Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak

Windows 10'da kayan ekran görüntülerini yakalayabilen birkaç yazılım seçeneği var. Yani tek pencereye sığmayan bir pencerenin tümünün tek seferde kaydırma yaparak ekran görüntüsünü alabileceğiniz yöntemler. Bunun için çeşitli ekran görüntüsü alma programları var ve bu makalede bunları inceledik.

İlginizi Çekebilir Web Sitesi Ekran Görüntüsü Almak için 15 Yol

Web Sitesi Ekran Görüntüsü Almak için 15 Yol

Web sitelerinin ekran görüntülerini almak muhtemelen internette en çok yapılan görevlerden biridir. Web sitelerinin ekran görüntülerini almanızı sağlayan eklenti veya tek başına bağımsız uygulamalar olabilir. Tüm bu araçlardan 15 tanesini listeledik.

Ekran görüntüleri, bir örnek gösterme veya bir işlemi göstermenin en kullanışlı bir yoludur. Teknik konuların açıklamasını basitleştirmek için görsel bir araçtır. Ekran görüntülerinin yakalanmasına olanak tanıyan çeşitli araçlar vardır, hatta kendi yerleşik aracı da vardır. Ancak, bilgisayarınızda herhangi bir kaydırılabilir pencerenin ekran görüntüsünü yakalamak istediniz mi? Birçok ekran görüntüsü uygulamasıyla, bu, birden çok ekran görüntüsü almayı gerektirir. Ancak daha iyi bir seçenek var.

Ekran görüntüsü uygulamalarını kaydırmak, kullanıcının bir görüntüde büyük miktarda içeriği yakalamasına ve görüntülemesine izin verir. Aslında, bir sayfayı bir yandan da yakalarken, herşeyi birlikte tek bir görüntüde birleştiriyorlar. Bu, birden çok ekran görüntüsünü el ile almamaktan kaçınmanıza yardımcı olur.

1. PicPick
Kaydırma ekran yakalamalarına ek olarak, PicPick yerleşik bir görüntü düzenleyiciye sahiptir. Görüntü düzenleyici, diğer pek çok şey arasında kırpma, görüntüleri bulanıklaştırma, yeniden boyutlandırma, metin ve ok ekleme dahil temel özellikleri sunar.

PicPick ayrıca, ekranınızda görüntülenen görüntülerin boyutunu ölçebilen bir piksel cetveline sahiptir. Bu, özellikle çeşitli görüntülerden bu bilgiye ihtiyaç duyabilecek grafik tasarımcıları için kullanışlıdır.

PicPick’te ayrıca bir ekran büyüteci bulunur. Göreli piksel konumlarının, bir renk seçicinin, bir ileticinin ve kullanıcının aktif pencerelerin üzerinden doğrudan çizim yapmasını sağlayan sanal bir beyaz tahtanın kesin olarak belirlenmesi için artı işaretler.

2. Snagit
Snagit'in arayüzü, PicPick'inkinden daha basit ve daha odaklıdır. Ekran görüntüsünü almak kolay olur. Ayrıca PicPick'inkine benzer işlevlere sahip yerleşik bir görüntü düzenleyiciye sahiptir.

Ekran görüntülerini yakalamaya ek olarak, Snagit ekran etkinliğini de kaydedebilir. Snagit'in özellik seti, dersleri oluşturmak için değerli bir araç haline getirir.

Web Tarayıcı Üzerinde Kaydırarak Ekran Görüntüsü Almak

Çoğu durumda, kullanıcıların bir web sitesinin ekran görüntülerini alması gerekecektir. Bu amaçla, doğrudan tarayıcıdan ekran görüntüleri alan bir eklenti olması yararlı olabilir.

Firefox: Sayfa Ekran Görüntüsü

Firefox söz konusu olduğunda, Page Screenshot bahsetmeye değer. Ekran görüntüsü kalitesini, birden fazla ekran görüntüsü arasındaki gecikmeyi ve görüntü çıktı formatı ayarlamasını sağlar.

Ekran görüntüsü aldığınızda hemen indirilebiliyor.

Chrome: Tam Sayfa Ekran Görüntüsü
Google Chrome'un Tam Sayfa Ekran Görüntüsü eklentisi size ekran görüntüsü kaydırma özelliklerini sunacaktır. Görüntüleri yakalamakta basit ve etkilidir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, kullanıcılar şunlara yönelik seçeneklere sahip olacak:

  • Resmi indir
  • 'Raw' sürümünü görüntüle
  • Resmi sil.

Alınan ekran görüntüleri de korunur. Bu, ekran görüntülerinizi kolayca takip etmenizi sağlar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 499 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaydırma Yaparken Ekran Görüntüsü Almak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
SEO Ajansı Nedir?

SEO Ajansı Nedir?

21 Oca 2019 / Web Araçları & Script İndir
İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

İş Hayatında Sahip Olmanız Gereken 6 Program

21 Oca 2019 / Program İndir & İnceleme
Migren Profiliniz Nedir?

Migren Profiliniz Nedir?

19 Oca 2019 / Genel & Yaşam
Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı

19 Oca 2019 / Site Tanıtım
Vuubi Kadın