Ogznet.com
Ogznet.com
Image from rawpixel.com

iPhone için En İyi Video Düzenleme Uygulamaları

Sosyal medya uygulamalarının popülerleşmesi ile video düzenleme uygulamaları daha çok kullanılmaya başlandı. Ancak bunun için bilgisayardaki pahalı ve karmaşık video düzenleme programlarını kullanmanız gerekmiyor. Normal bir kullanıcı için akıllı telefondan video düzenleme yapmak yeterlidir. Bu yüzden iPhone için ihtiyaçlarınıza uygun bir video düzenleme uygulamasını burada bulabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Apple, Fotoğraflar uygulamasında etkileyici bir video düzenleme deneyimi sunarken, App Store'da bulunan alternatif video düzenleme uygulamaları kadar gelişmiş özellikler sunmuyor.

Bu yazıda iPhone için en iyi 5 video düzenleme uygulamasını bulacaksınız.

1. Adobe Premiere Rush for Video

  • Sınırlı Ücretsiz · Ücretli Abonelik

Adobe Premiere Rush for Video

İstediğiniz yerde videolar çekin, düzenleyin ve paylaşın. Adobe Premiere Rush, güçlü işlevler, otomatik yedekleme ve cihazlar arasında çoklu senkronizasyon ile kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Videoyu uygulamadan kaydedebilir veya birden fazla video klibi cihaz depolama alanından içe aktarabilirsiniz. Her Adobe ürününde olduğu gibi, uygulama genel veya profesyonel kullanıcılar ve için yararlı işlevlerle doludur.

Çerçeveler arasına özelleştirilebilir hazır başlıklar ekleyebilir, kare hızını değiştirebilir, videodan ses çıkarabilir, klibi sessiz yapabilir ve hatta videonun ses seviyesini değiştirebilirsiniz.

Adobe Premiere Rush uygulamasında en fazla üç adet videoyu dışa aktarma ücretsizdir. Bundan sonra, 100 GB Adobe Cloud'un kilidini açan aylık belli bir ücret ödemeniz gerekecektir.

2. Quik - GoPro Video Editor

  • Ücretsiz

Quik - GoPro Video Editor

Quik uygulamasıyla, sadece birkaç dokunuşla harika videolar oluşturabilirsiniz. Favori fotoğraflarınızı ve video kliplerinizi seçin, ardından Quik'in sihrini çalıştırmasına izin verin. Saniyeler içinde harika anlar bulur, güzel geçişler ve efektler ekler ve her şeyi müziğin ritmine senkronize eder. Hikayenizi metin, müzik ile özelleştirin ve arkadaşlarınızla kolayca paylaşın. Düzenleme hiç bu kadar hızlı veya eğlenceli olmamıştı.

Kullanıcılar birden fazla video veya fotoğraf içe aktarabilir ve efektler, müzik, filtreler ve animasyonlar uygulamak için 26 yerleşik şablonu kullanabilir. Tek bir dokunuşla profesyonel görünümlü videolar hazırlayabilirsiniz.

Quik, kolay paylaşım için sosyal medya entegrasyonu ile birlikte gelir. Uygulamanın kullanımı tamamen ücretsizdir.

3. Splice - Video Editor & Maker

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Splice - Video Editor & Maker

Basit ancak güçlü Splice, iPhone, iPad'inizde tamamen özelleştirilmiş, profesyonel görünümlü videolar oluşturmanızı sağlar. Mobil cihazınız için optimize edilmiş bir masaüstü video düzenleyicisinin performansını hayal edin. Paylaşmayı seveceğiniz güzel videolar oluşturmak için video klipleri kırpmak, geçişleri ayarlamak, ağır çekim efektleri eklemek ve daha pek çok işlem için kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar ayrıca videoları birden fazla parçaya kesebilir ve sürükle ve bırak yöntemiyle yeniden sıralayabilir. SFX seçeneği, videonun bölümlerine farklı bir ses eklemenizi sağlar. Hareket halindeyken bir profesyonel kalitede videolar düzenlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

4. Videorama Text & Video Editor

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

Videorama Text & Video Editor

Videorama, fotoğraflarınızdan ve videolarınızdan muhteşem video klipler oluşturmanızı sağlar. Birkaç dakika içinde profesyonel kalitede video düzenleme işlemleri yapabilirsiniz. Videorama gerekli tüm video düzenleme öğelerini size sunar. Uygulamada bir grup video içe aktardığınızda, hemen alt kısımda düzenleme seçenekleri çıkar.

Video FX özelliği ile sıkıcı bir videoya tüm dramatik efektleri eklemenizi sağlar. Bir videoda yağmur veya kar yağışı ister misiniz? Sorun değil. Sadece video FX'e dokunun ve menüden efekti indirin.

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı birleştirin. Bölün, kesin, ayırın, istediğiniz gibi yeniden ölçeklendirin. Hareketsiz görüntülerinizi slayt gösterilerine dönüştürün, geçiş efektleri ekleyin. Videolarınızı tersine çevirin, hızlandırın / yavaşlatın, yönünü değiştirin. Kare boyutlu (Instagram için) videolar hazırlayın.

Ücretsiz sürüm, üç dakikaya kadar videoyu dışa aktarmanıza olanak tanır. Pro sürümü aylık abonelik veya bir kerelik satın alma seçenekleri ile sunulur.

5. KineMaster - Video Editor

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor

KineMaster - Video Editor

KineMaster, iPhone ve iPad için tam özellikli bir video düzenleyicisidir. Ayrıca Kinemaster, kullanımı en iyi video düzenleyicilerinden biridir. Uygulama, çoğu masaüstü yazılımına benzer şekilde klasik manzara moduna sahiptir.

Temel özellikler arasında birden fazla video katmanı, güzel efektler oluşturmak için karıştırma modu, hız kontrolü, çıkartmalar ve daha fazlası bulunur.

KineMaster, birden fazla video katmanı, karıştırma modu, seslendirme, hız kontrolü, geçişler, videoları tersine çevirme, özel efektler ve çok daha fazlası gibi kullanımı kolay güçlü araçlara sahiptir.

Kinemaster uygulama içinde özel bir mağaza sunuyor. Çıkartmalar, yazı tipleri, efektler, müzik ve daha fazlası gibi varlıklardan oluşur.

Uygulamanın tüm video düzenleme seçeneklerinin kullanımı ücretsizdir. Ancak, varlık deposuna erişmek ve filigranı kaldırmak için, premium sürüm için aylık veya yıllık abonelik gerektiriyor.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz