük ancak dikkat çekici bir filigrandır. Bunun kaldırılması gereken maliyeti ödemeniz gerekir. İkincisi, dosyanızın 720p sürümünü indirmekle sınırlıdır. Yüksek çözünürlüklü (1080p) sürümünün kilidini açmak için uygulamayı derecelendirmeniz gerekiyor.

Sonuç: İlgili fotoğrafların, videoların ve ses efektlerinin indirilmesi, son düzenlemenizi gerçekten geliştirebilir. Kullanmayı seviyorsanız, uygulamayı derecelendirmeye ve filigranı kaldırmak için ödeme yapmaya değer.

5. Adobe Premiere Clip (Ücretsiz)
Bu uygulamayı kullanmak için bir Adobe ID'ye ihtiyacınız var, ancak bir tane oluşturmak hızlı ve ücretsiz. Premiere Clip, cihazınızda saklanan medya dosyalarını, Dropbox hesabınızda veya Adobe’in kendi Lightroom ve / veya Creative Cloud hesaplarında seçmenizi sağlar.

Adobe Premiere Clip

Otomatik aracının medya dosyalarınızı hazır hale getirmesine izin verebilirsiniz. Manuel seçeneği seçtik çünkü daha eğlenceli.

Adobe’in formuna bağlı olarak, uygulama videonuzun pozunu, vurgularını ve gölgelerini değiştirmenize olanak tanıyan araçlar içerir. Ayrıca oynatma hızını ve zaman çizelgenizdeki klipleri çoğaltabilirsiniz. Bu, her klipten farklı bölümler kullanmak istiyorsanız kullanışlıdır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli bir seçenek yoktur, ancak cihazınızdan müzik parçaları ekleyebilirsiniz. Instagram stili filtreler ve video efektleri gibi diğer yararlı araçları gizleyen Ayarlar simgesine dokunduğunuzdan emin olun.

Sonuç: Adobe, bir fotoğraf düzenleme lideri yapan aynı kavramları kullanarak çok yönlü bir video düzenleme uygulaması oluşturdu.

6. Magisto Video Editor and Movie Maker (Ücretsiz)
Magisto'yu Instagram'ın video karşılığı olarak düşünün. Quik gibi, verilerinizde ve tercihlerinizle beslenirsiniz ve uygulama sizin için tüm ağır kaldırma (düzenleme) işlemlerini gerçekleştirir.

magisto

Medya dosyalarınızı içe aktardıktan sonra uygun bir tarz seçin (Spor, Dans, Öyküleyici, Anılar vb.). Bu, ekleyebileceğiniz ilgili müzikleri gösterecektir. Son olarak, bir film başlığı ekleyin ve toplam video zaman sınırınızı belirtin.

Bir dakikadan uzunsa, Premium sürümünü ($4,99 / ay) satın almanız gerekir. Uygulama, dosyalarınızdan bir video montajı oluşturur ve bunu hesabınızda görüntüler.

Sonuç: Uygulamanın bir Instagramı var ve kendi filmlerini seyrederken diğer kullanıcıları da izleyebiliyorsunuz. İlgili içerik kategorilerini etiketlemek ve takipçi tabanınızı oluşturmak için hashtag kullanın.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile