Ogznet.com
iOS 14 Widget Ekleme için En İyi 5 iPhone Widget Oluşturma Uygulaması Paylaş:

iOS 14 Widget Ekleme için En İyi 5 iPhone Widget Oluşturma Uygulaması

iOS 14 Widget Ekleme için En İyi 5 iPhone Widget Oluşturma Uygulaması

iPhone Widget Ekleme için En İyi 5 Uygulama

iOS 14 güncellemesi, iPhone’a birçok özelleştirme seçeneği getirdi. iPhone kullanıcıları, ana ekrana özel uygulama simgeleri ve widget ekleyerek ekranı özelleştirebiliyor. Ve sonunda ana ekrana yeniden boyutlandırılabilir uygulama widget’ları ekleyebilirsiniz. Kişiselleştirme seçenekleri burada bitmiyor. iOS 14, tercihlerinize ve tarzınıza göre özel widget’lar oluşturmanıza yardımcı olan yeni bir uygulama kategorisi sunuyor.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Aslında, iPhone'a yüklü uygulamalardaki widget'ları her zaman kullanabilirsiniz. Ancak, bilgileri göstermek açısından özelleştirme seçenekleri sınırlı olabilir. Bu durumda, ilgili tüm bilgileri gösteren ve ana ekran duvar kağıdı ve uygulama simgeleriyle uyumlu bir widget oluşturmak için birçok seçenek sunan widget oluşturma uygulamaları devreye giriyor.

iOS 14 widget ekleme ve kişiselleştirilmiş widget'lar oluşturmak için en iyi beş iPhone uygulaması burada.

1. Widgetsmith

Widgetsmith, yazı tipi türü, boyutu, arka plan rengi ve daha fazlası gibi çok sayıda özelleştirme seçeneğiyle listenin başında yer alıyor. Son derece özelleştirilebilir geniş bir widget koleksiyonuna sahiptir. Takvimden hava durumuna, hatırlatıcılardan astronomiye kadar birçok içerik yer alır ve birçok seçenekle oynamanıza izin verir. Her biri, istediğiniz işleve ve görünüme en iyi uyacak şekilde ayarlanabilir.

Bu widget setini ana ekranınızda dinamik olarak görünecek şekilde programlayabilir ve tanımladığınız kuralları takip edebilirsiniz. Örneğin, belirli bir pencere öğesi sabah ilk olarak hava durumunu, ardından iş gününüzdeki takviminizi gösterebilir, ardından gününüzü tamamladığınızda Aktivite halkası ilerlemenize geçiş yapabilir. Basitçe "Zamanlanmış Widget Ekle" yi seçin ve bir widget'ın belirli bir zamanda görünmesi için bir zaman aralığı tanımlayın.

Bu, ana ekranınızdaki her yuvadan tam olarak yararlanmanızı sağlar. En sevilen özelliği Apple Health entegrasyonu. Widgetsmith pencere öğelerini kullanarak Apple Sağlık etkinliğini ekleyebilir ve diğer bilgilerle özelleştirebilirsiniz.

Widgetsmith, isteğe bağlı bir premium aylık veya yıllık abonelik içerir.

2. Color Widgets

Color Widgets, şık widget'ları doğrudan ana ekranınıza eklemenizi sağlar. Önceden hazırlanmış widget tasarımlarından birini seçin veya daha iyisi kendinizinkini yapın. Color Widgets, ana ekranınızı özelleştirmek ve şekillendirmek için mükemmeldir.

Color Widget ile arka plan rengini, temasını, yazı tipini değiştirebilir ve hatta bir fotoğrafı bir widget'a ayarlayabilirsiniz. Uygulamanın, widget'ın sol üst köşesine kalan pil yüzdesini eklediği küçük bir ayrıntısı da vardır.

Ancak Color Widgets, Apple Health, Anımsatıcılar ve Fotoğraflar uygulaması gibi üçüncü taraf bir entegrasyona sahip değildir. Bu uygulamalardan bir widget'a bilgi ekleyemezsiniz.

Çoğu widget'ı kullanmak tamamen ücretsizdir. Widget'lardan bazıları, tek seferlik ödeme ile birlikte gelir.

Saat, tarih, gün, fotoğraf ve pil yüzdesi gibi temel bilgiler konusunda iPhone widget eklemek istiyorsanız Color Widgets denemeye değer.

3. Widgetridoo

Sadece birkaç dokunuşla kendi özel widget'larınızı oluşturun. Widgeridoo'da farklı blokları ana ekranınız için widget'lar halinde birleştirirsiniz.

Neredeyse her şey için bir widget var:

  • Takvim etkinlikleri
  • Doğum günleri
  • Metin ve Resimler
  • Tarih ve geri sayım
  • Adımlar veya mesafe gibi sağlık verileri (Widgeridoo bu verileri Sağlık uygulamanızdan alır)
  • json aracılığıyla bir web sitesinden veriler
  • Batarya yüzdesi

ve dahası..

Widgetridoo, modüler bir konsept izler ve tüm widget'ı birkaç bloğa böler. Benzersiz bir görünüm için blokları sürükleyip bırakabilir ve hareket ettirebilirsiniz.

Widget ekranından bir bloğa uzun dokunun ve Değiştir'i seçin. Bloğu resim, müzik, metin, doğum günleri, sağlık verileri ve daha fazlası gibi diğer bilgilerle değiştirebilirsiniz.

Temel işlevler ücretsizdir, ancak daha fazla özelleştirme seçeneği istiyorsanız, Pro sürümünü satın almanız gerekecektir.

4. Usage: Activity & Data Widget

Usage, cihazınızın etkinliğini, veri kullanımını, bağlantı hızını ve daha fazlasını izlemek için kullanılan bir araçtır. Usage uygulaması ile veri kullanımı takibi, bellek tahsisi, depolama kullanımı, gerçek zamanlı ağ bağlantısı izleme, pil durumu ve cihaz donanımı ile ilgili ayrıntılı özellikler doğrudan ana ekrandan izlenebilir.

Widget'ı yapılandırmak için çok fazla seçenek yoktur. Ancak, özelleştirme için uzun bir pencere öğesi stilleri ve boyut listesi alırsınız.

Veri Süresi Sınırı ile ne kadar veri kullandığınızı ve ne kadar veri kaldığını ana ekrandan görebilirsiniz.

Kullanımı ücretsizdir, ancak daha fazla özelleştirme seçeneği ve özelliğinden yararlanmak için pro sürümünü satın almanız gerekir.

5. Widget Wizard

Widget Wizard, tek bir pencere öğesinde hangi verileri birlikte görmek istediğinizi seçmenize izin veren birleşik pencere öğeleri sunar.

Widget Wizard, Widgetsmith kadar çok sayıda veri türünü desteklemez, ancak Widgeridoo gibi, tek bir widget'ta birden çok içerik bloğunu destekler. Uygulama esas olarak üç tür widget sunar - The One, The Double ve The Triple.

Üç widget stilinin tümü üç boyut sunar ve tercihinize bağlı olarak, bir widget'a sağlık istatistikleri, takvim kayıtları ve hatırlatıcılar gibi ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

Türkçe dil desteği vardır.

Tüm özellikler, satın alma ile tamamen açılır. Uygulama içi satın alımlar yalnızca bağış içindir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!