Kişisel Gelişim Kişisel gelişiminiz ve iş yaşamında başarılı olmak için gerekli olan tüm bilgileri öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm konular bu kategoride.

Neden Herkes Benden Daha Başarılı Gibi Hissediyorum?

Herkesin sizden daha başarılı olduğunu düşünüyor musunuz? Çoğu zaman bir şeyi başarmak için çalışırken, etrafınızdaki herkes, daha kolay bir şekilde bir başarıya ulaşıyor gibi görünebilir. Peki bu neden oluyor? Neden herkesin sizden daha başarılı olduğu hissine kapılıyorsunuz?

Kişisel Gelişim 13 Nisan 2020 0 267


Hafızayı Güçlendirmek için 7 Doğal Yol

Yaptığınız her şey hafıza gerektirir. Günlük işleriniz, iş sorumluluklarınız, iletişim veya hayattaki herhangi bir görev olsun, hazıfa önemli bir rol oynar. Hafızanızı güçlendirmenin yollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yeni şeyler öğrenerek hayatta üstünlük isteyen biriyseniz, hafızanızı geliştirmek sizin için son derece önemlidir. Neyse ki, hafızanızı güçlendirmek için bazı basit ve doğal yollar vardır. Bu şaşırtıcı ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam edin!

Kişisel Gelişim 09 Nisan 2020 0 155

Başarılı Bir Yaşam İçin 13 Temel Kişisel Özellik

Hayatımızda daha fazla başarı elde etmek için hepimizin somutlaştırması gereken birkaç kişisel nitelik ve özellik vardır. Bu özellikleri yavaş büyüyen, güzel bir çiçek gibi yavaş yavaş inşa etmeliyiz. Bu başarılı ve kişisel özellikler, hayatın her alanından insanlar tarafından paylaşılmaktadır. Bunlar sadece denk geldiğiniz veya sadece şans eseri karşılaştığınız şeyler değildir. Hayatımız boyunca yaptığımız küçük alışılmış değişikliklerden geliyorlar ve her seferinde bir adım öteye gidiyorlar.

Kişisel Gelişim 20 Mart 2020 0 225

Eleştirel Düşünme Nedir? Eleştirel Düşünürlerin Özellikleri Nelerdir?

Hayattaki en değerli becerilerden biri eleştirel düşünme yeteneğidir. Birçok işveren tarafından önemsenir, çünkü birisinin bilgiyi gözden geçirmesine ve yararlı olanlarla daha az yararlı olanları ayırt etmesine izin verir. Genel olarak, bilgiyi analiz etme ve makul bir karar verme yeteneğine eleştirel düşünme denir. Fakat bu tam olarak ne gerektirir? Eleştirel bir düşünürün hangi özelliklerine odaklanmamız gerekir?

Kişisel Gelişim 17 Mart 2020 0 264

Zamanı Verimli Kullanmak için 20 İpucu

Bu makaledeki 20 maddeyi hayatınıza uygulayarak zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. Bunun için vakit kaybetmeden, zamanı yani gününüzü nasıl daha verimli geçirebilirsiniz bakalım.

Kişisel Gelişim 05 Şubat 2020 1 848

Parlayan Nesneler Sendromunu Önlemek ve Odaklanmak

Bir yıl daha başladı ve muhtemelen tüm hedeflerinizin peşinden gitmek için heyecanlanıyorsunuz. Ama sonra dikkatiniz farklı şeylere dağıldı. Sosyal medyada birisinin yayınını görürsünüz. Veya araba sürerken bir reklam panosu ile karşılaşıyorsunuz. Düşünceniz birden burada gördüğünüz şeylere kaydı ve anında ilginizi çekti.

Kişisel Gelişim 04 Şubat 2020 0 182


Hayatta En Önemli 3 Önceliğiniz Neler Olmalıdır

Neden sadece üç öncelik? Hayattaki bu üç önemli öncelik tam olarak nedir? Çok basit. Sağlık, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ve amacınız.

Kişisel Gelişim 27 Ocak 2020 0 217

Tembellikle Mücadele Etmek için Yapmanız Gereken 8 Şey

Herkes amaçları doğrultusunda birçok şey almak istiyor. Ancak, bu çok çaba gerektirir. Tembellik yaygın ve doğal bir süreç olsa da, bizi tüketir ve kişisel gelişimimiz açısından büyük bir sorun olma potansiyeline sahiptir.

Kişisel Gelişim 03 Ocak 2020 0 256

Egonuzu Kontrol Altına Almanın 7 Yolu

Hepimiz içsel benliklerimizin farkında olmalıyız ve hem kusurlarımızın hem de gösterişlerimizin ne olduğunu bilmeliyiz. Kendimizi analiz etmek için oturduğumuzda ilk karşılaştığımız şey egomuzdur. Hayatımızı diğer duygulardan daha fazla etkiler.

Kişisel Gelişim 31 Aralık 2019 0 339

Devamlı Şikayet Eden İnsanlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Hepimizin hayatında en az bir kronik şikayetçi vardır. Yani hayatlarındaki her bir hayal kırıklığını seslendirmeye ihtiyaç duyan kişiler. Kendinizi, bu kişileri dinleyen konumda buluyorsanız, işte size yardımcı olacak birkaç ipucu.

Kişisel Gelişim 09 Ekim 2019 0 533

Yukarı kaydır