Ogznet.com
Kodlamanızı Test Etmek İçin En İyi 5 Online HTML Editörü Paylaş:

Kodlamanızı Test Etmek İçin En İyi 5 Online HTML Editörü

Kodlamanızı Test Etmek İçin En İyi 5 Online HTML Editörü

Ücretsiz en iyi online HTML editörleri

HTML kodunu test etmek ve düzenlemek için online HTML editörlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede daha az zaman kaybı ve zorluk yaşarsınız. Bu yazıda en iyi 5 online HTML editörünü listeledik.

HTML, web yazılım dilinin temel taşıdır. Bir web geliştiricisi olmak için JavaScript ve Php gibi web programlama dillerini bilmeniz gerekir. Ancak bunların hepsinin altındaki temel, hepsini bir arada tutan şey HTML'dir.

HTML içermeyen bir web site yoktur ve herhangi bir web site çalışması yapmak istiyorsanız nasıl düzenleyeceğinizi bilmeniz gerekir.

Online HTML editörleri, doğrudan web tarayıcınız üzerinden çalışmanızı sağlar. Web tarayıcınız, HTML kodunu işlemek ve oluşturmak için en uygun araçtır.

Bu, web tarayıcınızın gerçek zamanlı HTML önizlemeleri için en iyi şekilde donatılmış olduğu anlamına gelir. Not Defteri veya TextEdit gibi bağımsız bir düzenleyicide web kodu yazdığınızda, bir dosyadaki değişiklikleri kaydetmeniz, ardından dosyayı web tarayıcınızda açmanız, ardından gözden geçirmeniz ve daha fazla değişiklik yapmak için editöre geri dönmeniz ve bunu tekrar etmeniz gerekir. Bu zor ve hantal bir süreç.

Online HTML editörü, kodlarken ve düzenleme yaparken dinamik olarak kendini yenileyebilir. Pencereler arasında ileri geri gitmeye gerek yoktur. HTML'yi bir tarafta düzenlerken, diğer tarafta otomatik olarak görüntü değişikliği gerçekleşir.

Online HTML editörleri taşınabilir. Hangi cihazda olursanız olun, internet bağlantınız olduğu sürece HTML editörüne erişebilirsiniz. Tekrar kullanmayacağınız bağımsız bir HTML editörü kurmanıza ve yapılandırmanıza gerek yoktur.

İşte şu anda mevcut olan en iyi online HTML editörlerinden bazıları.

Codepen, web geliştiricileri için bir “sosyal gelişim ortamı” olarak çalışır. Temel olarak, paylaşım ve işbirliği özelliklerine sahip bir çevrimiçi düzenleyicidir. Editörün kendisi basittir: HTML için bir panel, CSS için bir panel, JavaScript için bir panel ve artı olarak gerçek zamanlı önizleme için bir panel. Tüm panel boyutları, kenarlarından sürükleyerek boyutları ayarlanabilir.

JSFiddle, JavaScript'le uğraşabileceğiniz sanal bir alandır. Ancak, JavaScript'in HTML ve CSS ile harmanlanmış şeklini görerek, her üçünü de JSFiddle’ın düzenleme arayüzüyle düzenleyebilir ve JavaScript'i kolayca kodlayabilirsiniz.

JSFiddle, kenar çubuğuna harici istekler ekleyebileceğiniz bir online editördür. HTML'nizi geliştirmek için site dışı JavaScript ve CSS dosyaları eklemenize de olanak tanır. Tek dezavantajı, önizleme panelini güncellemek için Run düğmesine tıklamanız gerektiğidir.

JSBin, JSFiddle'den daha basit ve daha temiz arayüze sahip bir alternatiftir. HTML, CSS ve JavaScript kombinasyonlarını, panelleri en üstteki araç çubuğuyla değiştirerek düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, önizleme panelini ve konsol panelini maksimum esneklik için değiştirebilirsiniz.

Ancak JSFiddle, harici CSS ve JavaScript kaynaklarını bağlamanıza izin verirken, JSBin yalnızca dahil edebileceğiniz önceden tanımlanmış JavaScript kitaplıklarına sahiptir. JQuery'den React - Angular'a ve daha fazlasına kadar seçenekler sunar.

JSBin ücretsizdir ve bir hesap gerektirmese de, özel kutuları ve özel yerleştirmeleri isterseniz bir Pro hesabına ihtiyacınız olacaktır.
JSBin aracılığıyla yayınlanan sayfalar için barındırma, Dropbox senkronizasyonu ve vanity URL'leri.

Liveweave, yukarıda yer alan bir önceki düzenleyiciye benzer, göze daha hoş gelen bir arayüzle (tercihleriniz değişebilir olsa da) gelir. JSFiddle gibi Liveweave gerçek zamanlı işbirliğine izin verir ve JSBin gibi önceden tanımlanmış üçüncü bağlantılara bağlanmanızı sağlar.

Ama aynı zamanda birkaç benzersiz özelliği var. Lorem Ipsum Generator, mevcut imleç konumunuza yer tutucu metni oluşturur. CSS Gezgini, CSS stilleri oluşturmak için bir WYSIWYG aracı sağlar. Renk Gezgini, temanız için mükemmel renkleri seçmenize yardımcı olur.
Vektör Düzenleyici, siteniz için vektör grafikleri oluşturmanıza olanak tanır.

HTML House yalnızca HTML'yi düzenlemek istiyorsanız (örn. CSS veya JavaScript yok) iyi bir seçenektir. Solda düzenleme ve sağdaki gerçek zamanlı önizleme ile dikey olarak çok temiz ve minimaldir.

Şık bir özellik, HTML'nizi yayınlama (özel olarak sağlanan URL ile) veya herkese açık olarak paylaşma yeteneğidir (HTMLhouse’un Göz Atma sayfasına eklenir). Bu basit ama etkili, tam olarak bir online HTML editörünün devreye girip mükemmelleştiği yer.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!