iPhone'lar ve iPad'ler için En İyi 5 Dosya Yönetici Uygulaması

iPhone'lar ve iPad'ler için En İyi 5 Dosya Yönetici Uygulaması

iOS, Windows veya Android gibi kullanıcı tarafından erişilebilir bir dosya sistemine sahip değildir. Ancak bu, iPhone veya iPad'inizde dosya yöneticisi kullanamayacağınız anlamına gelmez. Düzenlemeniz ve paylaşmanız gereken dosya ve dokümanlarınız varsa, iOS'ta üçüncü taraf bir dosya yöneticisi uygulaması kullanmanız gerekir.

Neyse ki, oldukça harika seçenekler var.

İyi bir dosya yöneticisi uygulaması için ne yapar?
İyi bir dosya yöneticisi üç işlevi doğru almalıdır:

İçe Aktar: Dosya ve belgeleri uygulamaya aktarmanın kolay olması gerekir. Daha fazla içe aktarma seçeneği, daha iyidir.

Yönet: İyi bir dosya yöneticisi, verilerinizin organizasyonu üzerinde tam kontrol sağlar. İç içe geçmiş klasörleri, etiketi ve renk kodu dosyalarını, arşiv klasörlerini ve daha fazlasını oluşturmalısınız.

Dışa Aktar: Hiçbir şey elde edemeyeceğiniz bir dosya yöneticisi uygulaması işe yaramaz. Herhangi bir dosyayı görüntülemek ve düzenlemek için üçüncü taraf bir uygulamaya aktarabilmeniz gerekir. Ayrıca uygulama dosya dönüştürme seçenekleri sunuyorsa bonus puanları alır.

En iyi tavsiyemiz, tüm üç gereksinimi ve daha fazlasını karşılamasıdır. Ancak, tüm bu özellikler bazı kullanıcılar için aşırı olabilir, bu nedenle daha basit alternatifleri de özetledik.

1. Documents 6 by Readdle

Documents 6, iPhone ve iPad'de en iyi üçüncü taraf belge ve dosya yöneticisi uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz ve hayal edebileceğiniz tüm üretkenlik özellikleri ile doludur.

Uygulama, dosya yöneticisi kontrol listemizde yükseliyor. Belgeler, bir bilgisayardan (bulut depolama, Wi-Fi aktarımı, web sayfaları ve diğer uygulamalar) içe aktarmayı ve dosyaları yönetmeyi (sürükleyip bırakma, paylaşma, arşivleme özellikleri, etiketler ve benzerleri) gerçekten kolaylaştırır.

Documents 6 metin, ses ve video dahil olmak üzere tüm dosya formatlarında iyi çalışır. Uygulamada kitap okuyabilir, müzik dinleyebilir, video izleyebilir, dosya paylaşabilir, vitrin PDF'leri ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Bulut senkronizasyonu dünyasında, Belgeler, tüm verilerinizi cihaz üzerinde yerel olarak depolayıp yöneterek ihtiyacınız olan güveni verir. Bu, iCloud Photo Libary'nin eski ancak önemli fotoğrafları silmeye karar vermesi nedeniyle hiçbir zaman sakıncalı olmadığı anlamına gelir. Dropbox senkronizasyonu, uzak bir bölgede olduğunuzda güvenilir bir şekilde çalışacaksanız endişelenmenize gerek yoktur. İhtiyacınız olduğunda her şey mevcut.

2. Apple’s Files App

iOS 11, bize eski iCloud Drive uygulamasının yerini alan yepyeni Apple Files uygulamasını verdi. Mac kullanıcıları Finder'a benzer Dosyalar uygulamasını bulur. Dosyalar iOS'ta yerleşiktir ve uygulamanın içinde birden fazla bulut kaynağına bağlayabilirsiniz.

Wi-Fi aktarımı veya web indirmesi yoktur.

Dosyalar uygulaması her iOS sözleşmesini kapsar. Uygulamanın içinde sadece sürükle ve bırak desteğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda dosya ve klasörleri taşıyarak etiketleri ve sık kullanılanları atamak için de kullanabilirsiniz, ancak dosyaları kolayca Dosya uygulamasından da sürükleyebilirsiniz. Bu etkileşim inanılmaz derecede doğal ve şimdi paylaşım seçeneklerinizi belirli bir şekilde oluşturmaya zorlanmazsınız.

  • İndir: Files (Ücretsiz)

3. Dropbox

Tüm belgeleriniz ve dosyalarınız Dropbox'ta kayıtlıysa, iPhone ve iPad için resmi uygulama sizin için yeterli olacaktır. Etkin bir internet bağlantınız olduğunda, tüm Dropbox kitaplığınıza erişebileceksiniz.

Bir dosyayı açabilir, Dropbox'ta önizleyebilir ve desteklenen bir uygulamada hızlı bir şekilde açmak için Paylaş menüsünü kullanabilirsiniz. Örneğin, birisi Dropbox aracılığıyla sizinle bir belge paylaşıyorsa, Paylaşım sayfasını kullanarak bunu doğrudan Sayfalar uygulamasına açabilirsiniz. Word, Excel ve PowerPoint dosyalarını Dropbox uygulamasının içinden bile düzenleyebilirsiniz. Bu, uygulamalar arasında gezinme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Dropbox ayrıca çevrimdışı bir özelliğe de sahiptir. Serbest planda, tek tek dosyaları çevrimdışı erişim için kaydedebilirsiniz. Bir Dropbox Plus kullanıcısıysanız, tüm klasörleri de çevrimdışı olarak kaydedebilirsiniz.

4. GoodReader

iPhone veya iPad'inizde sıklıkla PDF'lerle ilgileniyorsanız, GoodReader sahip olmanız gereken bir şeydir. PDF'leri bulut hizmetlerinden, yerel sunuculardan veya bilgisayarınızdan içe aktarabilirsiniz. Sonra, Dosyalarınızı klasörler halinde düzenlemek için GoodReader'ı kullanabilirsiniz.

GoodReader, PDF'lerde gezinmeyi iPad'de bir keyif haline getiren mükemmel bir PDF oluşturma motoruna sahiptir (bu basit bir şeydir, ancak birçok uygulama doğru değildir). Yüzlerce sayfa içeren PDF'leri attığınızda zorlanmayan birkaç uygulamadan biridir.
Uygulama ayrıca PDF'lere açıklama eklemeyi kolaylaştırır. Metin kutularını kullanarak bir PDF'yi işaretleyebilir veya Apple Kalem'inizle kullanabilirsiniz. Ayrıca, klasik yapışkan notları PDF sayfalarına eklemenizi sağlayan bir yorumlama özelliği de bulunmaktadır.

5. File Manager & Browser

Documents 6, yeni kullanıcılar için biraz zor olabilir (karmaşık kullanıcı arayüzü tam olarak hoş karşılanmaz). Dosya Yöneticisi ve Tarayıcı uygulaması buna iyi bir alternatiftir. Daha basit, aynı görevlerin çoğunu gerçekleştirmenize yardımcı olan daha görsel UI. Dosyaları Wi-Fi aktarımı kullanarak bir PC'den alabilir, düzenleyebilir ve bunları üçüncü taraf uygulamalarıyla paylaşabilirsiniz.
Uygulamanın kullanıcı arayüzü kullanıcı dostu bir özelliktir ve bir menüde saklamak yerine ekranın altındaki tüm önemli seçenekleri görüntüler (bu, çoğu verimlilik uygulamasının yaptığı).

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 4 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1971 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone'lar ve iPad'ler için En İyi 5 Dosya Yönetici Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone'lar ve iPad'ler için En İyi 5 Dosya Yönetici Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone'lar ve iPad'ler için En İyi 5 Dosya Yönetici Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "