İstediğiniz Yerde Kendi Podcast'lerinizi Kaydetmek İçin 7 Android Uygulaması

İstediğiniz Yerde Kendi Podcast'lerinizi Kaydetmek İçin 7 Android Uygulaması

Hareket halindeyken podcasting başlatmak ister misiniz? İster akıllı telefon ister tablet kullanıyor olun, Android, podcasting için mükemmel bir mobil platformdur. Ancak Android cihazınızda hangi podcast kayıt uygulamasını kullanmalısınız?

1. Spreaker Studio

Spreaker Studio
Lİstenin en çok özellikli podcast kayıt uygulamasıyla başlayacağız. Spreaker Studio, kapsamlı bir podcasting aracıdır. Düzenlenebilir ses tahtası işlevselliği dahil olmak üzere tam bir sanal stüdyo kullanıcı arayüzü sunuyor. Podcast'lerinizi canlı olarak yayınlayabilir veya her kanal için ayrı ses kontrolleriyle canlı olarak kaydedebilirsiniz.

Tamamlandığında, podcast otomatik olarak Spreaker'in hostingine yüklenir. (Bununla birlikte, bunu yapmak zorunda değilsiniz. Dosyayı tercihinize göre barındırabilirsiniz (Herhangi bir podcast sunucusu, web sunucunuz veya Audioboom veya Soundcloud gibi bir servis gibi.).

Yükleme, podcast'e bir başlık, resim, ayar etiketleri ve bir açıklama vermenizi sağlar. Spreaker, podcast'i YouTube'da ve iHeartRadio'da (ikincisi Pro üyeliği olan) paylaşmanıza da izin verecektir.

Hareket halindeki profesyonel podetler için Spreaker Studio, Android kullanıcıları için en iyi seçimdir. USB OTG üzerinden yüksek kaliteli bir podcasting mikrofonunu bağlayarak deneyimi daha da geliştirebilirsiniz.

2. Anchor: Kendi Podcast'ınızı yapın!

anchor
Ayrıca, web'de anchor.fm'da bulunan Anchor, içerik oluşturucular için tamamen ücretsiz bir barındırma sunar.
Spreaker Studio ile birlikte özellikler sunan Anchor, sesli mesaj alma, grup sohbeti, Spotify'dan müzik aktarma, geçişler, arkaplan görevleri, ses efektleri ve standart kayıt sunar. Tamamlandığında podcast'inizi iTunes veya Google Play'e yükleyebilirsiniz.

İlginçtir, Anchor ayrıca kendi mevcut podcast'inizi (kendinizinkine sahip olduğunu iddia ettiğiniz sürece) ithal eden bir özelliğe de sahiptir, ancak bu, Anchor’un barındırma hizmetini kullanmanızı sınırlandırır. (Mevcut bir podcast kütüphanesini içe aktarsanız bile, barındırmayı kullanmaya karar verene kadar mevcut kurulumunuzda herhangi bir değişiklik yapılmaz).

Çok sesli bir podcast yapmak için konukların telefonlarında da Çapa kullanmaları gerekecek. SMS ile davet linkleri gönderebilirsiniz. Aldıktan sonra, misafirleriniz telefonlarını normal (veya bir kulaklık ve mikrofon bağlayarak) olarak kullanabilirler.

Sonuç olarak, Anchor Android cihazınızda podcast'leri kaydetmek için iyi bir seçimdir. Ancak bu hizmetten hoşlanmıyorsanız, diğer ücretsiz podcast barındırma hizmetinin mevcut olduğunu unutmayın.

3. Podbean

podbean
Bir mobil uygulama ve barındırma paketi sunan Podbean, ayda 100MB aylık depolama alanı ve 100 GB bant genişliği için ayda 3 dolardan başlıyor. Daha büyük paketler mevcut, sınırsız ve ölçülmemiş seçenekler sunuyor. Bunlar ayrıca, ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak ayrıntılı istatistikleri ve birden fazla yöneticiye sahip olma yeteneğini de içerir.

Podcast'lerin podcast kütüphanesine erişim ve aboneliklerin yönetilmesini sağlayan uygulamanın kendisi oldukça basit. Kayıt düğmesini yalnızca profil ekranınızda veya ana ekranınızda bulabilirsiniz. Bu işlevi kullanabilmek için kaydolmanız gerekmesine rağmen.

Temel kırpma düzenlemesi, bir fon müziği ile bir podcast kaydetme yeteneğidir. Bu, örneğin istenmeyen arka plan seslerinin üstesinden gelmek için yararlı olabilir. App çeşitli melodiler sağlamaktadır.

Podbean’ın barınağını kullanmanız gerekmediğini unutmayın.
Uygulamanın kayıt özelliğini kullanmış olsanız bile. Ayarlar sayfasından, podcast'leri kaydetmek için bir yer belirtebilirsiniz. Bu, kaydınızı kolayca seçtiğiniz podcast barındırma hizmetine yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

4. Audioboom

Audioboom
Barındırma bir sorunsa ve podcast'lerinizi bir mobil cihazdan yayınlamak istiyorsanız, Audioboom, bir telefondan veya tabletten kayıt yapmanızı ve yüklemenizi sağlar. Ayda 10 dolara, ayda 5 parçaya, 10.000 oyuna, iTunes üzerinden dağıtmaya (kendiniz ayarlamaktan daha kolay), iHeartRadio, Spotify, Google Play ve Stitcher ve gelişmiş analitik işlemlerden yararlanabilirsiniz.

Bu arada ücretsiz uygulama, kayıttan ziyade dinlemeye odaklanıyor ama yine de size ihtiyacınız olan araçları verir. Bu, geçerli ay için hesabınızda ne kadar süre kaldığınızı gösteren bir sayacı ve kaydınızı kırpmak için bazı temel düzenleme araçlarını içerir.

Tamamlandığında podcast'i yüklemeden önce resim, başlık, açıklama ve kategori ekleyebilirsiniz. Ancak, burada karşılaştırmalı özelliklerin eksikliği sizi bundan uzaklaştırabilir.

5. SoundCloud

SoundCloud
Eğer kayıt ve ücretsiz barındırma (sınırlarla) yüklemek için bir podcast kayıt uygulaması arıyorsanız, SoundCloud idealdir.
Size olduğu kadar çok podcast, şarkı, sesli kitap ve fragmanlara göz atma seçeneği sunmanın yanı sıra, SoundCloud uygulaması da etkili bir kayıt aracı sunuyor.

Kayıt menüsünü hamburger menüsünde bulacaksınız. Kaydınızı kırpmak ve yüklemeden önce başa ve sonuna bir solma eklemek mümkündür.
Ayrıca, podcast için bazı resimler ekleme ve bir başlık belirtme seçeneği de vardır. Parçaları Herkese Açık veya Özel olarak ayarlayabilir ve Kaydınızı yayınlamak için Dokunduğunuzda anında yükleyebilirsiniz. Unutmayın, başka medyada gönderilerinizi gömebilir ve sosyal hesaplarınızı SoundCloud'a bağladıysanız, podcast'iniz de paylaşır.
Spreaker Studio'nun gelişmiş özelliklerine sahip olmamasına rağmen, SoundCloud iyi bir taşınabilir podcast kaydedici ve yükleyicidir. Bir arkadaşlık uygulaması olan SoundCloud Pulse, kanalınızı yönetmek için kullanılabilir, ancak podcasting özelliği yoktur.

6. JoJo: Kendi kendini kaydet!

jojo podcast

Daha basit bir yaklaşım için, JoJo: Go Record Yourself, kaydettiğiniz tam noktada bir haritaya yerleştirebileceğiniz “mini-podcast” klipleri oluşturmak için bir araçtır.

Denenmiş ve test edilmiş podcast özelliklerine (ayrıca bazı Google Haritalar) sahip Twitter ve Tumblr gibi mikro blog hizmetlerinin tek bir kombinasyonu, JoJo, diğer insanların podcast'lerini konuma göre dinlemenizi ve kendi kayıtlarınızı paylaşmanızı sağlar.

Kaydı başlatmak ve durdurmak, bir başlık, açıklama ve kategori eklemek ve karşıya yüklemeden önce uygulamaya konum izinleri atamak için bir tuşa dokunmak yeterlidir. Peki, üç dakikalık, konuma dayalı bir podcast'in yararları nelerdir?

Seyahat tabanlı bir podcast kaydediyorsanız, oldukça kullanışlı olabilir. Bununla birlikte, çoğu podcast dinlenirken (örneğin arabada ya da metroda) dinleyicilerin keyfini çıkarırken JoJo'nun, diğer örneklerin burada bulunmadığı (yani benzersiz olmayan) bir satış noktasına ihtiyacı vardır. Ancak, bir alanı veya manzarayı size çekerken düşüncelerinizi kaydederseniz, JoJo ideal bir çözümdür.

  • İndir: JoJo (Ücretsiz)

Belki de bir Podcast  için Uygulama Gerekmiyor

podcast
Bunların hepsi biraz karmaşık görünüyorsa, emin olun: Aslında özel bir podcasting uygulamasına ihtiyacınız yoktur.
Bu uygulamaların ve barındırma hizmetlerinin yararları açık olsa da, barındırma işleminizi zaten yapmış olabilirsiniz. Telefonunuzda veya tabletinizde yüklü bir ses kaydediciniz bile olabilir. Basit bir şekilde, basit bir podcasting yapmasanız bile, gerçekten ihtiyacınız olan şey budur.

Benim önerim, bir süredir kullandığım bir araç olan Sony'nin Ses Kaydedicisi. Podcast'ler için ses kaydetmek için idealdir.
İnsanlarla röportaj yapmak veya kendi düşüncelerinizi kaydetmek ve cihazınıza bağladığınız mikrofonlarla çalışır. Kolayca yükleyebileceğiniz MP3 dosyalarını kaydedebilen basit bir kayıt cihazı arıyorsanız, bu idealdir.

Yedi güçlü seçenekle, podcast'iniz tamamen mobil hale gelebilir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile