Kulaklık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kulaklık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Okuma süresi: 2 dk, 44 sn / Yorum (0)
A A A

Kulaklık hemen hemen akıllı telefon kullanan pek çok kişinin mutlaka yanında bulundurduğu önemli iletişim cihazlarından biridir. Kulaklık pek çok alanda kullanılan ve özellik olarak teknolojinin gelişimi ve yeni buluşları ile her geçen gün modernleşen bir hale gelmiştir. Öncesinde telefona, bilgisayara ya da farklı iletişim cihazına bağımlı olan kulaklıklar ise artık sadece kulak üzerinde taşınarak kullanılabilmektedir. Bu detaylar ışığında kaliteli bir müzik dinleme için doğru kulaklık seçimi oldukça önemlidir. Özellikle ses kalitesi bakımından kulaklığın kalitesinden taviz vermemek gerekiyor. Kulaklık kullanımında en sık karşılaşılan sorunların başında katlama bölgelerinde meydana gelen kopmalardır. Bunun için son çıkan kulaklık özellikleri daha esnek malzeme ile üretilmiş olan ve kıvrım yerinde sorun yaratmayan kulaklıklar tercih edilmelidir. Bir diğer önemli detay ise kulaklığın neden alındığı konusudur. Kulaklığın kullanım alanlarına göre seçim yapmak önemlidir. Müzik dinlemek için ayrı kulaklık, film seyretmek için bu özelliklere göre bir kulaklık, oyun oynamak için ise oyun sistemine uyumlu bir kulaklık, montaj programını kullanmak gibi seçeneklere göre de uygun kulaklık seçiminin yapılması önemlidir.

Kulaklık Çeşitleri Nelerdir?

Kulaklıklar farklı özelliklerde ve tamamen kişinin kullanmayı sevdiği modellere ve özelliklere göre değişiyor. Örneğin klasik bir kulaklık olan kulak içi kulaklık olarak tabir ettiğimiz aparat genel anlamda pek çoğumuzun kullandığı bir özelliktir. Bunun yanı sıra bluetooth mikrofonlu kulaklık da oldukça kaliteli olan çeşitlerden biridir. Kulaklık sadece müzik dinlemek üzerine olmadığı için farklı çeşitleri ile de talep görüyor.

Bilgisayar oyununda kullanılan bir diğer çeşit olan ve Özellikle ses kontrolü içinde kullanılan oyun kulaklığı da oldukça tercih edilen bir modeldir. Yine son günlerde oldukça popüler olan ve taşıması, kullanılması açısından oldukça kolaylık sağlayan kulalık çeşidi ise; kablosuz kulaktır. Şarj edilebilir bir batarya ile çalışan ve aynı zamanda taşıma kolaylığı ile tercih edilen bir kulaklık türüdür. Önemli olan bir detay ise kulaklık konusunda kaliteden ödün vermemektir. Özellikle kulak sağlığı için kaliteli ve kullanım onayı olan ürünleri tercih etmek gerekir. Eğer siz de kaliteli kulaklık seçiminin öneminden yana iseniz  https://www.incehesap.com adresini ziyaret ederek hem garantili hem de bütçenizi zorlamayacak kulaklık çeşitlerinden rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 401 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Kulaklık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Kulaklık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kulaklık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.