IPhone'da için En İyi 8 Ücretsiz Fotoğraf ve Resim Düzenleme Uygulaması

IPhone'da için En İyi 8 Ücretsiz Fotoğraf ve Resim Düzenleme Uygulaması

/ / Okuma süresi: 7 dk, 8 sn / Yorum (0)

IPhone'unuz güzel fotoğraflar çeker, ancak doğru uygulamalar onları daha da iyi hale getirebilir. IPhone için fotoğraf editörü sıkıntısı yok ve seçeneklerin çoğu ücretsizdir. Bugün temel ayarlama uygulamaları, hızlı düzelticiler, tam görüntü işleme araçları ve daha fazlası dahil olmak üzere favori editörleri tanıttık.

1. Fotoğraflar

fotoğraflar

Şunun için en iyi: Hızlı düzenlemeler, JPEG'ler ve paylaşım.

IPhone'unuz halihazırda Fotoğraflar uygulamasına yerleştirilmiş etkileyici bir görüntü düzenleyiciye sahip. Başlatın, bir fotoğraf bulun ve ekranın sağ üst köşesinde Düzenle'ye dokunun.
Burada resminizi kırpıp döndürebilir, filtreler uygulayabilir ve çok çeşitli parametreleri ayarlayabilirsiniz. Vurguları ve gölgeleri kurtarın, pozu ve kontrastı ayarlayın veya siyah beyaza dönüştürün.

Ancak fotoğrafların sınırlamaları vardır. RAW dosyalarını işleyebildiği gibi, sadece diğer uygulamalara zarar veren JPEG'ler sunar.
Bu, Fotoğraflar'da düzenlemeler yapamayacağınız ve RAW'inizi ilk kez çoğaltmaksızın diğer uygulamalara aktaramayacağınız anlamına gelir.

2. Google Snapseed

Google Snapseed
En iyi: Tüm RAW ve JPEG düzenleme.

Google Snapseed, hem iOS hem de Android’de fotoğraf düzenleme merkezi. 2016'da uygulama RAW düzenlemeyi desteklemek için güncellendi. Bu, muhtemelen platformdaki en iyi ücretsiz görüntü editörüdür.

Snapseed'in Looks olarak adlandırdığı birkaç filtreye ek olarak, seçim yapabileceğiniz baş döndürücü düzenleme araçları da vardır. Bunlar temelden perspektif kaymalara, seçici renklendirme, anında HDR ve geniş monokrom filtreler ve seçenekler arasında değişir.
App de güzel kontrol eder. Bir parametrenin gücünü ayarlamak için sola ve sağa sürükleyin ya da parametreyi değiştirmek için yukarı ve aşağı sürükleyin.

İndir: Google Snapseed

3. Aviary Photo Editor

Aviary Photo Editor
Şunun için en iyi: Fotoğraf düzenleme, anında efektler, filtre severler.

Gece çekimleri ve yiyecek resimleri gibi belirli sahneler için bir ton hızlı geliştirmeler sunuyor.

Ayrıca, bir Adobe ID ile oturum açtıktan sonra sağlıklı bir daha fazla sayıda filtre dizisi indirilebilir. Beklediğiniz fotoğraf düzenleme araçlarının çoğu mevcut vurgulama ve gölge kurtarma, renklendirme ve beyaz dengesi düzeltmesi dahil.

Normalde bulmamanız gereken birkaç ek özellik de var, görüntünüze metin ve etiket ekleme ve dişler için bir “beyazlatma” aracı gibi. Görsellerin üstüne ve altına metin eklemek için bir modu bile vardır.
Bunu mobil fotoğraf düzenlemenin İsviçre çakısı yapıyor.

İndir: Photo Editor by Aviary

4. Instagram

instagram
En iyi için: Instagram kullanıcıları, tilt-shift efektleri, filtre severler.

Uygulamayı kullanabilmek için bir Instagram hesabına ihtiyacınız olacak, ancak mutlaka bir şey göndermeniz gerekmeyecek.
Sosyal medya uygulamasını yalnızca düzenleme araçları ve hazır filtre ayarları için kullanmak isterseniz, bunu yapabilirsiniz!

Paylaş'a dokunmadan önce iPhone'unuzda Uçak Modunu etkinleştirin, ardından yüklemenin başarısız olmasını bekleyin. Yüklemeyi iptal etmek için X düğmesine dokunun; resminizi cihazınızın Kamera Rulosunda bulabilirsiniz.

Instagram’ın araçları tanıdık ve verimli.
Filtre çılgınlığı başlatan uygulama olduğundan, dahil edilen hazır ayarlar oldukça iyi. Ayrıca, görüntüye eğme-kaydırma veya vinyetleme uygulamasının en hızlı yollarından biridir.

İndir: Instagram

5. Adobe Photoshop Fix

Adobe Photoshop Fix
Şunlar için en iyi: Birkaç düzenleme aracı ve hızlı düzeltme seç.
Lightroom, iyi bir düzenleme araçları setine sahiptir, ancak herhangi bir gerçek kullanımda bulunmak istiyorsanız, Creative Cloud aboneliği için ödeme yapmanız gerekir.

Photoshop Fix tam teşekküllü bir fotoğraf editörü olmaya çalışmamaktadır, ancak birkaç görev seçmektedir.
İnce veya tuhaf ayarlamalar için görüntüleri karıştırmanıza ve germenize ve çekimlerinizdeki alan derinliğini taklit etmek için mükemmel olan odak maskesine izin verir.

Kontrast ve doygunluk ayar sürgüleri, artı nokta iyileştirme ve kırmızı göz giderme gibi sağlıklı bir ürün yelpazesi vardır. Bununla birlikte, RAW düzenleme için destek yoktur.

İndir: Adobe Photoshop Fix

6. Prisma

prisma
En iyisi: Garip ve harika dönüşümler.

Prisma burada diğerlerinden farklı bir uygulamadır. Prisma'da bir görüntü yüklediğinizde, bu resmi belirli bir sanat stiline dönüştürüldüğü bir sunucuya gönderir. Bu stiller Picasso ve Matisse gibi büyük sanatçılarda modellenmiştir ama aynı zamanda çizgi roman ve fütüristik bölgeye giriyor.

Bazı filtreler, bilgisayar tarafından oluşturulan resimlere benzeyen görüntüler üretir; diğerleri görüntüleri garip ve harika bir şeye dönüştürür.
Prisma'nın özelliklerinin bir kısmı premium aboneliğin arkasında kilitlenmiştir. Daha fazla stil, sınırsız HD render ve reklamsız bir deneyim istiyorsanız, ayda 3 dolar ödemeniz gerekir.

İndir: Prisma

7. Lens Distortions

Lens Distortions
Şunlar için en iyi: Faking hava efektleri ve retro lensler.

Bu uygulama tüm fantezi cam, hava ve aydınlatma efektleri görünümünü taklit eder. Ayrıca bazı temel fotoğraf düzenleme araçlarını içerir ve çeşitli efektleri bir araya getirmek için katmanları kullanır.

Bulanıklık ve işaret fişekleri gibi lens bozulmalarına ek olarak, uygulama bokeh topları, sis, yağmur, kar ve parıltılı efektler içerir. Uygun gördüğünüz gibi efektlerin yoğunluğunu, konumunu ve ölçeğini ayarlayabilirsiniz.
Bu eski fotoğrafçılığın, iPhone'unuzda bulunan herhangi bir görüntü üzerinde hissettirilmesi yönünde atılmış harika bir adım.

Daha fazla efekt ve filtrenin kilidini açmak için ayda 1$ 'a abone olabilirsiniz. Bir kez ödemeyi tercih ederseniz ve sonsuza kadar devam ederseniz, paketleri doğrudan satın alarak çeşitli kategorileri genişletebilirsiniz.

İndir: Lens Distortions

8. VSCO

vsco
Şunlar için en iyi: RAW yakalama ve düzenleme, filtreler.

VSCO’nun soyut, minimalist arayüzünü seveceksiniz ya da nefret edeceksiniz.

Ayrıca bu listede RAW görüntülerini yakalayabilen tek uygulama.
Fotoğraf makinesine dokunun ve ardından deklanşöre her bastığınızda dört kat daha fazla veri yakalamak için görüntü formatını RAW olarak değiştirin.

Uygulama, bir dizi filtreye sahip olan ve bir VSCO X aboneliği (yılda 20 dolar) ile daha fazla kullanılabilir olan, Instagram RAW düzenleme karmaşıklık düzeylerini getiriyor.

İndir: VSCO

IPhone'unuzdaki Fotoğrafları Düzenleme Gücü
Fotoğrafçılığınız konusunda ciddi iseniz, RAW çekiyor olmalısınız. JPEG'den daha fazla ayrıntı yakalayan ve saklayan format desteği, görüntülerinizi post prodüksiyonda daha da ileriye götürebileceğiniz anlamına gelir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 2705 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" IPhone'da için En İyi 8 Ücretsiz Fotoğraf ve Resim Düzenleme Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere IPhone'da için En İyi 8 Ücretsiz Fotoğraf ve Resim Düzenleme Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda IPhone'da için En İyi 8 Ücretsiz Fotoğraf ve Resim Düzenleme Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "