Zayıf sinyalli Wi-Fi ağları bir sıkıntıdır. Wifi ağı yavaşsa veya sinyal zayıfsa, bunun yerine tamamen bu bağlantıyı keserek ve mobil veriye geçiş yaparak daha iyi hizmet alabilirsiniz.

Ancak sürekli olarak Wi-Fi ağlarına bağlanmak veya bağlantıyı kesmek can sıkıcı olabilir.

Bir ağın sinyali zayıf veya kapalı olması durumunda otomatik olarak bağlantıyı kesecek bir araç olsaydı harika olmaz mıydı? Hatta wifi hızı daha sonra düzelince yeniden bağlanabilseydiniz!

Evet bir yolu var! Buna Wi-Fi Asist denir ve yalnızca iOS cihazlarda kullanılabilir. Ama nasıl kuracaksın? Neyse ki, bu kolay. Bilmeniz gereken her şeyi size göstereceğiz.

iphone

Zayıf Wi-Fi Ağlarını Otomatik Olarak Nasıl Kapatır

Wi-Fi Yardımı özelliği, iPhone’un Ayarlar uygulamasında gizli. Özelliği kullanmaya başlamak için aşağıdaki basit talimatları adım adım izleyin.

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Hücresel'ye dokunun.
  3. Menü'nün sonuna kadar aşağı doğru ilerleyin.
  4. Wi-Fi Assist'in yanındaki geçişi Açık konumuna kaydırın.

Bu özellik gerçek zamanda tepki verecek kadar akıllıdır. Örneğin, bir Wi-Fi ağı kullanarak bir web sayfasını açmaya başlarsanız ve çok yavaş yüklenirse veya yükleme işleminin ortasında kesilirse, Wi-Fi Assist sizden herhangi bir giriş yapmadan otomatik olarak veri ağınıza girer ve atar.

Ve özellik sadece web sitelerinde çalışmaz.
Bir uygulama veri yüklemek için uğraşırken her zaman etkileşime girer. Bu, Haritalar, Apple Müzik ve Posta gibi uygulamaların tamamının kapsandığı anlamına gelir.

Kablosuz Destek seçeneğini görmüyorsanız, iOS 9 veya daha yenisini kullandığınızdan emin olun.

Not: Wi-Fi Assist'i kullanmak, düzenli olarak zayıf Wi-Fi ağlarına bağlanıyorsanız hızlı bir şekilde veri planınızı tüketme potansiyeline sahiptir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 483 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone Zayıf Wifi Sinyali Sorununu Çözme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone Zayıf Wifi Sinyali Sorununu Çözme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Zayıf Wifi Sinyali Sorununu Çözme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "