iPhone'da Anımsatıcılar Nasıl Ayarlanır

iPhone'da Anımsatıcılar Nasıl Ayarlanır

Anımsatıcılar uygulaması iPhone'unuzda (ve iPad'inizde) iOS 11 ile önceden yüklenmiş olarak gelir. Takvim uygulamasından ayrı olarak (programınızı yönetmek için kullanılır), anımsatıcılar yapılacaklar listelerini yönetmenize olanak tanıyan, ayrıca anımsatıcıların ve diğer önemli bilgilerinin takip edilmesini sağlayan güçlü bir uygulamadır.

Yeni hatırlatıcı girişleri oluşturmaya gelince, bu uygulamayı kullanmanın en kolay yollarından biri de uygulamayı başlatmanın yanı sıra uygulama ile ilgili içeriği kolayca oluşturabileceğiniz, yönetebileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz halde, Siri ile tam entegrasyonundan yararlanmaktır.

Anımsatıcılar Uygulaması En İyi Nasıl Yönetilir?

iPhone'unuzdaki Anımsatıcılar uygulamasını kullanarak her gün için ayrıntılı bir yapılacaklar listesi oluşturun.
Anımsatıcılar uygulamasını etkileşimli liste yöneticisi olarak düşünün. iPhone, iPad veya Mac'inizden, istediğiniz kadar çok özel adlandırılmış liste oluşturmak mümkündür. Her liste daha sonra herhangi bir sayıda bireysel öğe ile doldurulabilir. Her bir öğeyle ilişkili bir tarih / saat, yer ve / veya öncelik düzeyi olabilir ve serbest form notları da her bir öğe ile ilişkilendirilebilir. Listedeki öğeleri bitirdikçe, bunları tamamlandı olarak işaretleyebilirsiniz.

Anımsatıcılar uygulamasının Apple iCloud servisi ile entegrasyonu sayesinde (iPhone veya iPad'de iCloud Kontrol Paneli aracılığıyla ayarlayabileceğiniz), Anımsatıcılar uygulamasında içerik oluştururken veya yönetirken, diğer uyumlu bilgisayarlarınızla ve iCloud hesabınıza bağlı mobil cihazlarınızla senkronize olacak şekilde ayarlanabilir. Böylece, tüm listeleriniz ve anımsatıcılarınız, ne zaman ve nerede ihtiyacınız olursa olsun, her ne olursa olsun uyumlu ve internet üzerinden erişilebilir durumdadır.

Siri Kullanarak Anımsatıcılar Oluşturun
Anımsatıcılar uygulamasını kullanarak bir anımsatıcıoluşturmanın belki de en kolay yolu Siri'yi etkinleştirmektir ve sesi kullanarak, "Beni anımsa..." veya "Anımsatıcıyı ayarla ..." diyerek komutu başlatır. Bu, Siri'ye isteğinizi bildirir. Takvim uygulamasında bir randevunun veya Notes uygulamasındaki bir notun aksine bir anımsatıcı (Anımsatıcılar uygulaması aracılığıyla) oluşturmak için sonraki,
anımsatıcınızı veya liste öğesinin içeriğini.

 

iPhone'daki Anımsatıcılar uygulamasında öğeler oluşturmak için Siri'yi kullanın.

Örneğin, bir saat / tarihi bir hatırlatma öğesiyle ilişkilendirmek için, "Salı günü saat 15: 00'te bir yağ değişimi yapmamı hatırlat" veya "Beni 7 Temmuz'da saat 3'te bir yağ değişimi yapmamı hatırlat" gibi bir şey söyleyin. Eğer bir yeri bir hatırlatıcıyla ilişkilendirmek istiyorsanız, aktif Siri ve şunu söyleyin: "Eve döndüğümde köpeği beslememi anımsat, "Veya" Çalıştığımda satışların üçüncü çeyrek satış projeksiyonlarını tartışmak için John Doe'yi aramamı anımsat. "Ayrıca, bir adresle ilişkili bir anımsatıcı da ayarlayabilirsiniz. Örneğin, " Düşürmemi anımsar Ben 123 Main Street, Anytown, New York'a varıyorum. "

 

Siri'nin nerede oturduğunuzu ve çalıştığınızı anlaması için, bu bilgilerin Kişiler uygulamasında kendi iletişim girişinizle ilişkilendirilmesi gerekir. Siri kullanarak yeni bir öğe oluşturmak için herzaman, Yeni Öğeyi yeni ürüne eklemek için Siri'ye "Bakkal Listesi içinde Süt satın almamı anımsat" komutunu vermediğiniz sürece, Ayarlar içinden atadığınız bir Varsayılan Liste içine yerleştirilir.

Bir Varsayılan Liste atamak için Ayarlar'ı başlatın, aşağı kaydırın ve ardından Anımsatıcılar seçeneğine dokunun. Varsayılan Liste seçeneğine dokunun ve seçmek için önceden oluşturulmuş listelerden birine dokunun. Yeni listeler oluşturmak için Siri'yi aktif hale getirin ve "[insert name] adında yeni bir Reminders listesi oluştur" veya manuel olarak yeni bir liste oluşturmak için Reminders uygulamasını başlatın.

Anımsatıcılar Uygulamasını Kullanarak Öğeleri Manuel Olarak Oluşturma
Anımsatıcı uygulamasını kullanarak listeleri oluşturmak, görüntülemek ve yönetmek için ilk önce uygulamayı Ana ekrandan başlatın. iPhone ekranının üstünde görüntülenen bir Arama alanıdır. Herhangi bir listede kayıtlı herhangi bir içeriği hızlıca bulmak için, bu alana bir arama sözcüğü veya kelime öbeği girin.

Uygulama içinde saklanan içeriği bulmak için Anımsatıcılar uygulamasının Arama alanını kullanın.

Yeni Bir Anımsatma Nasıl Oluşturulur
Yeni bir Anımsatıcı oluşturmak için Arama alanının sağında bulunan "+" simgesine dokunun, açılır menüden Anımsatıcı'yı seçin ve Anımsatıcı Oluştur ekranı görüntülendiğinde aşağıdaki adımları izleyin:

Yeni bir liste öğesi, bir saat / tarih, yer veya onunla ilişkili başka bilgilere sahip olabilir.

 1. Anımsatıcınız için bir başlık yazın.
 2. İsteğe bağlı bir saat / tarih ile Anımsatıcı ilişkilendirmek için Bir Gün Bana Anımsat seçeneğiyle ilişkili sanal anahtarı açın ve bir tarih ve saat seçmek için Alarm alanına dokunun. Ardından, yinelenen bir anımsatı oluşturmak istiyorsanız Tekrarla alanına dokunun. Örneğin, ilacınızı her gün saat 3 de almanız için kendinize bir anımsatı ayarlayabilirsiniz.
 3. İsteğe bağlı bir konumu anımsatıcıyla ilişkilendirmek için Bir Konumda Anımsat seçeneğiyle ilişkilendirilen sanal anahtarı açın. Anımsatıcılar uygulaması, telefonunuzun GPS (Konum Servisleri) özelliğini kullanacak ve bir hatırlatıcıyla ilişkilendirilmiş belirli bir yere vardığınızda veya ayrıldığınızda sizi bilgilendirecektir. Bir yer seçerken Ev veya İş adresinizi seçin, Rehber uygulamasında saklanan bir kişi girişi, Haritalar uygulamasına girdiğiniz tüm adresler veya Arama veya Adres alanına manuel olarak girdiğiniz herhangi bir adresle ilişkili herhangi bir adres olabilir. Bir adresi bir anımsatıcıyla ilişkilendirdikten sonra, uyguladığınız yere ulaştığınızda veya yola çıktığınızda oluşturduğunuz anımsatıcı için size bir uyarı oluşturması talimatını vermek için Ne Zaman Geleceğime veya Ayrıldığım Alan'a dokunun. 
 4. Yeni oluşturulmuş bir anımsatıcıya isteğe bağlı bir Önceliği ilişkilendirmek için, !, !! veya !!! simgesine dokunun. Varsayılan seçenek Yok'dur. Unutmayın ki Anımsatıcılar uygulaması, Öncelik bazında bir liste içindeki öğeleri yeniden sıralamaz, ancak listedeki her öğe ile ilişkili Önceliği gösterir.
 5. Oluşturduğunuz anımsatıcıyı belirli bir listeyle ilişkilendirmek için Liste seçeneğine dokunun. Aksi takdirde, öğe Varsayılan Liste içine yerleştirilecektir. Notlar alanında, öğeyle ilgili serbest form notları yazın.
 6. Ayrıca, iOS 11'in Kes ve Yapıştır özelliğini, fotoğraf gibi diğer uygulamalardan içerik eklemek için bir öğeyle ilişkilendirilmiş Notlar alanına da kullanabilirsiniz.
 7. Yeni oluşturduğunuz öğeyi kaydetmek için ekranın sağ üst köşesinde görüntülenen Bitti seçeneğine dokunun.

Anımsatacılar uygulamasını kullanarak bir liste oluşturma
Anımsatma uygulamasında etkileşimli bir liste oluşturmak için uygulamayı başlatın, ekranın sağ üst köşesinde görüntülenen "+" simgesine dokunun, Liste seçeneğini belirleyin ve şu adımları izleyin:

Hatırlatıcılar uygulamasında yeni bir liste oluşturun.

 1. Yeni Liste alanı içinde listeniz için başlığı girin. Örneğin, "Bakkal Listesi" veya "Yapılacaklar Listesi" yazın.
 2. Listeyi bir renkle ilişkilendirmek için renkli bir noktaya dokunun.
 3. Yeni (hala boş) listeyi kaydetmek için Bitti seçeneğine dokunun.
 4. Liste oluşturulduktan sonra (veya bir listeyi yeniden açtığınızda), listede yeni bir öğe oluşturmak için "+" simgesine dokunun.
 5. Yeni bir öğe yazmaya başladığınız anda, her bir girişin sağında "(i)" Bilgi simgesi görünür. Öğeyle ilişkili Ayrıntılar menüsüne erişmek için üzerine dokunun. Buradan, bir zaman / tarih, yer, öncelik ve / veya notları öğeyle ilişkilendirebilirsiniz. (Bunu gerçekleştirmek için önceki bölümdeki talimatları izleyin.)
 6. Yeni oluşturulan liste öğesini saklamak için sanal klavyedeki Geri Dön tuşuna dokunun.
 7. Tek seferde ek liste öğeleri girin.
 8. Listenizi kaydetmek için Bitti seçeneğine dokunun.

Bir liste öğesi oluşturulduğunda, liste içinde görüntülenir ve onunla ilişkili bir daireye sahip olacaktır (solda görüntülenir). Öğe tamamlandıktan sonra bu çevreye dokunun. Tek bir liste öğesini silmek için, listeden sağdan sola kaydırın ve ardından Sil düğmesine dokunun.

Anımsatıcı Listelerinizi Yönetin
Anımsatıcılar uygulamasında tek bir listeyi görüntülerken veya yönetirken, uygulamanın ana Liste Menüsünü ortaya çıkarmak için ekranın altına dokunun. Buradan, yeni bir liste oluşturmak için uygulama ekranında oluşturulan tüm listeler "+" simgesine (ekranın sağ üst köşesinde görüntülenir) görüntüleyebilir veya yönetebilirsiniz.
Her listeye benzersiz bir başlık verilir ve kolay görsel referans için renk kodlu olabilir. Renk seçenekleri şunları içerir: mor, yeşil, mavi, sarı, kahverengi, kırmızı ve turuncu. Kendi takdirine bağlı olarak, iş ile ilgili listelere mavi renk atanabilir, kişisel listeler yeşil olarak görüntülenebilir, telefon arama listeleri sarı olarak görüntülenebilir ve acil listeler örneğin kırmızıyla gösterilebilir.

Bir listeyi açmak için listeye dokunun. Bir listeyi silmek için açın, Düzenle seçeneğine ve ardından Listeyi Sil seçeneğine dokunun. Ekran sırasını listeler halinde yeniden düzenlemek için parmağınızı bir girişe yerleştirin ve basılı tutun ve yukarı veya aşağı sürükleyin.

Listelerinizi Diğerleriyle Paylaşın
Anımsatıcı içeriğiniz, tüm iOS mobil cihazlarınız, Mac'leriniz ve PC'leriniz (Windows için iCloud'u çalıştırarak) arasında senkronize olacak şekilde otomatik olarak ayarlanabilmekle birlikte, bireysel listeleri başka kişilerle de paylaşabilirsiniz. Bunu yapmak için listeyi açın, Düzenle seçeneğine ve ardından Paylaşma seçeneğine dokunun. Ekrandaki komutları takip edin ile belirli bir listeyi paylaşmak istediğiniz kişilerle ilişkili e-posta adreslerini girin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1052 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone'da Anımsatıcılar Nasıl Ayarlanır konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone'da Anımsatıcılar Nasıl Ayarlanır ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone'da Anımsatıcılar Nasıl Ayarlanır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "