iPhone ve iPad'lerde Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir

iPhone ve iPad'lerde Yazı Tipleri Nasıl Değiştirilir

iPhone veya iPad'inizde farklı fontları yükleyip görüntüleyebileceğini biliyor muydunuz? İşletim sisteminin içinde 3. parti yazı tiplerini kullanamazsınız ama yine de Microsoft Office, iWork ve Adobe CC gibi sistem dışı uygulamalarda özel yazı tiplerini kullanabilirsiniz.

Kullanmak istediğiniz yazı tipini indirmeniz ve yüklemeniz yeterlidir, daha sonra uygun uygulamada seçin. Peki nasıl.

iPhone'larda ve iPad'lerde Yazı Tipleri Nasıl Yüklenir

  1. Yazı tiplerini yüklemeyi kolaylaştıran ücretsiz iFont uygulamasını yükleyin.
  2. Ardından, istediğiniz yazı tipini indirin. Ücretsiz Google yazı tiplerine erişmek için iFont'un altındaki İndirme sekmesine dokunabilirsiniz. Bunlardan herhangi biriyle ilgilenmezseniz, tarayıcınızda bir yazı tipi indirme sitesini ziyaret edin ve istediğiniz yazı tipi için İndir düğmesini seçin. Şöyle görünürse, iFont'da Aç'a dokunun veya Diğer> Paylaşım menüsünden açmak için iFont’a kopyalayın.
  3. iFont açtığınız ve indirdiğiniz dosyanın içeriğini almanızı ister. Lisans sözleşmeleri gibi ilişkili dosyaların işaretini kaldırabilir ve istemiyorsanız bunları görüntüleyebilirsiniz. Yazı tipleri OTF veya TTF formatında en üstte görünecektir. iFont'a İçe Aktar'a dokunun.
  4. Alt kısımdaki Dosyalar sekmesine dokunun. Uygulamaya aktardığınız tüm yazı tiplerini görürsünüz. Birinin yanındaki Yükle'ye basın.
  5. iPhone, uygulamanızın size bir yapılandırma profili göstermesi için Ayarlar'ı açmak istediği konusunda sizi uyaracaktır. Bu normal; İzin Ver'e dokunun.
  6. Profili Yükle ekranında, Yükle'ye dokunun ve şifrenizi girin. İmzalanmamış bir uyarı görürsünüz. Bir kez daha yükle'ye, ardından Bitti'ye dokunun.
  7. Artık yazı tipini yüklediniz ve her yerde kullanabilirsiniz! Bulmak için kullandığınız tüm yaratıcı uygulamalarda yazı tipi listesini kontrol edin. Bunu görmüyorsanız, söz konusu uygulama özel yazı tiplerini desteklemiyor olabilir.
  8. Bir yazı tipini daha sonra kaldırmak için Ayarlar> Genel> Profiller'e gidin. Silmek istediğiniz yazı tipine dokunun ve Profili kaldır'ı seçin.

 

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile