Ogznet.com
Ogznet.com

2020 Yılında da Klasik Erkek Ayakkabı Modelleri Fırtınası Esecek!

​​​​​​​Klasik erkek ayakkabı modelleri, ayakların rahat etmesini ön planda tutacak şekilde tasarlanan ayakkabılardır. Kösele, rugan ve deri çeşitleri bulunan bu ayakkabıların en temel ortak özelliği rahat ve bağcıklı olmasıdır. Bağcık alanları oldukça ince olan klasik erkek ayakkabı modelleri, şıklık konusunda ön planda durmaktadır.

Özellikle de takım elbise ve damatlıklar ile beraber kullanılan klasik erkek ayakkabıları; damatlık ile beraber kullanılacaksa ve damatlık rengi siyahsa siyah ayakkabı, gri ise gri ayakkabı, krem rengi ise krem rengi ayakkabı tercih edilmelidir. Bütünlüğü ve duruşu bozmamak adına rugan ayakkabılar parlak ve ayna görevi gördüğü için; damatlık ayakkabısı olarak çok fazla tercih edilmektedir.

Yaz aylarında ise klasik erkek ayakkabı modellerinden çok daha ince tabana sahip olan ayakkabılar tercih edilmelidir. Bu nedenle yaz aylarında yapılan düğün organizasyonlarında genellikle kösele damat ayakkabısı tercih edilmektedir.

Klasik erkek ayakkabı modelleri seçimi yapmak; ayak sağlığı ve rahatı için oldukça önemli unsurlardan birisidir. Bu sebeple de ayakkabı alırken, özellikle de damatlık ayakkabısı alırken; ayakkabı konusunda detaylı bir bilgiye sahip olmak gerekir. nevzatonay.com internet sitemizde yer alan klasik erkek ayakkabı modelleri; kişilerin tüm rahatlığını ve ayak sağlığını düşünerek tasarlanmıştır. Bütün klasik erkek modellerine internet sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Klasik erkek modelleri temelde ayağı rahat ettirmek ve konfor sağlamak için tasarlanmış olsa da; birden fazla çeşitte, şekilde ve görünümde olabilirler. Kimi ayakkabılarda dikişler ön plana çıkarken, kimi klasik ayakkabı modellerinde ise bağcıklar ön plana çıkabilmektedir.

Damatlık tercihi ya da takım elbise tercihlerinde kullanılabilecek klasik erkek ayakkabıları; genellikle kösele, rugan ve diğer deri ayakkabılardır. Bu tür ayakkabılar resmiyet, ciddiyet ve fazlası ile klasik görünüm barındırdığı için; çoğu zaman en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Oxford klasik ayakkabı modelinde ise klasikliğin yanı sıra biraz daha sportif görünüm hakimdir. Bağcıklar ve ayakkabının şekli, dizaynı hem klasik bir görünüm hem de sportif bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle birçok genç birey tarafından sıklıkla tercih edilen ayakkabı modelidir.

Klasik Erkek Ayakkabı Modelleri

 1. Brogue
 2. Semi-brogue
 3. Full-brogue
 4. Quarter-brogue
 5. Longwing
 6. Loafer
 7. Penny loafer
 8. Kiltie loafer
 9. Bit loafer
 10. Tassel
 11. Oxford
 12. Wingtip
 13. Whole Cut
 14. Cap Toe
 15. Derby
 16. Monk Strap
 17. Single
 18. Double
 19. Triple

 

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz