Ogznet.com
İzlemeye Değer Filmler Paylaş:

İzlemeye Değer Filmler

İzlemeye Değer Filmler

Biliyoruz bu başlığı içeren pek çok içerik gördünüz ve eminiz ki birçoğu çok klasik filmlerden bahsediyor. Elbette ki IMDB gibi bir referans kaynağına göre en iyi film olarak görülen filmler bizim için de çok kaliteli filmler. Ancak buradaki filmler artık neredeyse tüm sinema severlerin malumu.

Bugün bir filmin en az 2 – 2 buçuk saat gibi bir zaman dilimini alması nedeniyle de film izlemek isteyenlerin bu filme harcayacakları 2 – 2buçuk saatlik zaman diliminden de en iyi şekilde verim almak istemeleri de oldukça normal.

İnternet yayın platformlarının çoğalması ve özellikle COVID – 19 salgını nedeniyle insanların sinemalardan uzak durmasından sonra da internet üzerinden film izleme de eskiden olduğundan daha çok yaygınlaştı. Bu nedenle de vizyon filmlerinden ziyade kıyıda köşede kalmış filmler tercih ediliyor.

Biz de bu içeriğimizde aksiyondan maceraya, savaştan aşk filmleri gibi kategorilere uzanan farklı izlemeye değer filmlerden bahsetmek istedik. Lafı çok da uzatmadan başlayalım.

“El Hoyo” Platform

Bir İspanyol yapımı olan platform, dikey şekilde inşa edilmiş bir hapishanede geçen bir film. Filmde her gün yiyeceklerle dolu olan ve hapishanenin ortasına yerleştirilmiş olan bir platform yiyeceklerle dolu bir şekilde yukarıdan aşağıya doğru iniyor. Bu yiyecekler hapishanedeki herkese yetecek kadar var. Platform her katta sadece kısa bir süre duruyor. Yukarıdakiler tıka basa doyarken en altta kalanları vahşi bir açlık bekliyor.

Her katta 2 kişinin kaldığı bu hapishanenin 33’ncü katındaki Goreng ile Trimagasi’nin gözünden eşsiz bir kapitalizm eleştirisinin bulunabileceği film, sistem eleştirilerini doğrudan yapmasıyla ilgiyi üzerine çekmeyi başardı ve ülkemizde de Netflix’te ilk yayınlandığı dönemde yoğun ilgiyle karşılanarak en çok izlenenler arasına girmeyi başardı.

“The Butterfly Effect” Kelebek Etkisi

Filmin kahramanı Evan Treborn, özellikle yoğun strese maruz kaldığı zamanlar baygınlık geçirmektedir. Bunun nedeni ise geçmişte yaşadığı korkunç bir olaydır. Çocukluğunda karşı karşıya kaldığı cinsel istismar ilerleyen yaşlarında bu sıkıntıları yaşamasına sebep olmuştur.

Treborn, tesadüfi bir olayla zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeder. Geçmişe giderek kendi geçmişini yeniden kurgulamaya başlayan Treborn’ın bu kurgulamaları kendisinin ve sevdiklerinin hayatını hiç tahmin etmeyeceği şekilde etkileyecektir.

“The Notebook” Not Defteri

Aşk filmleri denildiğinde akıllara ilk gelen filmlerden biri olan 2004 yapımı bu film de kesinlikle şanını sonuna kadar hak ediyor. Hikâye bir huzurevinde başlar. Etrafındakilerin Duke diye çağırdığı yaşlı bir adam kendi sararmış not defterinde yazılı olan bir aşk hikayesini okumaya başlar. Not defterinde yer alan hikâye, 1940 yılında başlar. Allie Hamilton adındaki 17 yaşındaki bir genç kız Seabrook adasına ailesiyle birlikte gelir. Adaya gelen bu genç kız adanın yerlilerinden olan Noah isimli gençle yakınlaşmaya başlar. Çiftin aralarındaki sınıfsal farklılıklar kuvvetli hislerini yaşamalarına engel olamaz. Ancak onları bekleyen tek zorluk sınıfsal farklılıkları değildir. Onları ayıracak bir olay tüm dünyanın kaderini de onlarla birlikte değiştirecek 2’nci Dünya Savaşı’dır.

Dram ve savaş ortamında aşkı anlatan film, kesinlikle izlenmeye değer.

“My Name is Khan” Benim Adım Khan

Bollywood’un en iyi yapımlarından biri olan filmde Hint asıllı bir Müslüman olan baş kahramanımız Khan bir Asperger hastasıdır. Bu noktada hastalığıyla ilgili çözüm bulmak ve aynı zamanda özel derdini anlatabilmek için Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ile görüşmek için yollara düşmeye karar verir. Bunun için uzun bir yolu vardır ve yolda inanılmaz maceralar yaşayacaktır. İnsanlar arasındaki önyargının ne derecede tehlikeli boyutlara varabileceğini gösteren film, mesajlarla yüklü.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!