Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Windows 10'da kayan ekran görüntülerini yakalayabilen birkaç yazılım seçeneği var. Yani tek pencereye sığmayan bir pencerenin tümünün tek seferde kaydırma yaparak ekran görüntüsünü alabileceğiniz yöntemler. Bunun için çeşitli ekran görüntüsü alma programları var ve bu makalede bunları inceledik.

Ekran görüntüleri, bir örnek gösterme veya bir işlemi göstermenin en kullanışlı bir yoludur. Teknik konuların açıklamasını basitleştirmek için görsel bir araçtır. Ekran görüntülerinin yakalanmasına olanak tanıyan çeşitli araçlar vardır, hatta kendi yerleşik aracı da vardır. Ancak, bilgisayarınızda herhangi bir kaydırılabilir pencerenin ekran görüntüsünü yakalamak istediniz mi? Birçok ekran görüntüsü uygulamasıyla, bu, birden çok ekran görüntüsü almayı gerektirir. Ancak daha iyi bir seçenek var.

Ekran görüntüsü uygulamalarını kaydırmak, kullanıcının bir görüntüde büyük miktarda içeriği yakalamasına ve görüntülemesine izin verir. Aslında, bir sayfayı bir yandan da yakalarken, herşeyi birlikte tek bir görüntüde birleştiriyorlar. Bu, birden çok ekran görüntüsünü el ile almamaktan kaçınmanıza yardımcı olur.

1. PicPick
Kaydırma ekran yakalamalarına ek olarak, PicPick yerleşik bir görüntü düzenleyiciye sahiptir. Görüntü düzenleyici, diğer pek çok şey arasında kırpma, görüntüleri bulanıklaştırma, yeniden boyutlandırma, metin ve ok ekleme dahil temel özellikleri sunar.

PicPick ayrıca, ekranınızda görüntülenen görüntülerin boyutunu ölçebilen bir piksel cetveline sahiptir. Bu, özellikle çeşitli görüntülerden bu bilgiye ihtiyaç duyabilecek grafik tasarımcıları için kullanışlıdır.

PicPick’te ayrıca bir ekran büyüteci bulunur. Göreli piksel konumlarının, bir renk seçicinin, bir ileticinin ve kullanıcının aktif pencerelerin üzerinden doğrudan çizim yapmasını sağlayan sanal bir beyaz tahtanın kesin olarak belirlenmesi için artı işaretler.

2. Snagit
Snagit'in arayüzü, PicPick'inkinden daha basit ve daha odaklıdır. Ekran görüntüsünü almak kolay olur. Ayrıca PicPick'inkine benzer işlevlere sahip yerleşik bir görüntü düzenleyiciye sahiptir.

Ekran görüntülerini yakalamaya ek olarak, Snagit ekran etkinliğini de kaydedebilir. Snagit'in özellik seti, dersleri oluşturmak için değerli bir araç haline getirir.

Web Tarayıcı Üzerinde Kaydırarak Ekran Görüntüsü Almak

Çoğu durumda, kullanıcıların bir web sitesinin ekran görüntülerini alması gerekecektir. Bu amaçla, doğrudan tarayıcıdan ekran görüntüleri alan bir eklenti olması yararlı olabilir.

Firefox: Sayfa Ekran Görüntüsü

Firefox söz konusu olduğunda, Page Screenshot bahsetmeye değer. Ekran görüntüsü kalitesini, birden fazla ekran görüntüsü arasındaki gecikmeyi ve görüntü çıktı formatı ayarlamasını sağlar.

Ekran görüntüsü aldığınızda hemen indirilebiliyor.

Chrome: Tam Sayfa Ekran Görüntüsü
Google Chrome'un Tam Sayfa Ekran Görüntüsü eklentisi size ekran görüntüsü kaydırma özelliklerini sunacaktır. Görüntüleri yakalamakta basit ve etkilidir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, kullanıcılar şunlara yönelik seçeneklere sahip olacak:

 • Resmi indir
 • 'Raw' sürümünü görüntüle
 • Resmi sil.

Alınan ekran görüntüleri de korunur. Bu, ekran görüntülerinizi kolayca takip etmenizi sağlar.

Web Sitesi Ekran Görüntüsü Almak için 15 Yol

Web sitelerinin ekran görüntülerini almak muhtemelen internette en çok yapılan görevlerden biridir. Web sitelerinin ekran görüntülerini almanızı sağlayan eklenti veya tek başına bağımsız uygulamalar olabilir. Tüm bu araçlardan 15 tanesini listeledik...

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.