Kablosuz Ağa Bağlanmayan Bir iPad Nasıl Düzeltilir

Kablosuz Ağa Bağlanmayan Bir iPad Nasıl Düzeltilir

İnternete bağlanmada en yaygın problemler birkaç kolay adımda sabitlenebilir ve bazen bir odadan diğerine geçme kadar kolaydır. Daha derin sorun giderme sorunlarını incelemeden önce, önce bu yazıdaki ipuçlarını denediğinizden emin olun.

Yönlendiricinize yaklaşın. İlk çözüm yönlendiricinize yaklaşmaktır. Çok uzaksanız, Wi-Fi sinyal gücünüz iPad'inizin Wi-Fi'ye bağlanabilmesi için yeterince güçlü olmayabilir.

Kablosuz ağın çalıştığından emin olun. iPad'inizin neden bir sorun yaşadığını anlamak için çok fazla zaman harcamadan önce, bir sorun olup-olmadığından emin olun. Dizüstü bilgisayarınızı, masaüstü veya akıllı telefonunuzu kullanarak internete bağlanmaya çalışın ve yönlendiricinin çalıştığını doğrulayın. Wi-Fi'nin çalıştığını doğrulamak için kablosuz olarak bağlanmak tercih edilir, ancak başka bir kablosuz aygıtınız yoksa, masaüstünüze kablo ile bağlanmak iyi olur.

iPad'de herhangi bir kılıfı veya kapağı çıkarın. Bu sorun giderme adımlarını uygularken bunu uygulamak iyi bir fikirdir. Bu muhtemelen problemi çözmeyecektir, ancak herhangi bir engel sinyalin bir miktar zayıflamasına neden olabilir.

Şifreyi doğrulayın. Bir ağa katılırken ve şifreyi girdikten sonra reddedilmeye devam ediyorsanız, doğru şifre yazdığınızdan emin olun. Bazı şifreler oldukça uzun ve karmaşık olabilir ve bir "B" için "8" veya "O" için "0"  gibi bir hata yapmak olasıdır.

Bunların hiçbiri sorunu çözmezse, aşağıdaki daha karmaşık adımlara geçin.

1. iPad'inizin Ağ Ayarlarından Sorun Giderme

ipad ağ ayarları
Temel ağ ayarlarından bazılarını kontrol etme vakti geldi, ancak önce, soruna neden olanın bir genel kullanım ağının olmadığından emin olalım.

Bir kahvehanede veya kafede olduğu gibi herkese açık bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanıyorsanız, ağ bağlantısını kullanan uygulamalara erişebilmeniz için önce şartları kabul etmeniz gerekebilir.
Safari tarayıcısına girip bir sayfa açmaya çalışırsanız, bu tür ağlar genellikle sizi sözleşmeyi doğrulayabileceğiniz özel bir sayfaya gönderir. Kontratı tamamladıktan ve internete geçtikten sonra bile, tüm uygulamalarınıza erişemeyebilirsiniz.

Ev ağınıza bağlanıyorsanız, iPad ayarlarına gidin ve her şeyin ayarlandığından emin olun. iPad'inizdeki Ayarlar simgesine dokunduğunuzda, kontrol etmek istediğiniz ilk ayar ekranın üst kısmındadır: Uçak Modu. Bu Kapalı olarak ayarlanmalıdır. Uçak Modu açıksa, internete bağlanamazsınız.

Ardından, Uçak Modunun hemen altındaki Wi-Fi'yı tıklayın. Bu size Wi-Fi ayarlarını gösterecektir. Kontrol edilecek birkaç şey var:

Wi-Fi Modu Açık. Kablosuz bağlantı kapalıysa, Kablosuz ağınıza bağlanamazsınız.

Networks'e Katılın Açık. Ağa katılmanız istenmezse, Ağa Katılmaya Sorma'nın kapalı olması olabilir. En kolay çözüm bu ayarı açmaktır. Yine de, ağ listesinden "Diğer ..." seçeneğini seçerek bilgileri elle girebilirsiniz.

Kapalı veya gizli bir ağa katılıyor musunuz? Varsayılan olarak, çoğu Wi-Fi ağı herkese açık veya özeldir. Ancak bir Wi-Fi ağı kapatılabilir veya gizlenebilir, bu da ağın adını iPad'inize yayınlamayacağı anlamına gelir. Ağ listesinden "Diğer ..." seçeneğini seçerek kapalı veya gizli bir ağa katılabilirsiniz. Katılmak için ağın adına ve şifresine ihtiyacınız olacak.

2. iPad'in Wi-Fi Bağlantısını Sıfırla

ipad wifi sıfırlama
Artık tüm ağ ayarlarının doğru olduğunu doğruladığınıza göre, Wi-Fi bağlantısının sorununu çözmeye başlama zamanı.
İlk şey iPad'in Wi-Fi bağlantısını sıfırlamak. Genellikle, iPad'in yeniden bağlanmasını söyleyen bu basit adım sorunu çözecektir.

Bunu, ayarları doğruladığımız ekrandan yapabilirsiniz. (Önceki adımları atladıysanız, iPad'inizin ayarlarına gidip ekranın sol tarafındaki listeden Wi-Fi'yi seçerek doğru ekrana ulaşabilirsiniz.

iPad'in Wi-Fi bağlantısını sıfırlamak için, Wi-Fi'yi kapatmak için ekranın üstündeki seçeneği kullanın. Tüm Wi-Fi ayarları kaybolacak. Ardından, tekrar açmanız yeterlidir. Bu, iPad'i tekrar Wi-Fi ağını aramaya ve yeniden katılmaya zorlayacaktır.

Eğer hala problemlerin varsa listedeki ağ adının en sağındaki mavi düğmeye dokunarak bağlantıyı yenileyebilirsiniz. Düğmenin ortasında bir ">" sembolü vardır ve sizi ağ ayarlarına sahip bir sayfaya götürür.

Ekranın altına doğru "Yenile" yi gördüğünüz yere dokunun. Yenilemek istediğinizi doğrulamanız istenir. Yenile düğmesine dokunun.

Bu süreç çok hızlı, ancak bazı sorunları düzeltebilir.

3. iPad'i sıfırla

ipad sıfırla
Bazı diğer ayarlarla uğraşmaya başlamadan önce iPad'i yeniden başlatın. Bu temel sorun giderme adımı, her türlü sorunu giderebilir ve her zaman gerçekten ayarları değiştirmeye başlamadan önce yapılmalıdır. iPad'in yeniden başlatılması veya yeniden başlatılması basittir ve tamamlanması sadece birkaç dakika alır.

iPad'i yeniden başlatmak için ekranda bir çubuk görünene kadar iPad'in üstündeki Uyku / Uyandırma düğmesini birkaç saniye basılı tutun.

Çubuğu kaydırdıktan sonra, iPad, sonunda tamamen kapanmadan önce bir çizgi işareti gösterecektir, bu da size boş bir ekran bırakacaktır. Birkaç saniye bekleyin ve iPad'i tekrar başlatmak için Uyku / Uyandırma düğmesini tekrar basılı tutun.

Apple logosu ekranın ortasında görünecek ve iPad birkaç saniye sonra tamamen yeniden başlatılacak.
Simgeler tekrar belirdiğinde Wi-Fi bağlantısını test edebilirsiniz.

4. Yönlendiriciyi yeniden başlat

Yönlendiriciyi kontrol edin.
iPad'i yeniden başlattığınızda, yönlendiricinin kendisini de yeniden başlatmanız gerekir. Bu da sorunu düzeltebilir, ancak önce internette başka kimsenin bulunmadığından emin olmalısınız. Yönlendiricinin yeniden başlatılması, kablolu bir bağlantıya sahip olsalar bile insanları internetten atar.

Bir yönlendiriciyi yeniden başlatmak, birkaç saniye için onu kapatmak ve sonra tekrar açmak için basit bir konudur. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, yönlendiricinizin kullanım kılavuzuna bakın. Çoğu yönlendiricinin arkasında bir açma / kapama düğmesi bulunur.

Yönlendiriciniz açıldıktan sonra tamamen yedeklenmek ve ağ bağlantılarını kabul etmeye hazır olmak birkaç saniye ile birkaç dakika arasında sürebilir. Dizüstü bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz gibi ağa bağlanan başka bir aygıtınız varsa, iPad'inizin sorununu çözüp çözmediğini kontrol etmeden önce bu aygıttaki bağlantıyı sınayın.

5. Ağı unut

ağı unut
Sorun yaşamaya devam ediyorsanız, iPad'e internete bağlanma hakkında bildiklerini unutup iPad'e yeni bir başlangıç ​​vermek için bazı ayarları değiştirmeye başlamanın zamanı geldi.

Bu ilk seçenek, ayarları kontrol ederken ve iPad'in ağ bağlantısını yenilerken daha önce ziyaret ettiğimiz ekranın aynısıdır.
Ayarlar simgesine dokunarak ve soldaki menüden Wi-Fi'yi seçerek oraya geri dönebilirsiniz.

Wi-Fi ağları ekranındayken, ağ adının yanındaki mavi düğmeye dokunarak bireysel ağınızın ayarlarına girin. Düğmenin ortasında ">" sembolü vardır.
Bu sizi bireysel ağ için ayarlar ekranına götürecektir. Ağı unutmak için ekranın üstündeki "Bu Ağı Unut" a hafifçe dokunun. Bu seçimi doğrulamanız istenecektir. Doğrulamak için "Unut" u seçin.

Ağınızı listeden seçerek tekrar bağlayabilirsiniz. Özel bir ağa bağlıysanız, yeniden bağlanmak için şifreye ihtiyacınız olacak.

6. iPad'inizdeki Ağ Ayarlarını Sıfırla

ağ ayarlarını sıfırla
Hala sorun yaşıyorsanız, ağ ayarlarını sıfırlamanın zamanı geldi. Bu çok zor gelebilir, ancak çoğu insan için, tek tek ağın unutulmasıyla aynı şeydir.
Bu adım, iPad'in sakladığı tüm ayarları tamamen temizleyecektir ve her bir ağın hile yapmasını unutmadan bile sorunları çözebilir.

iPad'inizdeki ağ ayarlarını sıfırlamak için, simgesine dokunarak ayarlara gidin ve soldaki listeden "Genel" i seçin.
iPad'i sıfırlama seçeneği genel ayarlar listesinin en altındadır. Sıfırlama ayarlarına gitmek için buna dokunun.

Bu ekrandan "Ağ Ayarlarını Sıfırla" yı seçin. Bu, iPad'in bildiği her şeyi temizlemesine neden olacak, bu yüzden özel bir ağdaysanız ağınızın şifresini kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Ağ ayarlarını sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra, iPad'iniz İnternet ile ilgili olduğu fabrika varsayılanında olacaktır. Yakındaki bir Wi-Fi ağına katılmanızı istemezse, Wi-Fi ayarlarına gidebilir ve listeden ağınızı seçebilirsiniz.

7. Yönlendiricinin Yazılımını Güncelleştirme

Yönlendiricinizi doğruladıktan sonra internete bağlanma konusunda hala sorun yaşıyorsanız, başka bir aygıt üzerinden internete erişerek ve bu noktaya giden tüm sorun giderme adımlarını gerçekleştirerek çalışıyorsanız, yapmanız gereken en iyi şeyin yönlendiricinizde en son firmware yüklü olduğundan emin olmanızdır.

Ne yazık ki, bu, yönlendiricinize özgü bir şeydir. Her bir yönlendiricinizdeki ürün yazılımını nasıl güncelleyeceğinize ilişkin talimatlar için kılavuza bakabilir veya üreticinin web sitesine gidebilirsiniz.

Gerçekten takıldınız ve yönlendiricinin ürün yazılımının nasıl güncelleneceğini bilmiyorsanız veya güncel olduğundan ve hala sorunla karşılaştığından emin olmak için önceden kontrol etmişseniz, iPad'in tamamını fabrika varsayılanına sıfırlayabilirsiniz. Bu iPad'deki tüm ayarları ve verileri silecek ve "yeni gibi" durumuna getirecektir.

Bu adımı gerçekleştirmeden önce iPad'i senkronize ettiğinizden emin olmak için tüm verilerinizi yedekleyin.
iPad'i bilgisayarınıza taktıktan ve iTunes ile senkronize ettikten sonra iPad'i fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlayın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 285 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Kablosuz Ağa Bağlanmayan Bir iPad Nasıl Düzeltilir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Kablosuz Ağa Bağlanmayan Bir iPad Nasıl Düzeltilir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kablosuz Ağa Bağlanmayan Bir iPad Nasıl Düzeltilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "