Ogznet.com
Ogznet.com
Background photo created by tirachard - www.freepik.com

iPhone Zil Sesi Yapma - Bilgisayarsız ve Ücretsiz

Kendinize özel zil sesleri, telefonunuzu kişiselleştirmek için harika bir yoldur. iPhone sahipleri, iTunes Store’dan yeni zil sesleri satın alabilir, ancak bunun için ödeme yapmanıza gerek yok. Daha iyi bir yol var, iPhone’da ücretsiz zil sesleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Herhangi bir sesi kaydedebilir ve cep telefonunuzu kullanarak bir zil sesine dönüştürebilirsiniz.

Cihazınızda bulunan ve telif koruması olmayan herhangi bir şarkıyı alıp, ondan iPhone zil sesi yapmak oldukça kolaydır. iPhone'da zil sesi yapmak için pahalı bir müzik uygulamasını indirmenize de gerek yoktur. Apple’ın kendi ücretsiz uygulaması olan ‎GarageBand ile zil sesleri yapabilirsiniz.

GarageBand, iOS 11 veya sonraki sürümlerini çalıştıran herhangi bir iPhone veya iPad'de çalışır.

GarageBand uygulamasında oluşturduğunuz bir şarkıyı iCloud'a da kaydedebilirsiniz. Böylece, daha sonra başka bir iPhone, iPad veya GarageBand'in Mac sürümünde bu şarkıyı açabilirsiniz. GarageBand, iPad’inizi ve iPhone’unuzu zengin Dokunmatik Müzik Aleti koleksiyonuyla tam donanımlı bir kayıt stüdyosuna dönüştürür. Böylece istediğiniz her yerde müzik yapabilirsiniz. Bununla birlikte, aşağıdaki kılavuzda anlatılanları uygulayarak ile sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesine dönüştürebilirsiniz. Zil sesi yapmak için sadece iPhone'u kullanırsınız, bilgisayar gerekmez. Öncelikle istediğiniz platform için GarageBand uygulamasını indirin.

GarageBand - GarageBand, iPad’inizi ve iPhone’unuzu zengin Dokunmatik Müzik Aleti koleksiyonuyla tam donanımlı bir kayıt stüdyosuna dönüştürür.
  • GarageBand iOS | Mac için indir.

1. Adım: GarageBand Projesi Oluşturma

GarageBand uygulamasını açmak için simgesine dokunun. Uygulamayı daha önce kullandıysanız, daha önce yaptığınız projelerin bir listesini görürsünüz. Zil sesinin kendi projesinde olması gerekir, bu yüzden, yeni bir proje oluşturmak için sağ üst köşedeki + düğmesine dokunun, ardından Parçalar sekmesini seçin. Artık yerleşik enstrümanlar, ses kütüphanesi (önceden kaydedilmiş sesler) ve Ses Kayıt Cihazı arasından seçim yapmak için yana doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Mevcut bir şarkıyı yeni projenize aktarmak için, üzerine dokunarak Ses Kaydedici'yi seçin.

Ses Kayıt Cihazı ekranı ses kaydı için ayarlanmıştır. Ancak mevcut bir şarkıyı zil sesine dönüştürmek istiyorsanız, bu kontrollere ihtiyacınız olmaz.

Bunun yerine, ana düzenleme ekranına gitmek için ekranın üstündeki soldan üçüncü simgeye dokunun.

2. Adım: Zil Sesi Yapmak için Şarkı Seçme

GarageBand, iPhone'unuzdaki telif koruması olmayan herhangi bir şarkıyı içe aktarabilir. Bu, iPhone'unuzun örneğin iCloud veya Dropbox hesabınız gibi erişebileceği bulut depolama alanlarındaki şarkı dosyalarınız için de yapılabilir.

Korunmayan müzik, DRM'ye (Digital Rights Management) bağlı olmayan müziktir.

Bir şarkıyı içe aktarmak için ana GarageBand düzenleme ekranının üstündeki döngü simgesine (sağdan ikinci) tıklayın.

iPhone'a kaydettiğiniz tüm müzik dosyalarını görmek için Dosyalar'a dokunun, ardından Dosyalar uygulamasından öğeleri tarayın. Bir dosyaya dokunmak onu telefonunuza kopyalayacaktır.

Seçtiğiniz dosya iPhone'a indirildikten sonra, Dosyalar sekmesine geri geleceksiniz. Ardından, zil sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıya parmağınızı basılı tutun, daha sonra ekranın üst kısmına doğru sürükleyin. Dosyaların listesi gizlenecek, böylece şarkıyı ana editöre bırakabileceksiniz.

İçe aktardığınız müziği, ekranın en üstündeki Oynat düğmesine dokunarak dinleyebilirsiniz. Bu parçayı herhangi bir değişiklik yapmadan zil sesine dönüştürmek istiyorsanız, işlemler neredeyse bitti demektir!

3. Adım: Zil Sesini Kaydetme

Müziği bir zil sesine dönüştürmeden önce, proje listesine geri dönmeniz gerekir. Sol üstteki aşağı dönük üçgen simgesine ve ardından Şarkılarım'a dokunun. GarageBand sizi yeni şarkının My Song olarak göstereceği proje listesine geri götürecek. Eğer adını değiştirmek istersen, contex menüsünü getirmek için dokunun ve basılı tutun ve Yeniden adlandır'ı seçin.

Sevdiğiniz şarkıyı zil sesine dönüştürmeye hazır olduğunuzda, içerik menüsüne tekrar sahip olmanız gerekir. Projenizde basılı tutun, açılır menüden Paylaş'ı seçin, ardından Zil Sesi'ni seçin.

İsterseniz zil sesinin adını burada tekrar değiştirebilirsiniz. GarageBand'in zil sesi yapması birkaç saniye sürecek.

Artık proje listesine dönmek için Tamam'a veya zil sesini hemen kullanmak için Sesi aç'a dokunabilirsiniz. Bu size üç seçenek verecek:

  • Standart Zil Sesi: Bu şarkıyı normal zil sesi olarak ayarlar.
  • Standart Bildirim Tonu: Bu şarkıyı her metin mesajı aldığınızda oynatır.
  • Kişiye Ata: Bu seçenek şarkıyı adres defterinde belirli bir kişinin zil sesi olarak atamanıza izin verir.

iPhone'da Zil Sesi Değiştirme

Yeni zil sesini GarageBand içinden alamazsanız, istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz. Ayarlar uygulamasına gidin, Sesler'i seçip Zil Sesi'ne dokunun. Özel olarak üretilmiş zil sesleri, listenin en üstünde, telefonunuzla birlikte verilen tüm standart zil seslerinin üstünde gösterilir.

Zil sesini belirli bir arkadaş veya aile üyesi için kullanmak isterseniz, Kişiler uygulamasında bu kişiyi seçebilirsiniz, Düzenle'ye dokunun. Yeni zil sesini kullanmak için Zil veya Bildirim Tonu'nu seçin.

Tamamen Kişiselleştirilmiş Zil Sesleri Yapma

GarageBand gerçekten güçlü bir müzik oluşturma uygulamasıdır. Zil sesi yapmak için hazır müzik parçalarını kullanmakla sınırlı değilsiniz; yerleşik enstrümanları kullanarak kendiniz de müzik parçaları oluşturabilirsiniz. iPhone’unuzun mikrofonundan sesler veya müzik de kaydedebilirsiniz.

Bu, kişiler için tamamen kişiselleştirilmiş zil sesleri oluşturmanın harika bir yoludur. Örneğin, şarkı söyleyen veya kendi adını söyleyen birisini kaydedebilir ve bu kişi için bir zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

Olasılıklar neredeyse sonsuzdur, yani benzersiz ve ücretsiz zil sesleri için sonsuz bir kaynağınız vardır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz