iPhone veya iPad'den Nasıl Çıktı Alınır?

iPhone veya iPad'den Nasıl Çıktı Alınır?

Birçoğumuz artık çoğunlukla kağıtsız bir yaşam sürse de, bir şeyler yazdırmanız gerektiği durumlar halen vardır. Neyse ki, fotoğraf ve belgeleri doğrudan iPhone veya iPad'den kablosuz olarak yazdırmak, kısa mesaj göndermek kadar kolaydır.

Apple’ın baskı teknolojisi AirPrint, ayrıca birkaç kullanışlı üçüncü taraf uygulaması ve bulut hizmetleri, bunu hızlı ve basit bir şekilde gerçekleştiriyor. iPhone veya iPad'inizden herhangi bir yazıcıya nasıl baskı gönderip yazdırılacağı aşağıda açıklanmıştır.

AirPrint ile iPhone'dan Çıktı Alma

Bir yazıcıyı bir iPhone'a bağlamak için birçok yol vardır. En basit olanı Apple’ın AirPrint servisidir. İndirilecek AirPrint uygulaması yok; hepsi yerleşik ve kullanıma hazır.

Apple’ın AirPrint uyumlu yazıcı listesini kontrol et. Sizin cihazınız listede varsa, tek yapmanız gereken, yazıcıyı, iPhone veya iPad'iniz ile aynı Wi-fi ağı ile bağlı olduğundan emin olmaktır. Cihazınızda otomatik olarak görünmesi gerektiği için eklemeniz gerekmez.

Birçok birinci ve üçüncü taraf uygulamadan yazdırabilirsiniz; Paylaş düğmesinin altında bulunan Yazdırma seçeneğini bulmanız yeterlidir.

İşlem çoğu uygulama için benzer. Örneğin bir belgeyi yazdırmak istiyorsanız, belgeyi açacaksınız.
Paylaş'a basın, ardından Yazdır simgesini bulun - iPhone'da sola kaydırmanız gerekebilir - daha sonra buna dokunun.

Bu, iPhone veya iPad'inizdeki yazıcı seçeneklerini açar. Burada yazıcınızı seçmeniz gerekir (ağınızda birden fazla adresiniz olduğunu varsayarak). Ayrıca, yapmak istediğiniz kopya sayısını veya yazdırmak istediğiniz sayfaları da ayarlayabilirsiniz. Ayarlamalar bittiğinde Yazdır'a dokunun.

Bazı iOS uygulamalarında yazdırma özelliği bulunmuyor. Bu nedenle, seçilen içeriği destekleyen başka bir uygulamaya aktarmanız gerekecek. Bunu, Paylaş düğmesinin altında bulunan Açılış özelliğini kullanarak da yapabilirsiniz.

iPhone veya iPad'den Resimleri Yazdırma

Fotoğrafları doğrudan iOS Fotoğraflar uygulamasından basabilirsiniz. Tek bir resmi basmak için yukarıdakiyle aynı talimatları izleyin.

Bir seferde tam bir görüntü kümesini de yazdırabilirsiniz. Bunu yapmak için Koleksiyonlarınızı açın ve sağ üst köşedeki Seç'e dokunun. Şimdi yazdırmak istediğiniz tüm fotoğrafları seçin; eklediğiniz kullanıcılarla birlikte onay işaretlerini görürsünüz. (Seçimlerini kaldırmak için tekrar dokunun.)

Son olarak, sol köşede, üstteki Paylaş düğmesine dokunun. Yazdır simgesini seçin ve oradan devam edin.

Yazıcınızın Kendi Uygulamasıyla iPhone'dan Çıktı Alma

iPad veya iPhone'unuz için bir kablosuz yazıcı kurmanız gerekiyorsa ve AirPrint'i desteklemiyorsa ne olur? En iyi seçenek, yazıcınızın kendine özgü bir uygulamasının olup olmadığını bakmaktır.

Çoğu yazıcı üreticisi (Epson, HP ve Canon dahil olmak üzere), aynı ağ üzerinde kendi donanımlarıyla çalışacak şekilde tasarlanmış uygulamalar sunuyor. Bunlar daha fazla özellik sunabilir - özellikle de özel seçenekler için destek - başka bir yere bakmadan, tam sayfa yazdırmak için baskı boyutunu değiştirmek gibi.

Örneğin, Epson iPrint, fotoğraf kitaplığınızdan, dropbox'ınızdan, Evernote, Google Drive'dan ve Microsoft OneDrive hesaplarınızdan ve Open In özelliği aracılığıyla paylaşılan belgelerden birden fazla fotoğraf yazdırabilir.

Ayrıca web sayfalarını indirmek ve yazdırmak için yerleşik bir web tarayıcısı vardır.

HP’nin ePrint Enterprise uygulaması, bir iş ortamında ağ bağlantılı HP yazıcıları için aynı şekilde çalışır. Dropbox ve Facebook Fotoğraflar gibi bulut servislerini destekliyor.

Uygulama içinden yazdırma konumlarını ayarlayabilir ve etkinleştirebilir ve yazıcı konumuna gönderilecek belgelerinizi veya fotoğraflarınızı seçebilirsiniz.

Google Cloud Print ile iPhone Yazdırma

Google Cloud Print, birkaç adım ilerleyen mükemmel bir AirPrint stili hizmettir. Aynı ağdaki yazıcılara da bağlanabilir, aynı zamanda internetten de yazdırabilirsiniz. Kablosuz olarak daha eski, kablosuz olmayan yazıcılarla da yazdırabilirsiniz.

Ne yazık ki, servisin sadece iOS üzerinde sınırlı desteği var. Cloud Print uygulaması yok; bunun yerine, özellik Google’ın mevcut uygulamalarına yerleştirilmiştir. Dolayısıyla, Google’ın ekosistemine yatırım yaptıysanız, Google Fotoğraflar, Chrome, Gmail’i ve diğerleri - kullanabilirsiniz.

Birçok modern yazıcı buluta hazırdır, bu da kurulum işleminin gerekli olmadığı anlamına gelir. Bir dizüstü bilgisayar, Mac veya PC aracılığıyla internete bağlanan klasik olmayan Google Cloud yazıcıları, Chrome web tarayıcısı üzerinden Google Cloud Print ile kurulabilir ve kaydedilebilir. Talimatlar ve özellikler için Google'ın Bulut baskı cihazlarının listesine bakın.

Cloud Print'i kullanmak için seçtiğiniz Google uygulamasında oturum açmanız gerekir. Yazdırma seçeneği, uygulamaya bağlı olarak farklı yerlerde görüntülenir. Örneğin, Chrome'da Paylaş düğmesinin altında bulabilirsiniz.
Google Drive'da bir doküman açabilir ve menüden Baskı Önizleme> Yazdır'ı seçebilirsiniz.

Üçüncü Taraf Yazdırma Uygulamaları ile iPhone'dan Çıktı Alma

Yukarıdaki seçenekler sizin için çalışmazsa, bazı üçüncü taraf uygulamalar yardımcı olabilir.

PrintDirect

PrintDirect'i indirmek ve test etmek ücretsizdir, ancak tam işlevselliği kullanmak için uygulamayı satın almanız gerekir. Aynı Wi-Fi ağına bağlı yazıcıları algılaması için AirPrint'e bir çeşit yancı olarak çalışır. Bununla birlikte, AirPrint uyumlu olmayan yazıcılarla da çalışır.

PrintDirect ile yazdırmak için, bir belgeyi, web sayfasını veya başka bir dosyayı açın ve Paylaş> Aç> Yazdırmak için PrintDirect'e gidin. Bu, dosyayı uygulamaya göndermeden önce baskı ayarlarını yapabilirsiniz.

PrintDirect çoğu uygulama ile çalışır ve ayrıca AirPrint ve Google Cloud Print yazıcılarını destekler. Ayrıca PDF'ye yazdırabilirsiniz.

Printer Pro

Benzer özelliklerde çalışan Printer Pro, iPad veya iPhone için güçlü ve tam özellikli bir baskı uygulamasıdır. Printer Pro'yu test etmek için, yazıcınızı destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için Printer Pro Lite'ı indirin. Lite sürümünden, uygulamada yer alan örnek belgeleri yazdırabilirsiniz.

Ekrandaki talimatları izleyerek yazıcınızı kurmak için uygulamayı açın. Yine, dosya düzenleyicinizdeki veya diğer uygulamalarınızdaki Dosyaları Aç seçeneğini kullanarak dosyaları yazdırırsınız.
Safari'den yazdırmak için, URL üstbilgisini http'dan phttp'ye değiştirin. Bu, yazdırabileceğiniz Printer Pro'daki sayfayı hızla açacaktır.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile