Karavanda Mutlaka Olması Gereken Eşyalar

Karavanda Mutlaka Olması Gereken Eşyalar

/ Okuma süresi: 3 dk, 13 sn / Yorum (0)
A A A

Karavanda Mutlaka Olması Gereken Eşyalar

Klasik bir tatil yerine daha özgür ve unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin hayallerini genellikle karavan süslüyor. Karavan ile tatile çıkmak ise görüldüğü kadar kolay olmayabilir. Başlangıç aşamasında satılık karavan modelleri arasında hayalini kurduğunuz karavanı bulmak en önemli iş olsa da devamında yaşayacağınız süreçte tatiliniz ne kadar kaliteli geçeceğinin en büyük göstergesi konumunda yer alıyor.

Öyle ki karavan ile tatile çıkmak doğada yapılacak herhangi bir kamp ile neredeyse tıpatıp benzer özellikler taşıyor. Nasıl ki kamp öncesinde mutlaka sırt çantanızda yer vermeniz gereken malzemeler varsa karavanda da bu böyle. Ancak çoğu insan bu malzemelerin ne olduğunu bilmediği için tatil esnasında çeşitli sıkıntılar ile karşılaşabiliyor. Daha kaliteli bir karavan tatili için ise yanınıza almanız gereken ürünleri sizler için listeledik.

1- Tente Alın

Tente karavan tatili için adeta olmazsa olmaz ürünlerden. Çünkü tatil yapmak istediğiniz yere vardığınız zaman karavanın yan tarafında oturup kahvaltı, akşam yemeği ya da dinlenme gibi çeşitli sebepler için orayı kullanacaksınız. Bu yüzden kapı önü için ideal bir tente bulmanız hayati bir önem taşıyor.

2- Buzdolabı Olmadan Yola Çıkmayın

Buzdolabı hayatınızı kurtaracak en önemli detaylardan birisi. Çıkacağınız uzun yolculuklar boyunca bazen etrafınızda yiyecek bir şeyler bulamayabilirsiniz. Doğa ile başbaşa kaldığınız süre zarfı boyunca yiyeceklerini muhafaza etmek yaşanabilecek olası bir tatsız durumu engelleyecek noktalardan birisi.

3- Isıtıcı Kullanmayı İhmal Etmeyin

Isıtıcı tıpkı buzdolabı gibi hayati önem taşıyan ürünlerden birisi. Yiyeceklerinizi taze tutmak için soğuğa ihtiyaç duyuyor olsanız da kendinizi sıcak tutmanız gerekiyor. Bilhassa akşamları aniden soğuyan havaların olduğu yerde tatil yapma planınız varsa bir ısıtıyaca buzdolabından bile daha fazla ihtiyacınız olabilir. Ek olarak LPG veya mazot ile çalışabilen ısıtıcı tercih etmeniz işinizi daha da kolaylaştırabilir.

4- Yaşam Aküsü

Yaşam aküsü karavan ile yolculuklardaki en büyük sorunlar arasında yer alan elektrik için kullanılabilen en önemli ürünler arasında. Kısacası yaşam aküsü elektronik eşyalar için bir depolanabilir bir enerji kaynağı. Ayrıca kamp sırasında araç aküsünün bitmemesi içinde yaşam aküsü olmazsa olmaz ürünlerden birisi olarak kabul ediliyor.

5- Karavan Seçimi

Karavan seçimi ise tüm bu detayları kusursuz hale getirebilecek en önemli etmen. Doğru bir karavan markası seçimi ile uzun yolları daha rahat bir şekilde aşabilir ve tatilden olabildiğince keyif alabilirsiniz. Bunun için ise Mercedes karavan modelleri ön plana çıkıyor. Alman otomotiv karavan konusunda da sizleri yarı yolda bırakmayacak araçlara sahip.

Uygun ve kaliteli Mercedes karavan modelleri için ise Avrupa’nın güvenilir araç sitesi olan Truck 1 üzerinden bütçenize uygun karavan modellerine ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 239 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Karavanda Mutlaka Olması Gereken Eşyalar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Karavanda Mutlaka Olması Gereken Eşyalar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karavanda Mutlaka Olması Gereken Eşyalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.