Kredi kartı ile altın alınır mı?

Kredi kartı ile altın alınır mı?
Image from rawpixel.com

Kredi kartı ile altın alınır mı?

Merhabalar kredi kartı takipçileri, bu haftaki yazımızda sizlere kredi kartı ile altın alınır mı konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Son yıllarda artan altın fiyatları ile ilgili olarak artık insanların nakit para ile altın alma gibi bir durumu olmamaktadır. Kredi kartı ile altın alınır mı sorusunun cevaplarını bu yazımızda sizlere vereceğiz. Artan yaşam masraflarını yanında bir de bu altın fiyatlarının aşırı derecede artması insanların altın almasını zorlaştırmaktadır. Sizler de kredi kartı ile taksitli altın alışverişi yaparak hem bütçenize hem de kesenize rahatlatabilirsiniz. Eğer sizlerde bu durumdan şikâyetçi iseniz sizlere önereceğimiz birkaç yöntem ile sizlerde kolayca altın alabileceksiniz. Bilindiği gibi daha önceden altın alışverişlerinde kredi kartıyla alım yapılmaktaydı fakat yeni çıkan yönetmelik ile sizlere de kredi kartından taksitli olarak altın alışverişi yapabileceksiniz.

Kredi kartı dönem borcu ile ilgili olarak bu yazımızda sizlere bilgi vereceğiz. Bilindiği gibi yıllardır kredi kartı kullanan kart sahipleri kredi kartı dönem borcunu zamanında ödeyerek herhangi bir yasal faiz veya hukuki yol ile karşılaşmamaktadır. Yalnız kredi kartının dönem borcunu son ödeme tarihinden sonra ödeyen veya borcu ödemeyerek işlem yapan kullanıcılarımız ise belirli bir süre sonra kredi kartını nakit avansa kapalı olması ve yasal faizin işlemesi durumunda kartlarınızın kapanmasına sebep olacaktır. Size de kredi kartı dönem borcunuzu ilgili hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi arasında ödeyerek herhangi bir sıkıntı veya sorun yaşamadan rahatça kullanabilirsiniz.

Kredi kartı kullanan vatandaşlarımızın son yıllarda aşırı derecede artan kredi kartı masrafları ve gereksiz harcamaları ile kredi kartları borçları yükselmiştir. Yükselen bu kredi kartı borçlarını ödemek veya harcamaya devam etmek için kredi kartı eksi hesap devreye girecektir. Kredi kartı neden eksiye düşer sorumuzun yanıtı sizlere aktaracağız. Kredi kartınızın bakiyesinin yetersiz kaldığı durumlarda kredi kartınız eski bakiyeden harcama yapacaktır. Kredi kartınızda size tanımlanan eksi hesap miktarı kadar alış veriş yapma imkânı sunmaktadır. Fakat kredi kartı borcunuzu ödeyene kadar bu harcanan eski bakiye için yasal faizler işlemektedir. Sizler de kredi kartınız ile alış veriş yaparken size tanımlanan kredi kartı limiti kadar alışveriş yapmanızı tavsiye ederiz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.