iPhone'unuzun Yapabileceğini Bilemediğiniz 10 Şaşırtıcı Şey

iPhone'unuzun Yapabileceğini Bilemediğiniz 10 Şaşırtıcı Şey

iPhone'ununuza farklı gözlerle bakmanızı sağlayacak kolay ipuçları, hileler ve hileleri içeren bir liste bulacaksınız. Yeni bir telefona sahip olmak gibi olacak.

1. İki kat daha hızlı şarj edebilirsiniz!

Tamam, duymuş olabileceğiniz bir şeyle başlıyoruz, ancak mükemmel bir özellik. Uçak modu, hızlı bir şarj özelliği sunar, özellikle Ayarlar> Pil'te bulacağınız "düşük pil modu" ile birleştiğinde cildinizi kurtaracaktır. Ekranın altından yukarı doğru kaydırın ve uçak simgesine basın, şarj hızınız iki katına çıkacaktır.

2. Dokunmatik ekran olmadan fotoğrafları yakalayabilirsiniz!

Ses düğmeleri, sadece şarkı dinlerken ses ayarı için iphone'unuzun yanında değildir, aynı zamanda fotoğraf çekimlerinde inanılmaz derecede kullanışlıdırlar. Aynı şey kulaklıklarınız için de geçerlidir. Kamera modundayken, telefonunuzu herhangi bir şeye yakalamaya yönlendirin ve ses seviyesine ulaşın. Tıkla! Mükemmel bir resim yakaladınız!

3. Gözleriniz ekrandan yorulmasın!

Apple'ın oldukça yeni bir özelliği, ekranınızın renklenmesini daha az retina tıkanıklığına getirecek bu kullanışlı 'Night Shift' modudur.  'Display & Brightness'> Gece modu ayarına gidin ve ekranınızın renk sıcaklığını ayarlayın.

4. Resimleri asmanıza yardımcı olabilir!

Pusula uygulamasına gidin, sola hızlıca kaydırın ve telefonu yatay olacak şekilde döndürün. Tada! Artık bir su teraziniz oldu.

5. Metin mesajlarının ne zaman gönderildiği söyleyebilir!

Herkes bu basit ipucunu bilmiyor: Ne zaman gönderildiğini görmek için bir metni hızlıca sola kaydırın.

6. Web adreslerini yazmanıza yardımcı olabilir!

Safari'de bir URL tamamlamak istiyorsanız, klavyenizdeki nokta simgesini basılı tutarak alan adları listesini (.com, .edu, .org, vb.) getirirsiniz ve istediğinizi seçebilirsiniz. Ve burada bir bonus tavsiyesi var: Bitirmek için dönem anahtarını bulmak yerine, yazarken boşluk çubuğuna iki kez hafifçe vurun.

7. Tüm fotoğraf negatif giderebilir!

Yaşamın daha karanlık tarafını görebilirsiniz, ekranınızdaki renkleri ters çevirebilir, böylece her şey gerçekten mantıklı görünür ve metinleriniz ve e-postalarınız Cadılar Bayramı'nı kutluyor gibi görünürler. Bu seçeneği Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> Renkleri Tersine çevir seçeneğinde bulacaksınız.

8. Ana ekrandan konuşmalar gerçekleştirebilir!

Bunu yapmak için ileti uygulaması için afiş bildirimlerinin seçilmesi gerekir, ancak aslında bu çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Birisi size imza attığında (ya da eskiden söylediğiniz gibi 'metinler' olarak), ekranın üst kısmında görünen şeridi sürükleyin ve cevap vermek için bir kutunun altına gelin; bu, ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir Mesajları açmak için.

9. Hızlıca bir şekilde metinleri silebilirsiniz!

 'Yazmayı geri al' diyalog kutusu oluşturmak için yazmış olduğunuz bir şeyin sonunda iPhone'unuzu sallayın.

10. Size okuyabilir!

Telefonunuzun mesajları okumasını isterseniz, Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik bölümüne gidin ve 'konuşma seçimi' seçeneğini açın, ardından arkanıza yaslanın ve Siri'nin biraz robotik dulcet tonlarıyla rahatlayın. Ayrıca, telefonunuzun ibooks uygulamasındaki kitapların çoğunu okuyabileceği ve Siri'nin de e-postalarınızı ve web sayfalarını okuyabileceğini belirtmek gerekir. Hoş bayan!

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 535 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" iPhone'unuzun Yapabileceğini Bilemediğiniz 10 Şaşırtıcı Şey konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone'unuzun Yapabileceğini Bilemediğiniz 10 Şaşırtıcı Şey ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone'unuzun Yapabileceğini Bilemediğiniz 10 Şaşırtıcı Şey ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al