Ogznet.com
İstenmeyen Kılları İzmir’de Lazer Epilasyon Yöntemiyle Ortadan Kaldırmak! Paylaş:

İstenmeyen Kılları İzmir’de Lazer Epilasyon Yöntemiyle Ortadan Kaldırmak!

İstenmeyen Kılları İzmir’de Lazer Epilasyon Yöntemiyle Ortadan Kaldırmak!

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

İzmir Lazer epilasyon, en basit tanımıyla tek dalga boyunda yoğunlaşan ışık anlamına gelmektedir. Belirli dalga boylarına sahip lazer ışınları, koyu renge sahip maddelerin ışınları tutarak, enerjilerini aktarmaktadırlar. Böylece cildin üzerinden gönderilen ışınlar, ısı enerjisine dönüşürler.

Lazer ışığının bu imkânından yararlanarak, tıp alanında son 40 sene içerisinde kullanıldığı dallar oldukça fazladır. Lazer ışığı son zamanlarda kıl ve tüy sorunu olan kişilerin kalıcı olarak bu sorununa çözüm bulmaktadır. Neredeyse sıfır acıyla tamamen istenmeyen kıl veya tüylerden kurtulmalarını sağlayan lazer epilasyon uygulamaları, son derece etkili sonuçlar göstermektedir.

Lazer Epilasyonuna Girmeden Önce Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon, bronzlaşmış cilde uygulanamadığı için genellikle kış aylarında, diğer deyişle yazdan kalan bronzluğunun etkisini yitirdiği dönemlerde uygulanmaktadır. Orijinal ten rengine dönen cildinizi temizleyerek lazer epilasyonuna gidebilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken tek bir şey vardır, parfüm gibi kimyasalları cildinize sürmemeniz epilasyonun verimi açısından oldukça önemlidir.

Epilasyon sonrasında dışarı çıktığınız zaman epilasyon işlemi gören bölgenin güneş görmemesi gerekir. Bu nedenle bölgeyi kapatabilecek bir kıyafet seçmeniz gerekir. Lazer epilasyonuna girmeden önce cildinizde var olan tüyleri, cilt yüzeyinden tamamen arındırmalısınız. Bu işlemi yaparken jilet kullanmanızı öneririz. Epilasyon seansından bir kaç gün öncesinde jilet kullanırsanız, kıllar biraz daha yüzeye çıkmış olacaktır. Bu sayede kıl kökleri daha net bir şekilde görülebilir. Kıl köklerinin görünmesi, lazer epilasyonu uygulayacak olan doktorunuzun doğru yere ışın gönderebilmesi açısından oldukça mühimdir.

Lazer Epilasyonu Sonrasında Yapılması Gerekenler

Uygulamayı gerçekleştirecek olan uzman doktor, lazer epilasyonda kullanılan cihaz, ten rengi, tüy rengi ve bu faktörlere bağlı olarak seans sayısını belirlemektedir. Lazer epilasyon öncesinde olduğu gibi sonrasında da cilt bakımı oldukça önemlidir. Cilt bakımı ve diğer önlemlerin uygulamayı gerçekleştirecek olan doktor tarafından belirlenmesi daha sağlıklı olacaktır.

Genel olarak belirtmek gerekirse; lazer epilasyon sonrasında cildin hassasiyeti nedeniyle birtakım yan etkiler yaşayabilirsiniz. Bu yan etkilerden bazıları hafif kızarıklık, şişlik olmaktadır. Bu etkileri önleyebilmek adına uzman doktorunuzun sizlere önerdiği kremleri ve losyonları kullanmanız gerekir. Bu nedenle antibiyotik içeren kremler yerine, ağrı giderici kremlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Lazer epilasyondan sonra sıcak duş almamanız gerekir. Çünkü cilde kese yapmak veya cildi kurutacak sabunların kullanılması, cilde uygulanan epilasyon işlemini olumsuz yönde etkiler. Tam tersi olarak soğuk bir duş yapılabilir ve kese yerine duş jeli tercih edebilirsiniz. Epilasyon gören bölgenin 1 veya 2 gün boyunca güneşe maruz kalmaması gerekmektedir. Sonrasında ise güneşe çıkmadan önce koruyucu güneş kremlerin kullanılması gerekir. Diğer bir deyişle, işlemin görüleceği bölgenin, işlem sonrasında hiçbir şekilde hasar almaması gerekmektedir. Aksi takdirde epilasyondan alınan verim eksilere düşebilmektedir.

HANGİ DURUMLARDA EPİLASYON YAPILMAZ?

Tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmek mümkün olsa da, bazı kişilere epilasyon işlemi yapılamaz.

 • Astım hastalığı bulunanlara
 • Egzama ve mantar sorunu olanlara
 • Hepatit B, HSV ve HIV gibi enfeksiyon taşıyanlara
 • Kalp pili, metal protez taşıyanlarda
 • Diyabeti kontrol edilemeyenlere
 • Yüksek tansiyona sahip hastalara
 • Kanser (özellikle cilt kanseri) olanlara
 • Sara hastalığı taşıyanlara
 • Açık bir yaranın varlığında
 • Hamilelerde
 • 15 yaşından küçük olan kişilere epilasyon işlemi yapılmaz.

Yives Clinic ile Lazer Epilasyon Yöntemi

Lazer Epilasyon İzmir ilinde hizmet sağlayan Yives Clinic ile iletişime geçerek merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz. https://www.yivesclinic.com/ web sitesini de ziyaret ederek hem lazer epilasyonu hem de diğer uygulamalar hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!