Ogznet.com
Kiralık Sunucu Kullanmanın Avantajları Nelerdir? Paylaş:

Kiralık Sunucu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kiralık Sunucu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Şirketinize veyahut kişisel kullanıma özel olarak kiraladığınız sunucuların uzun süreli kullanım durumlarında sağladığı farklı farklı avantajlar bulunmaktadır. Kiralık sunucu hizmetiyle herhangi bir kaynak tüketimi sınırlaması ile karşılaşmıyorken aynı zamanda makineyi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tabii ki kiralanan sunucunun özellikleri burada belirleyici unsur görevi görüyor. Bu yayınımızda Kiralık Sunucu Kullanmanın Avantajları hakkında bilgiler verilecek olup aklınızdaki soru işaretleri ortadan kaldırılacaktır.

Kiralık Sunucu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Sunucu Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Herhangi bir firmadan fiziksel sunucu kiralama hizmeti almak istiyorsanız özellikle firma bazlı kararlar vermeden önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunacaktır. Kiralık sunucu kullanmanın avantajlarına geçmeden önce bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Hâl böyle olunca sağlıklı kararlar vererek üstün performans sağlayacak bir cihaz sahibi olabileceksiniz.

  • Veri merkezi konumu ve sunduğu güvenlik önlemleri,
  • Sunucunun donanımsal özellikleri,
  • Fiziksel sunucu alınacak işletmenin konu hakkındaki deneyimi,
  • Firmanın destek taleplerine dönme süresi,
  • İnternet altyapısının güçlü olması gibi durumlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Kiralık Sunucu Kullanmanın Avantajları

Bir diğer adıyla dedicated server olarak bilinen kiralık sunucular teoride düşünüldüğü zaman sahibine üç farklı avantaj sunuyor. Her bir avantajı farklı başlıklar altında inceleyelim.

Tek Kişiye Ait Kaynak Tüketimi

Kiralamış olduğunuz sunucu için belirtilen özelliklerin tamamı size yani kiralayan kişiye aittir. Bulut içerisinde size ait dosyalar dışında herhangi bir farklı kullanıcının dosyaları bulunmaz aynı zamanda sunucunun özellikleri farklı kişilerle paylaştırılmaz. Tabii ki tercihleriniz doğrultusunda sunucunun özelliklerini belirli oranda bölümleyerek kendinize ek sunucular oluşturabilirsiniz.

Yüksek İnternet Bağlantısı

Kiralık sunucularda tek kişi tarafından kullanım gerçekleştirildiği için herhangi bir kullanıcı tarafından tüketilen internet kesinlikle sizin internet tüketiminize etki etmeyecektir. Bunun yanı sıra sunucuların veri merkezinde barınıyor olması 1 Gbit ve üzeri bağlantıların mümkün olduğu anlamına geliyor. Sunucunuzu paylaşımlı sunuculara böldüğünüzde her paylaşımlı sunucu için internet kullanımında sınırlamalar yapabilirsiniz.

Özel Kaynak Desteği

Fiziksel sunucu kiralama hizmetinin tercih edilme sebepleri arasında en önemli yere sahip olan budur. Kaliteli bir proje için masraflardan kesinlikle kaçınmayan biriyseniz aldığınız hizmeti en ince ayrıntısına kadar kullanmak isteyeceksiniz. VDS ve VPS gibi hizmetlerde ne yazık ki hosting firmaları tarafından arkaplanda sınırlamalar yapılmakta olup bu sınırlamalar internet sitesi performansına doğrudan etki etmektedir. Verigom, müşterilerine fiziksel sunucu performansı açısından herhangi bir sınırlama uygulamadan tüm kaynakları olduğu gibi tüketme hakkı tanıyor. Konuyu özetlemek gerekirse, sunucuda donanım bazlı olan tüm kaynaklar size ait olup herhangi bir farklı kullanıcı ile paylaşma zorunluluğunuz bulunmuyor.

Arttırılabilir Özellikler

Bir sunucu satın almak ve aldığınız sunucudaki özelliklerin yetersiz kaldığını, donanım olarak yükseltme yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız tercihlerinizi dedicated sunucudan yana kullanmanız sizler için faydalı olacaktır. Her ne kadar donanımlar için ek ücret ödemeniz gerekiyor olsa da kaliteyi kendi bütçenizle belirlemek projenizi başarıya ulaştırma adına atılacak en önemli adımlardan biridir.

Hangi Firmadan Fiziksel Sunucu Kiralamalıyım?

Fiziksel sunucu kiralanacak firmanın seçimi belki de sunucu kiralama konusunda en fazla dikkat edilmesi gereken durumlardan biridir. Dilerseniz https://verigom.com/dedicated-server adresi üzerinden dedicated server paketlerine göz atabilirsiniz.Verigom olarak tecrübeli müşteri desteğimiz ve güçlü altyapımız ile siz müşterilerimize her an destek avantajı sunuyoruz. Fiziksel sunucunuzun veri merkezi tarafında güvenliği, bakımları ya da aklınıza gelebilecek her işlem tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Haftanın 7 günü 24 saati aktif olarak hizmet veren destek sistemimizle yaşamış olduğunuz sorunlarla ilgili çözüm talep edebilirsiniz. Destek talepleriniz olabildiğince kısa sürede yanıtlanarak aldığınız hizmetin kalitesini en ince ayrıntısına kadar hissetmeniz sağlanacaktır. Birçok kurumsal firmanın tercih ettiği Verigom ile sınırsız özellik ve kesintisiz hizmet avantajından siz de yararlanabilir projelerinizde başarıya bizimle birlikte yürüyebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!