İşyerleri ve Okulların Ana Merkezi Olan Gebze İncelemesi

İşyerleri ve Okulların Ana Merkezi Olan Gebze İncelemesi

/ Okuma süresi: 3 dk, 24 sn / Yorum (0)
A A A

Kocaeli’nin en önemli ilçelerinden biri olan Gebze yatırım konusunda da ilgilileri beklemektedir.

Özellikle konut sektöründe son dönemlerde büyük bir atılım gerçekleştirildiği de net olarak görülmektedir. İlçenin asıl özelliği bir sanayi yapısına sahip olmasıdır. Adeta en gelişmiş ve iş olanakları konusunda da tam donanımlı olan ilçelerin başında gelir. Konut yatırımı konusunda da ödeme seviyeleri bir kademe daha yüksektir. Kocaeli’nin diğer ilçelerinde daha uygun fiyatlardan konut alternatifleri bulabilirsiniz. Fakat bu konutların size getireceği kar sınırlı olacaktır.

Gebze ve İstanbul’un Gelişmişlik İncelemesi

Gebze kiralık daire fiyatlarının bu denli yüksek olmasının temel sebebi ilçenin gelişmişliğidir. Adeta İstanbul’un bir ilçesi olan Gebze İstanbul’da yürütülemeyen sanayi faaliyetlerinin gerçekleştirildiği bir alan olmuştur. Adeta İstanbul’un kendi ilçeleri kadar bu ile bağlı bir duruş sergilemektedir. Bu bağlantı büyük ölçüde ekonomi ve sanayi ile alakalıdır.

Kiralık daire bulmak isteyen kişilerin özellikle bu gelişmişlik zincirini de akılda bulundurmaları gerekir. İlerleyen senelerde satın alınan dairelerin getireceği kar da aynı sebepten yüksek olacaktır. Bu nedenle daire kiralamak yerine satın almanın uzun vadeli yatırım düşünen kişiler için çok daha doğru olacağı da belirtilmelidir.

Gebze kiralık daire

Kiralık Daire Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Gebze kiralık daire seçimi sırasında dikkate alınması gerekenler;

 • Dairelerin deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş olması gerekir. İstanbul, Kocaeli gibi illerde en önem verilmesi gereken hususların başında gelir.
 • Su, elektrik ya da doğalgaz tesisatı konusunda kesinlikle herhangi bir eksiklik söz konusu olmamalıdır.
 • Konutun hukuki izinleri alarak inşa edilmiş olmasına da dikkat edilmelidir. B konuda araştırma yapmak kiracının kendi sorumluluğundadır.
 • Kira sözleşmesinin hazırlanması sırasında da en az ev seçimi sırasında gösterildiği kadar özen gösterilmelidir. Bu şekilde ilerde meydana gelecek uzlaşmazlıklar temelden çözüme kavuşturulacaktır.

Bu detaylara tek başınıza hakim olamayacağınızı düşünüyorsanız özellikle emlakçılar ile iş birliği yapmak daha mantıklı olacaktır. Emlakçıların isteyebilecekleri maksimum komisyon konusunda düzenlemeler yapıldığı için bu konuda herhangi bir suiistimalin söz konusu olmayacağı da belirtilmelidir. Her iki taraftan toplam en fazla %4 oranında komisyon istenebilmektedir. Bu sınırlamanın getirilmesi hem sıradan vatandaşın hem de emlakçının haklarının korunmasını sağlayacaktır.

Hava ve Gürültü Kirliliği Hususu

Gebze kiralık daire seçerken şehrin hava ve gürültü kirliliği konusunda olumsuz bir nama sahip olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Seçilen dairelerin bundan muzdarip olmaması için sanayi yerleşkelerinden olabildiğince uzakta olan dairelerin tercih edilmesi gerekir. Gebze’de bu durum sorun haline gelmiştir. Yerleşmiş bir sanayi planı olmadığı için konutlar ve sanayi zincirleri adeta iç içe geçmiştir. Bu durumun daha büyük sorun haline gelmemesi çin yetkililerin ilgili adımları attığı görülmektedir. Bazı sanayi kuruluşları ilçenin olabildiğince dışına yerleşimin olmadığı alanlara taşınmaktadır.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 149 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" İşyerleri ve Okulların Ana Merkezi Olan Gebze İncelemesi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere İşyerleri ve Okulların Ana Merkezi Olan Gebze İncelemesi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşyerleri ve Okulların Ana Merkezi Olan Gebze İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.