Ogznet.com
Ogznet.com
Photo by Marten Bjork on Unsplash

Dünyanın En Korkunç 8 Oteli

Eğer karmaşa ve cesaret sizin göbek adınızsa ve konakladığınız yerde yaşanmış korkunç olayları anımsatan işaretler sizin için bir şey ifade etmiyorsa veya huzursuz, işkence görmüş ruhları görme ihtimali sizin için bir meraksa, bu sekiz otelde ışık açıkken uyumaya çalışmanız muhtemeldir. En cesur ölümlüleri bile korkutacak, dünyanın dört bir yanındaki bu otelleri gelin beraber tanıyalım.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Ostrich Inn, Colnbrook, İngiltere

Ostrich Inn, geçmiş zamanlardan kalma, insanların mola verdiği şirin bir handan başka bir şey gibi görünmeyebilir
Image from theostrichcolnbrook.co.uk

Ostrich Inn, geçmiş zamanlardan kalma, insanların mola verdiği şirin bir handan başka bir şey gibi görünmeyebilir, ancak tarihi, bir Charles Dickens'in romanından çok Sweeney Todd: Fleet Sokağı'nın Şeytani Berberi filminden bir sahneye benziyor. Önceki sahipler, John Jarman ve karısı, cinayet konusunda özel bir yeteneğe sahipti ve 17. yüzyılda 60'tan fazla şanssız insanın ölümleri bu insanların ellerinden oldu. Çift, zengin tüccarları ve masum misafirleri kaynar sıvı dolu bir fıçıya atmak için tasarlanmış özel bir tuzak kapısıyla donatılmış yatak odasına götürmeden önce şarap içip yemek yerdi. Çiftin sonunda yakalanıp asılmalarına rağmen, kurbanlarının hala otelde dolaştığı söyleniyor.

Karosta Hapishanesi, Liepaya, Letonya

Yaklaşık 100 yıldır askeri hapishane olarak faaliyet gösteren Naval Port Hapishanesi
Image: Creative Commons

Yaklaşık 100 yıldır askeri hapishane olarak faaliyet gösteren Naval Port Hapishanesi, cesur misafirlere parmaklıklar ardında bir gece sunuyor. 1900 yılında inşa edilen bina, 1997 yılına kadar tam işlevli bir gözaltı ve işkence merkezi gibi çalışan bir askeri hapishane olarak hizmet veriyordu. Bugün, sadece bir yemek ve bir hapishane yatağı içeren odalarda bir veya iki gece kalarak gerçek bir mahkum rolüne bürünebilir ve bir suçlu olmanın gerçekte ne anlama geldiğini deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca burada kalırken tehditlere maruz kalır, uyarı olarak sıkılan silah seslerini ve diğer mahkumlardan gelen umutsuzluk haykırışlarını duyabilirsiniz. Daha az cesur olanlar için sadece turlar da mevcuttur.

St.James Hotel, Cimarron, New Mexico

St. James Hotel, Vahşi Batı'nın evcilleşmemiş ruhunun yaşayan kanıtıdır.
Image by Kent Kanouse from flickr.com

St. James Hotel, Vahşi Batı'nın evcilleşmemiş ruhunun yaşayan kanıtıdır. 1872 yılında inşa edilen otel, aralarında Wyatt Earp, Billy the Kid, Jesse James, Buffalo Bill Cody ve Annie Oakley gibi Eski Batı'nın en kötü şöhretli kanun kaçaklarını ve karakterlerini barındırıyor. Böylesine gürültülü bir grup misafirle, salonda ve otelde en az 26 kişinin ölmüş olması şaşırtıcı değildir. Thomas James Wright, bir poker anlaşmazlığı nedeniyle arkadan vurularak ve 18 numaralı odada kan kaybından ötürü burada hüzünlü ölümüyle karşılaşan birçok kişiden biriydi. Söylentilere göre, Bay Wright ruh dünyasıyla çelişiyor ve hala bu duvarların içinde görülüyor olabilir. Otel yenilenmiş olsa da, yemek odasındaki teneke tavanda en hızlı elin tüm atışları gösterdiği günlerden kalma 26 korunmuş kurşun deliği bulunuyor.

The Stanley Hotel, Estes Park, Colorado

Stanley Hotel, 1900'lü yılların başında inşa edilmiş olup Stephen King de dahil olmak üzere birçok ünlü konuğu ağırlamıştır.
Image by Rob Lee from flickr.com

Stanley Hotel, 1900'lü yılların başında inşa edilmiş olup Stephen King de dahil olmak üzere birçok ünlü konuğu ağırlamıştır. Aslında King, 217 numaralı odada kaldığı süre boyunca, Stanley'e çok benzeyen ve misafirlerini barındıran büyük bir otelden bahseden The Shining adlı kitabına ilham kaynağı oldu. King hikayesini yaratmış olsa da Stanley'nin tuhaflıkları olduğu bir sır değil. Konuklar, orijinal sahibi F.O. Stanley, lobide ve bilardo salonunda muhtemelen mülkünü takip ediyor. Eşi Flora'nın da hayatta olduğu gibi piyano çaldığından şüpheleniliyor. Oda 418'in en büyük aktiviteye sahip olduğu biliniyor ve kalbi zayıflar için uygun bir yer değil.

Dalhousie Kalesi, Bonnyrigg, İskoçya

Dalhousie Kalesi, hem Sir Walter Scott hem de Kraliçe Victoria'nın ziyaretlerini içeren 13. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişe sahiptir.
Image by Betsy Weber from flickr.com

Dalhousie Kalesi, hem Sir Walter Scott hem de Kraliçe Victoria'nın ziyaretlerini içeren 13. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Kale, 15. yüzyılda İngiltere Kralı IV. Henry'nin saldırısına bile dayandı, ancak 17. yüzyılda Cromwell tarafından kuşatıldı. Kalenin Ortaçağ günlerinin kalıntılarını, kaldırma mekanizmalarını yükselten asma köprüdeki ana kapının üzerine bakarak veya mahkumların şişe zindanına indirilmesinden kaynaklanan kalenin üzerindeki taş işçiliğinde skor işaretlerini bularak görebilirsiniz. Birçoğu, arazide dolaşan bir "Gri Leydi" gördüğünü iddia ediyor ve onun, efendinin kıskanç karısı tarafından kuleye kilitlenen ve 1500'lerde açlıktan ölen Leydi Catherine olduğuna inanıyor.

Marshall House, Savannah, Gürcistan

Dünyanın en perili şehirlerinden birinde yer alan ilk otel olarak, Marshall House'un oldukça canlı olduğunun bilinmesi şaşırtıcı olmamalı.
Image by Wayne Hsieh from flickr.com

Dünyanın en perili şehirlerinden birinde yer alan ilk otel olarak, Marshall House'un oldukça canlı olduğunun bilinmesi şaşırtıcı olmamalı. İlk olarak 1851 yılında Mary Marshall tarafından inşa edilen otel, bir iç savaş hastanesi olarak hareket ederek ve daha sonra sarıhumma kurbanlarını barındıran trajedinin merkezi oldu. Sanki bu yeterince ürkütücü değilmiş gibi, 1960'larda yapılan tadilatlar sırasında döşeme tahtalarının altında saklanmış kesilmiş uzuv kemikleri keşfedildi. Konuklar, boş koridorlarda çocukların kahkahalarını duymak ve sanki biri nabzını sıkıyormuş gibi bileğine baskı yapılarak uyanmak gibi bir dizi garip olaylar bildirdiler.

Hang Nga Guesthouse, Da Lat, Vietnam

Hang Nga şeytani bir yapıdan çok mimari bir başarıdır.
Image by Nick Postorino from flickr.com

Alice Harikalar Diyarında ile dolu bir kabusa dalmış gibi hissediyor olsanız da, Hang Nga şeytani bir yapıdan çok mimari bir başarıdır. "Çılgın Ev" olarak bilinen bina, devasa ve asi bir ağaç ev şeklini andırıyor ve eğlenceli bir karnaval yolculuğu hissi veriyor. Bir şeftali ve kararmış beton parıltısında, Hang Nga bükülür, döner ve garip bir şekilde beş kat havaya uzanır. Gotik masal yapısını tasarlayan mimarın adını taşıyan Hang Nga'da temalı odalar, tünel benzeri yürüyüş yolları, açık balkonlar ve bir heykel bahçesi bulunuyor.

Lizzie Borden House, Fall River, Massachusetts

Viktorya dönemine ait ev, bir oda ve kahvaltı tesisine dönüştürüldü.
Image by Jimmy Emerson, DVM from flickr.com

Lizzie Borden'in babasını ve üvey annesini baltayla dövdüğü korkunç hikayesini duymuş veya muhtemelen oyun alanı kafiyesini biliyor olabilirsiniz. Ama şimdi her şeyin gerçekleştiği evde kalarak cinayetleri yeniden yaşayabilirsiniz. Viktorya dönemine ait ev, bir oda ve kahvaltı tesisine dönüştürüldü, bu da size Abby Borden'in cesedinin bulunduğu aynı odada yatma ya da Andrew Borden'in 4 Ağustos 1892'de zamansız ölümünden önce yaptığı gibi salonda kestirme şansı veriyor. Hatta kurbanların cinayet sabahı yedikleri, johnnycakes, muz ve şekerli kurabiyeler dahil benzer bir kahvaltıda ziyafet çekeceksiniz. Lizzie asla suçlu bulunmadı ve ölümlerin sırrı bu güne kadar çözülemedi.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz