Kendi İşinizi kurmak ister misiniz? Bu Yazılımlar İşinizi Kolaylaştıracak

Kendi İşinizi kurmak ister misiniz? Bu Yazılımlar İşinizi Kolaylaştıracak

/ / Okuma süresi: 11 dk, 42 sn / Yorum (0)

Küçük işletmeler için hiçbir zaman daha fazla yazılım seçeneği olmadı. Yönetmeniz gereken tüm işleri göz önünde bulundurarak, hangi programlar daha iyi işi yapıyor? Bu listedeki, en iyi ofis yazılımları ile küçük ve orta ölçekli iş çözümleri için iyi bir başlangıç yapacağınızı umuyoruz.

Takım İletişimi

Slack

Freemium - Mac OS X, Windows, Linux, Web, Android - Website

Slack, şirketlerde yaygın olarak kullanılan ortak çalışma araçlarının bir parçasıdır. Somut olarak, tüm şirketin iletişimini merkezileştiren anlık bir mesajlaşma aracıdır. Herhangi bir anlık mesajlaşma aracı gibi, tüm şirket çalışanlarınızla sohbet edebilecek veya grup tartışmaları yaratabileceksiniz.

Slack, daha iyiye doğru gidiyor çünkü kuruluşta kullanılan tüm uygulamalara bağlanma ve dolayısıyla bilgi akışının %100'ünü merkezileştirme yeteneğine sahip. Slack ile teoride, şirket içi e-postaların kullanımını ve çok sayıda harici e-postayı tamamen azaltmanız gerekiyor. Slack, kendini organizasyonun kalbinde konumlandırır ve bir kez kurulduktan sonra, onsuz yaşamak zordur.

Mattermost

Ücretsiz - Mac OS X, Windows, Linux, Android, iPhone - Website

Slack'e alternatif ve aynı adı taşıyan Amerikan şirketi tarafından yayınlanan bu açık kaynak çözüm, SaaS modunda takım mesajlaşma aracının temel işlevlerini içerir: anlık mesajlaşma (ekip veya bire bir), tematik konuşma kanalları, özel gruplar, yorum konuları , dosya paylaşımı…
En önemlisi, Slack işlevlerinin çoğunu tek bir ana farkla alır: çok daha az zengin bir uygulama dizini.

Zulip

Ücretsiz - Mac, Windows, Linux, Web, Android - Website

Zulip Slack veya HipChat gibi sektör devlerine gerçek bir alternatif olan şirketler ve kuruluşlar için bir mesajlaşma uygulamasıdır. Zulip, ünlü rakiplerinden daha iyi ve hatta bazen daha iyi. Proje açık kaynaklıdır ve geliştirmeler ve ek seçenekler ile düzenli olarak güncellenmektedir. Zulip , elbette, ünlü Slack'den taklit özelliklere sahiptir. İletişimlerinizi daha iyi organize etmek için gerçek zamanlı değişimler ve sohbet konularıyla aşina olduğunuz yerde hissedeceksiniz.

Wire

Kişisel Kullanım Ücretsiz - Mac, Windows, Linux, Web, Android - Website

Wire, yüksek seviyede güvenlik ile şık, temiz bir arayüz sunan ekip çalışması için bir mesajlaşma ve görüntülü arama aracıdır. Gelişimi, Skype'ın kurucularından biri olan Janus Friis tarafından desteklendi. Wire, yüzden fazla katılımcıya ulaşabilen gruplarla iletişim kurmanıza olanak tanır. Wire, ücretsiz ve açık kaynaktır ve iş çalışması için ya da sadece arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için ideal bir araçtır.

Proje Yönetimi

Trello

Freemium - Mac OS X, Windows, Web, Android, iPhone - Website

Trello, proje yönetiminin işbirliği ile ilgili olduğunu ve devam eden görevlerin ilerleyişini görselleştirilmesini sağlıyor. Trello, birçok kişiselleştirilebilir sütunda tabloların biçimini alan projeler oluşturmanıza olanak tanır. Her sütunda, ortak çalışanların ilerledikçe soldan sağa ilerlediği görevler veya fikirler (kartlar şeklinde görselleştirilir) vardır. Gerçekte, Trello, maliyet, zaman, bütçe ve yönetim işlevlerini görmesi anlamında bir proje yönetim aracından ziyade bir görev yöneticisi gibidir.

Wekan

Ücretsiz - Web, Self-Hosted, Sandstorm.io, Cloudron - Website

Projelerinizi yönetmek ve Kanban yöntemini kullanarak görevleri paylaşmak için Trello'yu kullanırsanız, buda kendi veritabanınızda barındırabileceğiniz Trello hizmetinin bir klonu olduğunu görebilirsiniz. Buna Wekan denir ve kişisel olarak ya da arkadaşlarınız ya da iş arkadaşlarınızla kendinizi düzenlemenize yardımcı olur. Bir bakışta, projelerinizin mevcut durumunu göreceksiniz ve sadece Trello'da olduğu gibi en fazla önem taşıyan görevlere odaklanabilirsiniz.

Redmine

Ücretsiz - Web, MySQL, Topluluk Sürümü, Self Hosted, MariaDB, Ruby - Website

Redmine, dünya çapında tanınan ve ekibinizin yapılandırması ne olursa olsun proje modunda çalışmak için gerekli tüm işlevleri sunan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Ancak dikkat: Redmine sunucularınızda barındırılmalı ve yetkili bir ekip tarafından (yedekleme, güvenlik, SSL) korunmalıdır. Bu nedenle kullanımı ve işletim maliyetleri nedeniyle ücretsiz değildir. Yazılım özellikle geliştiriciler için uygundur ancak kullanımı her türlü projeye uygundur. Redmine, sadeliği, bilet formatlarının ve iş akışlarının özelleştirilmesi için takdir ediliyor.

Taiga.io

Freemium - Web, BSD, Kendinden Barındırılan, Django, AngularJS - Website

Taiga, hazır takım projelerinizi yönetmek için verimli ve kapsamlı bir açık kaynak platformudur. Araç çok minimalist fakat etkili bir arayüze sahip ve Best Agile Tool 2015 Ödülü'nü kazandı.
Bazı özellikler, hikayelerin listesi ve ilişkili noktaları, bazı ilerleme istatistikleri ile gerçek zamanlı burndown tablosu, takımdaki öykülerinizin ilerlemesini izlemenize olanak tanıyan temel bir Kanban bölümü, arka planda sprintlerin özet sayfalarını içerir.
Bu sadece bir görev yöneticisi veya bir hata / sorun yönetim aracı değil, aynı zamanda Redmine gibi tam bir proje yönetimi yazılımı olduğu için Trello veya Wekan ile kıyaslanamaz.

Dijital varlık yönetimi

Pilcro

Ücretsiz - Kişisel, Mac, Windows - Website

Müşterilerin, satıcılardan ve hizmet sağlayıcılardan mükemmel olmasını beklediği bir dünyada, markanızı yönetmek her zamankinden daha önemlidir.
Pilcro bunu yapmanın yeni yoludur. Bu senin marka şampiyonun, ama senin bilgisayarında. Tüm ekibinizi, marka kimliğinizin ve öğelerinin nasıl kullanılması gerektiği konusunda net bir şekilde tutar. Ve herkes marka kimliğiniz konusunda net olduğunda, pilcro büyük ölçüde hızlandırır ve markalı içerik oluşturma sürecini geliştirir.

OpenBrand

Ücretsiz - Mac OS X, Windows, Linux, Web, iPhone - Website

Tıpkı Pilcro gibi, OpenBrand tasarımcıların, ajansların ve markaların birlikte çalışmasına yardımcı oluyor. Tüm logolarınız, tasarımlarınız ve diğer yaratıcı şeyler için akıllı bir ev. Basit bir paylaşılan sürücünün aksine, OpenBrand her şeyin belgelendiğini ve tüm kaynak dosyaları ve üretim verileriyle birlikte yaratıcı çalışmalarınızın tamamlanmasını sağlar.

Faturalama

Invoice Ninja

Freemium - Web, Android, iPhone, Android, Tablet, Kendi Kendine Barındırma - Website

InvoiceNinja, müşterilerinizi faturalandırmak için güçlü bir çevrimiçi ve kendi kendine barındırılan bir araçtır. Daha da güçlü hale gelen uluslararası kabul görmüş bir çözüm. Faturalar oluşturmak, ödemeleri kabul etmek, masrafları ve zaman görevlerini takip etmek için kullanabilirsiniz ve WePay, Stripe, Braintree, PayPal, Zapier ve daha birçok hizmeti desteklemektedir.

InvoicePlane

Ücretsiz - Kendi Kendine Barındırma - Website

InvoicePlane, teklifleri, faturaları, müşterileri ve ödemeleri yönetmek için açık kaynaklı bir yazılımdır. Dünya çapında 193 ülkede 100.000'den fazla kez kurulan bu uygulama bir referans haline geldi. Kendi kendini barındıran bir çözümdür, bu da kaynakların kendiniz veya teknik bir sağlayıcı tarafından bir web sunucusuna yüklenmesi gerektiği anlamına gelir. Yapılandırıldıktan sonra, ilk faturayı vermek 5 dakikadan fazla sürmez.

Manta

Ücretsiz - Mac, Windows, Linux - Website

Manta, güzel ve özelleştirilebilir şablonlarla, esnek ve açık kaynaklı bir faturalama çözümüdür. InvoiceNinja ve InvoicePlane'den farklı olarak, MacOS, Windows ve Linux için kullanılabilen bir masaüstü uygulamasıdır. Tasarımcılar, geliştiriciler, fotoğrafçılar, reklam yazarları veya genel olarak faturalar yapmak isteyen herkes gibi serbest çalışanlara yöneliktir. Bu uygulamanın temel amacı serbest çalışanların hızla profesyonel görünümlü faturalar oluşturmasına yardımcı olmaktır.

Müşteri desteği

Intercom

Ücretli - Web, Android, iPhone - Website

Intercom, ziyaretçilerinizi takip etmek ve onları aramak ve bunları müşterilerinize dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir yazılım platformudur. Dünyadaki en çok kullanılan canlı sohbet yazılımlarından biridir ve satış, pazarlama ve destek için mükemmeldir.

Front

Ücretli - Mac, Windows, Linux, Android, iPhone - Website

Front, önceden kullandığınız araçlarla bütünleşen ekipler için bir e-posta yönetim yazılımıdır. Front ile, takım arkadaşlarına mesaj atayabilir, dahili işbirliği için yorum yazabilir veya daha sonra yanıt verebilmek için hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz. Canlı sohbet widget'ını kullanan müşterilere yanıt vermek, Facebook ve Twitter mesajlarını ve yorumlarını yanıtlamak, bazı paylaşılan e-posta adreslerinde aldığımız e-postaları okumak ve cevaplamak için Front kullanılıyor.

tawk.to

Ücretsiz - Mac OS X, Windows, Linux, Web, Android - Website

tawk.to, Intercom ve Front'den daha basittir, ancak yaptığı iş gerçekten çok iyi: web sitenizdeki ziyaretçileri izlemenize ve sohbet etmenize olanak veren canlı sohbet özelliği. Web siteniz için canlı bir sohbet yazılımı arıyorsanız, bunu kullanmak tamamen ücretsizdir ve tawk.to'ya bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Pazarlama otomasyonu

MailChimp

Freemium - Website

Mailchimp, e-posta çözümleri konusunda dünya lideridir. Kampanyalarınızı tasarlamanıza, e-postalarınızı yönlendirmenize ve istatistikleri analiz etmenize yardımcı olur. WordPress, Twitter, Facebook veya Salesforce dahil olmak üzere pek çok platformda, her yerden postalarınızı yönetmek için mobil uygulamalar (iOS ve Android) sunan MailChimp, e-posta göndermeyi basitleştirir ve kolaylaştırmaya çalışır.

Mautic

Ücretsiz - Web, Kendine Barındırılan - Website

Mautic ücretsiz ve açık kaynaklı bir pazarlama otomasyon yazılımıdır. Bu yazılım, kampanya içerisindeki REST API'sı aracılığıyla kampanya ve lider yönetimi, sosyal medya pazarlaması, e-posta pazarlaması, dış raporların ayrıntılı raporlanması ve entegrasyonunu destekler.

ERPNext

Freemium - Mac OS X, Linux, Web, Android, iPhone - Website

ERPNext, bir Python tabanlı sunucu tarafı çerçevesi kullanarak, MariaDB veritabanı sistemi üzerine kurulmuş ücretsiz ve açık kaynaklı bir Kurumsal Kaynak Planlama yazılımıdır. Odoo, EspoCRM ve Dolibarr gibi diğer açık kaynaklı bir ERP yazılımı da var.

Analiz platformu

Google Analytics

Ücretsiz - Web, Android, iPhone - Website

Google Analytics, Google tarafından önerilen istatistiksel site analiz aracıdır. Google AdWords, Google Web Yöneticisi Araçları veya Gmail hesabıyla aynı kimlik bilgileriyle bağlantı kurabilmenin birçok avantajı vardır. Bu ücretsiz ve bir web sitesinde kolayca uygulanabilir. Gelişmiş Segmentasyon, Özel Raporlama, Hareket Grafikleri ve daha fazlası ile web sitenizin trafiğine ilişkin zengin bilgiler elde etmenize ve ziyaretçilerinizin nereden geldiğini ve sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur.

Matomo

Ücretsiz - Web, Android, iPhone, iPad, Kendini Barındırıyor - Website

Google Analytics gibi, Matomo (Piwik), web sitenizin kitlesini ölçmenizi sağlayan ücretsiz bir yazılımdır. Ancak, Google Analytics’ten farklı olarak, açık kaynak kodludur ve kendi sunucunuzda kendi kendine barındırabilir veya Matomo'nun barındırma çözümünü kullanmak için ödeme yapabilirsiniz.

Sonuç:

Bunların hepsini listelemek imkansız çünkü olacak çok fazla yazılım var, ama işinizi kurmayı planlıyorsanız kullanabileceğiniz iyi bilinen bazı yazılımların öznel bir seçimi burada. Diğer yazılımları önermek veya deneyimlerinizi yorumlarınızda veya sosyal medyada paylaşmaktan çekinmeyin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 523 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Kendi İşinizi kurmak ister misiniz? Bu Yazılımlar İşinizi Kolaylaştıracak konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Kendi İşinizi kurmak ister misiniz? Bu Yazılımlar İşinizi Kolaylaştıracak ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendi İşinizi kurmak ister misiniz? Bu Yazılımlar İşinizi Kolaylaştıracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "