Kaybolan veya Çalınan Telefonu Bulmak için 'iPhone'umu Bul' Özelliği

Kaybolan veya Çalınan Telefonu Bulmak için 'iPhone'umu Bul' Özelliği

iPhone'unuz çalındı ​​veya kaybolduysa, Apple onu geri almanıza yardımcı olacak ücretsiz bir araç sunuyor. Ve, geri alamıyor olsanız bile, bir hırsızın kişisel verilerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, iPhone'umu Bul, iCloud'un bir parçası olan ücretsiz bir hizmete ihtiyacınız var. Bu, bir harita üzerinde bulmanıza ve belirli eylemleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için telefonunuzun GPS ve İnternet bağlantısını kullanır. Kimse bu makaleye ihtiyaç duymak istemez, ancak eğer işiniz düşerse, bu talimatlar kayıp veya çalınan iPhone'u bulmak için iPhone'umu Bul'u kullanmanıza yardımcı olacaktır.

iPhone'umu Bul veya Telefonumu Sil Nasıl Kullanılır
Daha önce de belirtildiği gibi, çalınmadan önce cihazınızda iPhone'umu Bul uygulamanız gerekir. Yaptıysanız, bir web tarayıcısında https://www.icloud.com/ adresine gidin.

Ayrıca, bir iPhone'umu Bul (iTunes'u açar) sizinkini izlemek için başka bir iOS cihazına yükleyebilirsiniz. Bu makalede, uygulama oldukça benzer olmasına rağmen, web tabanlı bir aracı kullanarak anlatılacaktır.
iPhone veya iPod touch'ınız (veya iPad veya Mac) yoksa, kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. iPhone'umu Kur oluştururken kullandığınız hesabı kullanarak iCloud'da oturum açın. Bu muhtemelen Apple ID / iTunes hesabınız.
 2. iCloud tarafından sunulan web tabanlı araçların altında iPhone'u bul'u tıklayın.
 3. iPhone'umu Bul hemen, etkinleştirmiş olduğunuz tüm cihazları bulmaya çalışmaya başlar. Ekran mesajlarını çalışırken göreceksiniz.
 4. iPhone'umu Bul için ayarlanmış birden fazla cihazınız varsa, ekranın üst kısmındaki Tüm Cihazlar'ı tıklayın ve aradığınız cihazı seçin.
 5. Cihazınızı bulursa, iPhone'umu harita üzerinde yakınlaştır özelliğini bulun ve yeşil nokta kullanarak cihazın yerini gösterir. Bu olduğunda, haritayı yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilir ve Google Haritalar’daki gibi standart, uydu ve karma modlarda görüntüleyebilirsiniz. Cihazınız bulunduğunda, web tarayıcınızın sağ köşesinde bir pencere belirir.
 6. Telefonunuzda ne kadar pil olduğunu ve birkaç seçenek sunduğunu bilmenizi sağlar.
 7. Sesi Oynat'ı tıklayın. İlk seçenek budur çünkü cihaza yakın bir cihaz gönderdiğinizi ve bunu bulmak için yardım istediğinizi düşündüğünüzde cihaza ses göndermek en iyisidir. Birinin cihazınızın olduğunu düşünürseniz, ancak inkar ediyorsanız da yardımcı olabilir.
 8. Ayrıca Kayıp Mod'u da tıklayabilirsiniz. Bu, cihazın ekranını uzaktan kilitlemenizi ve bir şifre belirlemenizi sağlar (daha önce bir şifre belirlememiş olsanız bile). Bu, hırsızların cihazınızı kullanmasını veya kişisel verilerinize erişmesini önler.
 9. Kayıp Mod düğmesine tıkladığınızda, kullanmak istediğiniz şifreyi girin. Cihazda zaten bir şifreniz varsa, bu kod kullanılacaktır.
 10. Aygıta sahip olan kişinin size ulaşabileceği bir telefon numarası da girebilirsiniz (bu isteğe bağlıdır; çalınmışsa bu bilgiyi paylaşmak istemeyebilirsiniz). Ayrıca, cihazın ekranında görüntülenen bir mesaj yazma seçeneğiniz de vardır.
 11. Telefonu geri alacağınızı düşünmüyorsanız, cihazdaki tüm verileri silebilirsiniz. Bunu yapmak için, Sil düğmesine tıklayın. Bir uyarı görürsünüz (temel olarak, yapmak istediğinizden emin değilseniz bunu yapmayın). Yaptığınızı anladığınızı söyleyen kutuyu tıklayın ve Sil'i tıklayın. Bu, telefonunuzdaki tüm verileri siler ve hırsızın ona erişmesini engeller.
 12. Cihazı daha sonra geri alırsanız verilerinizi yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz.
 13. Cihazınızın hareket halinde olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu temsil eden yeşil noktayı tıklayın ve ardından açılır pencerede yuvarlak oku tıklayın. Bu, cihazın konumunu en son GPS verilerini kullanarak günceller.

iPhone'unuz Çevrimdışı Olduğunda Ne Yapmalı?
My iPhone'u kurmuş olsanız bile cihazınız haritada görünmeyebilir. Bunun nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Kapalı veya pilsiz
 • İnternet'e bağlı değil
 • Konum Hizmetleri devre dışı bırakıldı.

iPhone'umu Bul herhangi bir nedenden dolayı çalışmıyorsa, birkaç seçeneğiniz vardır:

 • Bulduğunuzda Bana Bildir kutusunu işaretleyin. iPhone'umu Bul özelliği, cihazınızın bir daha İnternet'e bağlandığında bunu bulabilmenizi sağlar.
 • Üç seçenek - Çalma Sesi, Kayıp Mod ve Sil - mevcut. İstediğinizi kullanın ve cihaz İnternet'e bir daha bağlandığında, seçtiğiniz seçenek gerçekleşir.
 • Cihazı sattıysanız veya verdiyseniz ve iPhone'umu Bul bölümünde görünmesini istemiyorsanız Hesaptan Kaldır'ı seçin.
Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 370 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Kaybolan veya Çalınan Telefonu Bulmak için 'iPhone'umu Bul' Özelliği konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Kaybolan veya Çalınan Telefonu Bulmak için 'iPhone'umu Bul' Özelliği ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaybolan veya Çalınan Telefonu Bulmak için 'iPhone'umu Bul' Özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "