Ogznet.com
İstanbul Gezilecek Yerler Paylaş:

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul; doğal güzellikleri, eşsiz Boğaz manzarası, binlerce yıllık tarihi geçmişi ve kozmopolit kültürü ile dünyanın en turistik şehirlerinden biri. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği şehirde mutlaka görmeniz gereken pek çok tarihi yapı ve yer bulunuyor. Eski ve yeniyi aynı anda keşfedebileceğiniz muhteşem bir deneyime hazır olun!

Kapalı Çarşı

Şehrin en fazla ziyaret edilen pazarlarının başında gelen Kapalı Çarşı, aynı zamanda dünyanın en eski ve en büyük pazarlarından biri olarak kabul ediliyor. 1461 yılında yapılmaya başlanan ve günümüzdeki haline 19. yüzyılda ulaşan çarşıda yaklaşık 4000 dükkan bulunuyor. Tarihi Yarımada’nın da popüler noktalarından biri olan Kapalı Çarşı’da İstanbul’un ruhunu yansıtan hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

Galata Kulesi

Bizans’tan Osmanlı’ya geçerek İstanbul tarihine tanıklık eden Galata Kulesi, Haliç’i farklı bir perspektiften görmeyi mümkün kılıyor. Yapım tarihi tam olarak bilinmese de M.S. 528 yılında inşa edildiği düşünülen kule, şehrin eşsiz silüetini gözler önüne seriyor. 70 metre yüksekliğe sahip olan Galata Kulesi’nde İstanbul manzarasına karşı akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Sultanahmet Meydanı

Tarihi Yarımada’nın merkezi ve İstanbul’un en turistik yerlerinden biri olan Sultanahmet Meydanı yıl boyu yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. 1985 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de giren meydan; Bizans döneminden kalan Ayasofya Müzesi, 6 minareli ilk cami olan Sultan Ahmet Camii ve sıra dışı mimarisi ile öne çıkan Yerebatan Sarnıcı ile tarih kokan bir yer. Meydanda bu yapıların yanı sıra Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Aya Irini Kilisesi ve Alman Çeşmesi gibi yapılar da bulunuyor.

Eminönü

Tarihi Yarımada gezilerinin başlangıç noktası olan Eminönü özellikle balık ekmek sevenler için en doğru adres! Limanın hemen yanında bulunan semt Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı’ya yakın olmasıyla da öne çıkıyor.

Kız Kulesi

İstanbul’un sembolleri arasında bulunan Kız Kulesi, panoramik Boğaz manzarası eşliğinde şehrin keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Yaklaşık 2500 yıl önce inşa edilen kule eskiden deniz feneri ve radyo istasyonu olarak değerlendirilse de günümüzde müze ve restoran olarak kullanılıyor.

Pierre Loti Tepesi

Adını Fransız şair Pierre Loti’den alan tepe Haliç’in eşsiz manzarası eşliğinde romantik anlar yaşayabileceğiniz, İstanbul turistik yerler arasında önde gelen alanlarından biri. Kafe ve restoranların bulunduğu Pierre Loti Tepesi’nde gün batımını izleyebilirsiniz.

Eğlence FestivALL ile Devam Ediyor!

Accor, İstanbul’un tarihi ve turistik noktalarını gezdikten sonra da eğlenebileceğiniz organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. FestivALL kapsamında DJ performanslarından kokteyl gecelerine, konser ve resitallerden workshoplara kadar farklı alanlarda gerçekleştirilen etkinliklere katılabilirsiniz. Merkezi lokasyonlarda bulunan otellerde konaklarken hem doğal güzellikler ve muhteşem deniz manzarası eşliğinde İstanbul’u gezebilir hem de farklı etkinliklerde eğlenebilirsiniz.

Farklı otel etkinlikleri içinde tüm gün süren, müziğin ve eğlencenin keyfini çıkarabileceğiniz performanslar bulunuyor. DJ performansları ve canlı müzik eşliğinde dans edebilir, caz konserleri ve piyano resitallerinde ise büyüleyici anlar yaşayabilirsiniz. Yemek workshopları geleneksel Türk mutfağına doğru bir yolculuğa çıkarırken koşu etkinlikleri ise sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Katılımcı otellerin listesine buradan ulaşabilir, etkinliklerin ardından konaklamak isterseniz hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!