iPhone'da Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?

iPhone'da Telefon Görüşmesi Nasıl Kaydedilir?

Bildiğiniz gibi, iPhone'unuzu kullanarak telefon çağrılarını kaydetmek için yerleşik bir yol yoktur. Ülkeye ve devlete özgü yasaların bir sonucu olarak, Apple bir telefon görüşmesini kaydetmeyi özellikle kolaylaştırmaz. Ancak, imkansız değildir. Bazı geçici çözümler kullanarak iPhone telefon çağrılarını kaydedebilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanacaksanız, aramanın kaydedildiğini diğer kişiye bildirdiğinizden emin olun. Bilirler ve onaylarsa, kanuni olarak rahat edersiniz.

Hoparlör Modunu Kullan ve Başka Bir Cihaz Kullanarak Kaydet

Bu, muhtemelen iPhone'unuzdan bir telefon görüşmesi kaydetmenin en hızlı, en kolay ve "en kirli" yoludur. Çalışması için (iPad, bilgisayar veya taşınabilir kayıt cihazı gibi) kaydedebilen bir mikrofona sahip başka bir cihaza ihtiyacınız olacaktır.

Sessiz bir ortamda olmanız ve iPhone'unuzun hoparlörünü kullanmanız şartıyla, ses kaydı yapabilirsiniz:

 • Kişiyi arayın ve Hoparlör simgesine dokunun. Bluetooth kulaklıklarınız bağlıysa, listeden iPhone hoparlörünü seçmeniz gerekir.
 • Konuşmayı kaydedeceğiniz diğer tarafa bildirin. Harici kaydedicinizde, kayda başlayın.
 • Telefonunuzu mikrofona yeterince yakın yerleştirin, böylece konuştuğunuzda sesinizi de açıkça alır.
 • Telefon görüşmeniz bittiğinde kaydı kapatın.

Bir iOS cihazında, çağrıyı Apple’ın Sesli Notları uygulamasını kullanarak kaydedebilirsiniz. Mac ya da PC'de, ücretsiz ses düzenleme ve kayıt için Audacity'yi kullanabilirsiniz.

Google Voice'u Kullanarak Gelen iPhone Aramalarını Kaydetme

Google Voice, ücretsiz sesli posta ve çağrı servisidir. Size ücretsiz bir sesli posta gelen kutusu ve hem yurt içi (ücretsiz) hem de uluslararası olarak ( Google'ın fiyatlarına göre ) arama yapma olanağı sağlar.

Google Voice kullanımı, web için kullanılabilen Google Voice uygulamasının yanı sıra Android ve iOS cihazlarını gerektirir. Uygulamayı kullanarak telefon görüşmelerini kaydedebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için önce hizmeti ayarlamanız gerekir:

 • iPhone için Google Voice uygulamasını indirin, açın ve Google hesabınızı kullanarak oturum açın.
 • Dokunun Arama ve Google Voice hesabıyla ilişkilendirmek istediğiniz telefon numarasını seçin.
 • Numaranızı onaylayın, ardından telefon numaranızı girmeniz istenene kadar İleri'ye basın.
 • iPhone'unuzun telefon numarasını girin, onaylayın, ardından doğrulama kodunu bekleyin.
 • Yeni aldığınız kodu kullanarak yeni Google Voice hesabınızı doğrulayın.

Çağrıları kaydetmeden önce bitirmeniz gereken son bir adım var. Google hesabınızı kullanarak Google Voice web sitesine giriş yapın. Şimdi sayfanın sol tarafındaki üç noktalı simgeye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin. Aramalar altında Gelen arama seçeneklerini etkinleştirin.

Artık Google Voice hesabınız üzerinden bir telefon araması aldığınızda, görüşmeyi kaydetmeye başlamak için iPhone'unuzdaki 4 tuşa basabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, Google diğer tarafa kaydedilmekte olduğunu bildirir. Kaydınızı Google Voice gelen kutunuzda bulabilir ve saklamak için indirebilirsiniz.

Maalesef, Google Voice'u kullanarak giden bir telefon araması yapmanın bir yolu yok.

Çağrıları Kaydetmek İçin Üçüncü Taraf Bir Hizmet Kullanın
Kullanılabilir üçüncü taraf iPhone çağrı kaydediciler vardır. Bu hizmetler ücretsiz değildir ve sınırsız kullanım için sabit bir ücret veya kredi kullanımıyla dakika başına bir ücret alırlar. Bunlar genellikle aynı yöntemle çalışır:

 • İlk önce iPhone'unuzda seçtiğiniz arama kaydedici uygulamasını indirin ve başlatın.
 • Kaydetmek istediğiniz bir kişiyi veya başka bir numarayı aramaya başlayın.
 • Uygulama, görüşmeyi kaydediciyi de kaydeden sağlayıcıların sunucularını kullanarak yerleştirir.
 • Çağrı tamamlandıktan sonra kaydı sunucudan indirebilirsiniz.

Bu yöntemle ilgili birkaç sorun var. Birincisi, arayan kimliğin, aradığınız kişi için numaranızla eşleşmeyeceğidir. Muhtemelen kim olduğunuzu bilmeyecekler - ya da daha kötüsü, yaşadığınız yere ve kimi aradığınıza bağlı olarak bir Bilinmeyen Numara alacaksınız.

Diğeri, sizin için bir servis kaydı yapmanın bariz güvenlik sorunudur. Çağrılarınızın konusu hassassa, bu yöntemden kaçınmak en iyisidir. Aramaları kaydediyorsanız, daha sonra bir şeye geri dönebilirsiniz, bu daha az endişe kaynağıdır.

Sesli Mesajınızı Kullanarak Telefon Görüşmesi Kaydetme
Bu son yöntem, işe yarayıp yaramadığına ve ne kadar yararlı olduğuna dair büyük ölçüde bağımlılığınıza bağlıdır. Öncelikle operatörünüzün sesli mesajlarınızı (iOS 9’da tanıtılan bir özellik) indirmenize izin verip vermediğini kontrol etmeniz gerekir .

Telefon uygulamanızı iPhone'unuzda başlatın ve sağ alt köşedeki Sesli Mesaj sekmesine dokunun. Sesli mesajların bir listesini görüyorsanız, bu harika! Onları indirebilir ve cihazınızda saklayabilirsiniz, böylece bu yöntemin size faydası vardır.

Sadece bir Sesli Çağrı seçeneği görürseniz, kötü şans. Yine de bu yöntemi deneyebilirsiniz, ancak kaydınız operatörünüzün sesli posta kutusunun içinde kalmış olacaktır. Harici olarak kaydetmek için başka bir yol bulmanız gerekecek, belki de yukarıda tartıştığımız hoparlör yöntemini kullanarak.

Bu yönteme devam etmek için yapmanız gerekenler:

 • Kişiyi arayın ve aramayı kaydetmek istediğinizi bildirin. Bir saniyeliğine hattı tutmasını isteyin.
 • iPhone'unuzda, üç yönlü bir konuşma başlatmak için Çağrı Ekle düğmesine dokunun.
 • Kendi telefon numaranızı arayın. İyi giderse, doğrudan kendi sesli posta gelen kutunuza gitmelisiniz.
 • Sesli mesaj selamlamasının bitmesini bekleyin, ardından konferansı başlatmak için Çağrıları Birleştir'e dokunun.
 • Görüşmeniz, sesli posta gelen kutunuzdan alabileceğiniz bir mesaj olarak kaydedilmelidir. Tek tek sesli mesajlarınızı Telefon uygulamasının altında görebilmeniz durumunda, aramayı güvenli bir şekilde karşıdan yükleyebilirsiniz.

Hangi Çağrı Kayıt Yöntemi Sizin İçin Çalışıyor?
iPhone'unuzdaki bir telefon görüşmesini kaydetmenin en güvenilir iki yolu, hoparlör yöntemini kullanmak veya aramayı kaydetmek için üçüncü taraf bir hizmet için ödeme yapmaktır. Her iki durumda da, kanunun sağ tarafında kalmak için kaydettiğiniz diğer tarafa her zaman bildirdiğinizden emin olmalısınız.

Android telefon var mı? Android'de bir telefon görüşmesi kaydetmek tam bir çirkin değil, ama yine de tuhaflıkları var. İki cihazınız varsa, Google’da bununla gitmek isteyebilirsiniz.

 iPhone için Gerçekten işe yarayan 5 Çağrı Kayıt Uygulaması
İlginizi Çekebilir

iPhone için Gerçekten işe yarayan 5 Çağrı Kayıt Uygulaması

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile