iOS / Mac / iPhone

iPhone’da Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?

iPhone Telefon Görüşmesi Kaydetme Ücretsiz

12 Temmuz 2020 6302 4 dk, 9 sn
iPhone’da Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?
Abone Ol 
iPhone, telefon görüşmelerini kaydetmek için bir özellik sunmaz. Yasaların bu konudaki tutumunun bir sonucu olarak, Apple bir telefon görüşmesini kaydetmeyi özellikle kolaylaştırmaz. Ancak, imkansız değildir. Bazı çözümler kullanarak iPhone telefon görüşmelerini kaydedebilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanacaksanız, aramanın kaydedildiğini diğer kişiye bildirdiğinizden emin olun. Bilirler ve onaylarlarsa, kanuni olarak rahat edersiniz.

Uygulamalar Olmadan iPhone Görüşmelerini Kaydetme

Bu muhtemelen iPhone'dan bir telefon görüşmesi kaydetmenin en hızlı ve en kolay yoludur. Bunun için kayıt yapabilen başka bir cihaza (iPad, bilgisayar veya taşınabilir kayıt cihazı gibi) ihtiyacınız olacak.

Sessiz bir ortamda olmanız ve iPhone'unuzun hoparlörünü kullanabilmeniz koşuluyla, kayıt yapmak kolaydır:

 1. Arama yapın ve Hoparlör simgesine dokunun. Bağlı Bluetooth kulaklığınız varsa, listeden iPhone hoparlörünü seçmeniz gerekir.
 2. Diğer tarafa konuşmayı kaydedeceğinizi bildirin. Harici kayıt cihazınızda kaydetmeye başlayın.
 3. Telefonu mikrofona yeterince yaklaştırın, böylece konuştuğunuzda sesinizi de net bir şekilde algılanır.
 4. Telefon görüşmeniz bittiğinde kaydı bitirin.

ücretsiz ses düzenleme ve kayıt için Audacity'yi kullanabilirsiniz.

Bir iOS cihazında, Apple’ın Sesli Notlar uygulamasını kullanarak aramayı kaydedebilirsiniz. Mac veya PC'de, ücretsiz ses düzenleme ve kayıt için Audacity'yi kullanabilirsiniz.

İlginizi
çekebilir
iPhone için Gerçekten işe yarayan 5 Çağrı Kayıt Uygulaması

Sesli Mesajları Kullanarak iPhone'da Telefon Görüşmelerini Kaydetme

Bu son yöntem büyük ölçüde operatörünüzün bu özelliği destekeleyip desteklemediğine ve tam olarak ne kadar yararlı olduğuna bağlıdır. İlk olarak, operatörünüzün sesli mesajlarınızı (iOS 9'da tanıtılan bir özellik) indirmenize izin verip vermediğini kontrol etmeniz gerekir.

iPhone'unuzda Telefon uygulamasını başlatın ve sağ alt köşedeki Sesli Mesaj sekmesine dokunun. Sesli mesajların bir listesini görürseniz, bu harika! Bunları indirip cihazınıza kaydedebilirsiniz, bu nedenle bu yöntemin sizin için bazı faydaları vardır.

Yalnızca bir Sesli Mesaj Çağrı seçeneği görürseniz, bu yöntemi kullanamayabilirsiniz. Yine de bu yöntemi deneyebilirsiniz, ancak kaydınız operatörünüzün sesli posta gelen kutusunda kalacaktır. Harici olarak kaydetmenin başka bir yolunu bulmanız gerekecektir - belki de yukarıda gösterdiğimiz hoparlör yöntemini kullanarak.

Bu yönteme devam etmek için yapmanız gerekenler:

 1. Bir kişiyi arayın ve aramayı kaydetmek istediğinizi bildirin. Onlardan bir saniye beklemelerini isteyin.
 2. iPhone'unuzda üç yönlü bir görüşme başlatmak için Çağrı Ekle düğmesine dokunun.
 3. Kendi telefon numaranızı arayın. İyi giderse, doğrudan kendi sesli posta gelen kutunuza gitmelisiniz.
 4. Sesli mesaj selamlamasının bitmesini bekleyin, ardından konferansı başlatmak için Çağrıları Birleştir öğesine dokunun.

Görüşmeniz, sesli mesaj gelen kutunuzdan alabileceğiniz bir mesaj olarak kaydedilmelidir. Telefon uygulamasının altında sesli mesajlarınızı tek tek görebiliyorsanız, güvenli arama çağrısını indirebilirsiniz.

Çağrıları Kaydetmek İçin Üçüncü Taraf Bir Hizmet Kullanın

Kullanılabilir üçüncü taraf iPhone çağrı kaydediciler vardır. Bu hizmetler ücretsiz değildir ve sınırsız kullanım için sabit bir ücret veya kredi kullanımıyla dakika başına bir ücret alırlar. Bunlar genellikle aynı yöntemle çalışır:

 • İlk önce iPhone'unuzda seçtiğiniz arama kaydedici uygulamasını indirin ve başlatın.
 • Görüşmesini kaydetmek istediğiniz bir kişiyi veya başka bir numarayı aramaya başlayın.
 • Uygulama, görüşmeyi kendi sunucularını kullanarak kaydeder.
 • Çağrı tamamlandıktan sonra kaydı sunucudan indirebilirsiniz.

Bu yöntemle ilgili birkaç sorun var. Birincisi, arayan kimliğin, aradığınız kişi için numaranızla eşleşmeyecektir. Muhtemelen kim olduğunuzu bilmeyecekler - ya da daha kötüsü, yaşadığınız yere ve kimi aradığınıza bağlı olarak bir Bilinmeyen Numara olarak görüneceksiniz.

Diğeri, bu sizin için bariz bir güvenlik sorunudur. Çağrılarınızın konusu hassassa, bu yöntemden kaçınmak en iyisidir.Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır