Ogznet.com
iPhone’u Hızlandırın! iPhone Veri ve Dosya Temizlik Uygulamaları Paylaş:

iPhone’u Hızlandırın! iPhone Veri ve Dosya Temizlik Uygulamaları

iPhone’u Hızlandırın! iPhone Veri ve Dosya Temizlik Uygulamaları

iPhone’unuzun yavaşlamaya başladığını fark ettiniz mi? Veya depolama alanınızın azaldığını bildiren can sıkıcı pop-up’ı alıyorsunuzdur. Düzenli sistem temizleme işi yapmadığınızda, iPhone’unuzda birçok gereksiz veri birikebilir. Burada, bir şeyleri düzeltmek ve iPhone’unuzun tekrar en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz en iyi 8 iOS uygulamasını bulacaksınız.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

iPhone veri temizleme uygulamaları nasıl çalışır?

iOS App Store'da "temizlik" uygulamaları için hızlı bir arama yaparsanız, birçok seçenek ile karşılaşırsınız. Ama tam olarak ne işe yarıyorlar? Birçoğu, mail gelen kutunuzu veya fotoğraf galerini tarar ve artık gereksiz gördüğünüz her şeyi hızlı bir şekilde silmenize yardımcı olur.

Yani bu makalede listelenen uygulamalar, gerksiz verilerden kolayca kurtulmanıza yardımcı olacak uygulamalardır. Bu veriler arasında:

 • Çift fotoğraflar
 • Büyük videolar
 • Telefon rehberindeki çift kişiler
 • Spam e-postalar

iPhone için en iyi veri temizleme uygulamaları

iPhone'unuzun yavaşladığını fark ettiyseniz veya biriken tüm can sıkıcı gereksiz veriden kurtulmak istiyorsanız, işte en iyi iOS temizleyicileri.

1. Gemini Storage Cleaner - Gigabaytlarca alan açın

 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar

iPhone'unuzdaki gereksiz video ve foto dağınıklığını kolayca silin.

Kamera özellikleri her yeni iPhone ile daha iyi hale gelirken, bir fotoğraf galerisinin benzer görünümlü resimler ve kopyalarla nasıl şişirilebileceğini anlamak kolaydır. Neyse ki, Gemini Photos kitaplığınızı tarayabilir ve neyin silineceğine ve nelerin saklanacağına karar vermek için tüm bu görüntüleri hızlıca taramanıza yardımcı olabilir.

iPhone'unuzdaki gereksiz video ve foto dağınıklığını kolayca silin. Gemini Storage Cleaner ile birkaç dokunuşta gigabaytlarca yer açın.

Gemini Photos ayrıca telefonunuzdaki depolama alanını dolduran videolar, ekran görüntüleri ve bulanık resimleri de tarar.

2. Phone Cleaner for iPhone, iPad

 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar

iPhone'unuzun depolama alanını optimize etmenize izin vermede iyi bir iş çıkarır.

Bu, iPhone'unuzun depolama alanını optimize etmenize yardımcı olur. Medya dosyalarınızı sorunsuz bir şekilde düzenleyebilir ve artık iOS cihazınızda tutmak istemediklerinizi silebilirsiniz. Dosyalarınızı boyuta göre sıralamanızı sağlar, böylece çok fazla yer kaplayan dosyaları anında görebilirsiniz.

Fotoğraf galerisindeki kopyaları ve istenmeyen görüntüleri bulmak ve bunları kolayca kaldırmak için gelişmiş filtreyi kullanın. Web tarayıcınızı gönül rahatlığıyla kullanmanızı sağlayan bir web temizleme modu da vardır.

3. Cleaner Pro - Çift Edilen Kişileri Kaldır

 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar

Yinelenen kişileri bulun ve birleştirin

Rehberdeki kişiler tonlarca depolama alanı kaplamasa da, yinelenenlerin veya hatta eski kişilerin olması adres defterinizi rahatsız edici ve biraz işe yaramaz hale getirebilir. Cleaner Pro, kişilerinizi tarayacak ve yinelenenleri belirleyecek ve onları tek bir kişiyle birleştirmenize veya tamamen silmenize yardımcı olacaktır.

 • Yinelenen kişileri bulun ve birleştirin
 • İsim veya telefon numarası olmayan kişileri kaldır
 • İhtiyacınız olan kişileri hızlıca bulun

4. Smart Cleaner - Çift fotoğraf ve kişileri sil

 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar

Smart Cleaner - Çift fotoğraf ve kişileri sil

iPhone cihazınızdan çift kişileri, ekran görüntülerini, benzer fotoğrafları ve Canlı Fotoğrafları kolayca kaldırın. Akıllı Temizleme özelliği ile, cihazınızı tek bir dokunuşla temizleyin.

Smart Cleaner'ın yaptığı iş özünde basittir. Bu uygulama fotoğrafların ve kişilerin kopyalarından kurtulmanıza yardımcı olur, ancak aslında bundan biraz daha fazlasını yapabilir. Yalnızca yinelenenleri silmenin veya birleştirmenin yanı sıra, Smart Cleaner size depolama durumunuzu gösterir ve fotoğraflarınızı, videolarınızı ve kişilerinizi düzenlemenize yardımcı olur.

5. Slidebox - Photo Manager

 • Ücretsiz · Uygulama İçi Satın Alımlar Sunar

Gereksiz görüntüleri hızlıca kaydırarak silebilir ve benzer resimleri kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Resim galerinizi düzenli tutmak ve gereksiz resimleri silmek istiyorsanız eksiksiz bir fotoğraf yöneticisine sahip olmak gerekir. Slidebox bu konuda size yardımcı olabilir.

Gereksiz resimleri kaydırarak hızlıca silebilir ve benzer resimleri kolayca karşılaştırabilirsiniz. Uygulama GIF desteğine sahiptir ve ayrıca fotoğrafları sık kullanılan olarak işaretlemenize olanak sağlar.

iCloud Fotoğraf Arşivi ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Slidebox ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, buluttaki fotoğrafları yedekleme seçeneği gibi özelliklerin kilidini açmak için premium sürüme yükseltmeniz gerekecek.

iPhone'unuzdaki yinelenen fotoğraflardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Bu, iOS için başka bir kopya fotoğraf bulma aracıdır. iPhone'unuzdaki yinelenen fotoğraflardan kurtulmanıza yardımcı olur. Ancak, diğer benzer uygulamalara göre daha fazla filtreleme seçeneği sunar. Böylece, iPhoto kitaplığındaki yinelenen resimleri bulma ve silme işini oldukça kolaylaştırır. Örneğin, tüm gruplarda gereksiz görüntüleri hızla işaretleyebilir / işaretlerini kaldırabilirsiniz.

Sadece birkaç dokunuşla benzer veya tam olarak yinelenen fotoğrafları kaldırarak iPhone'unuzda büyük miktarda alandan tasarruf edin.

Ayrıca, resimlerinizin boyutunu, çözünürlüğünü ve diğer önemli ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz. Ana kopyayı her grupta güvende tutar ve artık saklamak istemediklerinizi hızlıca bulabilmeniz için görüntüleri önizlemenizi sağlar.

7. Cleanfox - Mail & Spam Cleaner

 • Ücretsiz

Cleanfox ile mail kutunuzda istemediğiniz tüm e-postaları temizlemek çok kolaydır.

Cleanfox ile mail kutunuzda istemediğiniz tüm e-postaları temizlemek çok kolaydır. Her gün gelen kutunuz, spam ve promosyon e-postalarıyla dolar. Muhtemelen bunların çoğunu okumak istemezsiniz. Neyse ki, Cleanfox uygulaması bu e-postaları hızlı bir şekilde sıralayacak ve abonelikten çıkmanız gereken e-postalar ile hangilerinin silineceğini anlayacaktır.

Cleanfox, tek bir tıklamayla bülten aboneliklerinden / spam / reklam e-postalarından kurtulmak için ücretsiz bir anti-spam aracıdır.

8. Cinder - telefon rehberini temizle

 • Ücretsiz

Cinder ile eski ve artık aramadığınız kişileri kolayca ayıklayın.

Bu listede kişilerinizi temizlemenize yardımcı olacak başka uygulamalar olsa da, kişilerdeki gereksiz kayıtları silmek istiyorsanız Cinder kullanmak isteyeceğiniz bir uygulamadır. Cinder, adres defterinizi tarar ve her bir kişiyi teker teker gösterir ve saklamak veya silmek isteyip istemediğinize karar verirken sola veya sağa kaydırmanızı sağlar.

Cinder ile eski ve artık aramadığınız kişileri kolayca ayıklayın. Bir kişiyi saklamak için sağa, silmek için sola kaydırın.

Bir kişiyi silmek kalıcı olduğundan, kalıcı olarak silmeden önce çöp kutusuna bıraktığınız kişileri son bir kez gözden geçirebilirsiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!