Kurulum Gerektirmeyen En İyi Taşınabilir Programlar

Kurulum Gerektirmeyen En İyi Taşınabilir Programlar

Buradaki en iyi taşınabilir uygulamalar kurulum gerektirmez. Taşınabilir uygulamalar herhangi bir dizinde, hatta bir flash sürücüde bile çalıştırılabilir ve sadece programı indirmeniz ve çalıştırmanız yeterlidir.

Bir sürü taşınabilir uygulama var. Hangileri kullanmaya değer? İşte kurulum gerektirmeyen en iyi taşınabilir uygulamaların listesi.

İletişim

Pidgin

Pidgin, XMPP protokolünü kullanan tamamen açık kaynaklı, çok platformlu bir mesajlaşma istemcisidir. XMPP, eski internet kullanıcılarından biriyseniz Slack ve AIM, ICQ, IRC ve Yahoo Messenger gibi hesaplara bağlanmanıza olanak tanır.

Telgraf

Telegram, Whatsapp için en iyi bilinen, ancak çoğu zaman kullanılmayan açık kaynaklı alternatiflerden biridirCep telefonunuzdaki SMS uygulamanız için bağımsız bir mesajlaşma veya bir eklenti olarak işlev görür.

Telgraf ile yapılan konuşmalarda şifrelemelidir. Genel olarak, az güvenli mesajlaşma uygulamalarından bazıları için harika ve güvenli bir alternatif.

YakYak

Google Hangouts’u seven veya sevmeyen birçok insan var, ancak onu sevmeyenlerin yakındığı ortak nokta, programın düzgün bir masaüstü uygulamasının olmamasıdır. Bu yüzden üçüncü taraf geliştiriciler bu boşluğu doldurmaktadır. bunların içinde en iyisiYakYak.

Masaüstü için herhangi bir sohbet yazılımı gibi çalışır. Konuşmaları başlatın, alın, yeni sohbetlerin bildirimlerini alın ve resimler gönderin. Ses ve video entegrasyonu da var, ancak bu Google Chrome'da açılıyor.

Renk şeması uygun değilse, mavi veya siyah olarak değiştirebilirsiniz. Ve hepsi taşınabilir, kurulum gerektirmez. Bu aslında sizi Google Hangouts'u kullanmaya teşvik edebilir.

Email Stripper

Sıralı e-postayı güzel ve temiz bir şekilde iletmek istiyorsanız, metni Email Stripper'ı kullanarak çalıştırın.

Metin kutunun içine girdikten sonra 2. Strip It! tuşuna basın. Metin güzel ve temiz görünecektir. Yeni bir e-posta içine yapıştırmak için 3. Copy tuşuna basın, panoya hazır temiz metni yerleştirir.

Oyun

Brutal Chess

Satranç zeka geliştiren bir strateji oyunu ve bunu herkes biliyor. Bu taşınabilir bilgisayar oyunu ile satranç tutkunuzu ekrana taşıyabilirsiniz.

Sizi kısa sürede etkisi altına alacak ve hırsla rakibi yenmeye çalışacaksınız.

Patience

Patience temelde Solitaire'in Windows 95 versiyonudur. Müzik, animasyon ve internette Solitaire’in prömiyer olarak yayınlanmasını sağlayan diğer birçok özelliği var.

Dosyaları çıkarmak için Universal Extractor kullanmanız ve ardından oradan başlamanız gerekir. Hepsi indirme sayfasında açıklanmıştır. Şimdi ilerleyin ve bu oyunu oynarken boş zamanlar geçirin.

Sudoku

Sudoku oynamakta hiç iyi değilim. Yine de, oynamaya değer, harika bir oyun olduğunu kabul ediyorum. Bu yüzden bu oyun uygulaması ile alıştırma yapabilirsiniz.

Resim Editörleri

GIMP

GIMP'yi bilmeyen kaldımı? Çünkü GIMP, bir ödeme yapmamanız dışında, birçok Photoshop özelliğini barındırıyor. Ayrıca, Photoshop gibi, GIMP de dik bir öğrenme eğrisine sahip birçok özelliğe sahiptir.

JPEG View

Uygulamanın adından da anlaşılacağı gibi, JPEG View, JPEG görüntüleri görüntüleyebilir. Ayrıca BMP, PNG, GIF ve TIFF görüntülerini (ve diğerlerini) görüntüler. Ayrıca, kontrastı ayarlama, ışıklandırma, netlik ve diğerleri gibi görüntüler üzerinde bazı temel düzenlemeler de yapabilirsiniz.

Bu basit bir resim görüntüleme uygulamasıdır. Bazıları IrfanView'in karmaşıklığını tercih edebilirken, diğerleri JPEG view basitliğini tercih edebilir.

Resim Görüntüleyiciler

IrfanView

IrfanView, varsayılan Windows görüntü düzenleyicisinden, hayal edebileceğiniz her şekilde üstündür. Toplu görüntü düzenleme, ekran görüntüleri ve fotoğraflarda çok hızlı değişiklikler yapmak için şaşırtıcı özelliklere sahiptir. Ayrıca mevcut binlerce eklenti filtresiyle de genişletilebilir. Sadece bir tavsiye: IrfanView'in kısayol tuşlarını (veya klavye kısayollarını) kullanmayı öğrenin.

Peki neden “Resim Düzenleyici” değil “Resim Görüntüleyici ” altındaÇünkü ikisini birden yapabilir. IrfanView, görüntüleri (tek tek veya slayt gösterisi olarak) görüntülemek için hızlı ve mükemmel bir uygulamadır.

XnView

Sabit sürücünüzü tarar ve açmak için görüntüleri size sunan güzel basit bir uygulama. Resimlere bakmanın yanı sıra ,EXIF ​​verileri dahil olmak üzere özelliklerini de görüntüleyebilirsiniz.

400 farklı dosya formatını içe aktarabilir ve fotoğraflarınızı 50 dosya formatından birinde dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca slayt gösterileri, yazdırma desteği ve yan yana karşılaştırma var.

Medya Editörleri

Audacity

Audacity, en iyi ücretsiz ses editörüdür. Herkesin alet çantasında olmalı. Sadece öğrenmesi kolay değil aynı zamanda Audacity çok yönlüdür. Sesleri kesebilir, kopyalayabilir, ekleyebilir ve karıştırabilir, canlı olarak dosyaları kaydedebilir, bir kaydın hızını ve perdesini değiştirebilir ve bazı gizli dosya biçimlerini içe / dışa aktarabilir.

CDex

CDex şimdiye kadar yapılmış en iyi, en kolay ve en hızlı CD kopyalayıcısıdır. Diskleri meta dosyalarıyla birlikte MP3 dosyalarına (“uzak veritabanına” bağlanarak) kopyalayabilme özelliğine sahiptir. Tüm müzik parçalarını yeni çalma listelerine ekleyebilir ve işlem bittiğinde bilgisayarın kapanmasını sağlayabilirsiniz, bu yüzden bu ideal bir "başlat ve unut" uygulamasıdır.

CDex'in ücretli uygulamalardan daha iyi olduğunu not etmek önemlidir. Bir CD'den ses parçaları çekmeniz gerekirse, gerisini düşünmeyin.

mp3tag

Eğer CDex, büyük müzik kütüphanenizi yönetmek için yetiyorsa, o zaman Mp3tag etiket editörü olarak gelir. İlgili şarkıları MP3tag'a yükleyin, oradan şarkının, şarkıcının / grubun, albümün başlığını, isim ve albüm resmini düzeltebilirsiniz. Çalışmanızı kaydedin ve bitti, MP3 dosyalarınız düzeltildi.

Avidemux

Avidemux basit kesim, filtreleme ve kodlama görevleri için tasarlanmış bir video editörüdür. AVI, DVD uyumlu MPEG dosyaları, MP4 ve ASF dahil olmak üzere çeşitli kodlayıcı türlerini kullanan birçok dosya türünü destekler. Görevler projeler, iş kuyruğu ve güçlü komut dosyası yetenekleri kullanılarak otomatikleştirilebilir.

VirtualDub

VirtualDub Portable bir video yakalama ve video işleme uygulamasıdır. Çok sayıda dosyayı işlemek için toplu işleme yeteneklerini içerir. Ayrıca üçüncü taraf video filtreleriyle genişletilebilir. VirtualDub, AVI dosyalarını işlemeye yöneliktir, ancak MPEG-1'i okuyabilir (yazamaz) ve ayrıca BMP görüntü kümelerini de kullanabilir.

Medya oynatıcılar

Foobar2000

Farklı görünümlerde, çalma listelerinde ve ses CD'lerini çalma ve kopyalayabilme özelliğine sahip, harika, sık sık güncellenen, hafif bir medya oynatıcı. Foobar2000, birden fazla medya formatını, gelişmiş etiketleme özelliklerini ve özelleştirilebilir klavye kısayollarını destekler.

Foobar2000 için çalıştırılabilir dosya kurulum gerektiriyor gibi görünmekle birlikte, çalıştırılabilir dosyayı tıkladıktan sonra “taşınabilir yükleme” seçeneğini seçerseniz bu dosya açılır. Açılmış dosyaları kurmadan çalıştırabilirsiniz, ancak bir Windows yüklü bilgisayarı gerektiriyor.

AIMP

AIMP, çok formatlı dosyaları, çoklu çalma listelerini, ses dönüştürme, etiketleri adlandırma ve sıralama, kolay müzik organizasyonu destekleyen ve en sevdiğiniz şarkıları uyandıran bir çalar saat gibi çalışan, ilginç bir uygulamadır.

VLC Oynatıcı

VLC Player'ın tanıtıma ihtiyacı yok. VLC Player, hemen hemen açmak istediğiniz tüm dosya formatlarını oynatır. DVD oynatır, video oynatır ve müzik çalar. Çoğu kişi VLC Player'ı sadece medya oynatıcı ihtiyaçları için kurabilir.

PotPlayer

PotPlayer, yüklü kod çözücülere, akışlı medya ve DVD videoya bağımlı olmadan yüzlerce farklı video ve ses formatını yürüten, zengin özelliklere sahip bir medya oynatıcısıdır. Diğer özellikler, yapılandırılabilir altyazıları, ses ve altyazıları geciktirme ayarını, video ekolayzerını, çalma listesi desteğini vb. içerir.

SMPlayer Portable

MPlayer artık geliştirilmemektedir ve artık önerilmemektedir. Bununla birlikte, SMPlayer aktif bir gelişim içindedir.

Bu medya oynatıcı, ekranda aynı anda yan yana iki altyazı setini gösterme kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Bu, ana dilini solda görebilen dil öğrencileri ve sağda öğrendikleri dil için paha biçilmezdir.

Media Player Classic

Media Player Classic (MPC), orijinal Windows Media Player'a benzer. Uygulamaya aşina olmayanlar için, hemen hemen her video dosyasını oynatabildiği için VLC Player'a benzer - ve açık kaynaktır. Ancak her şeyden önce, MPC en iyi görüntüleme deneyimlerinden birini sunarken hiçbir maliyeti yoktur.

Çeşitli

Etcher

Görüntüleri CD/DVD'ye yakmak için en kullanıcı dostu ve iyi tasarlanmış bir uygulama Etcher. Etcher, tamamlanan görüntü yakma üzerinde doğrulama kontrollerini otomatik olarak gerçekleştirir. Üstelik, etrafındaki en kullanıcı dostu taşınabilir uygulamalardan biri.

Canlı bir Linux USB sürücüsü oluşturmanız gerekiyorsa, Etcher'dan başkasına bakmayın.

LicenseCrawler

Bir noktada, bilgisayarınızı silmeniz gerekecek. Sebep ne olursa olsun, ücretli yazılımınızın tamamı için lisans anahtarlarına ihtiyacınız olacak.

LicenseCrawler sizin kurtarıcınızdır. Sabit sürücünüzü silmeden önce, bu şık küçük programı çalıştırın; Windows Kayıt Defteri'nde depolanan tüm lisans numaraları, sonradan kaydedilebilecek kullanışlı bir metin dosyasında gösterilecektir. Sadece bir USB sürücüsüne kaydetmeyi veya kendinize e-posta göndermeyi unutmayın.

ToddlerTrap

Bu uygulamanın yaptığı şey, bilgisayardan uzak olduğunuzda klavyenizdeki tuşlarını devre dışı bırakmaktır.

LinuxLive USB Oluşturucu

Her zamanki Windows veya Mac sahnesinden sıkıldıysanız, Linux harika bir alternatif sistemdir. LinuxLive USB Creator, herhangi bir Linux sürümünü USB belleğinizden kolayca ve zahmetsizce yükleyen bir uygulamadır.

UNetbootin

UNetbootin bir ISO görüntüsü alabilir ve bir USB belleğe yazabilir. Bir Linux dağıtımı yapmak için kurulabilir bir ortama ihtiyacınız olduğunda işe yarar. Bence UNetbootin, sadeliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle LinuxLive USB Creator'dan bile daha iyi çalışıyor.

Not Alma

PNotes

PNotes Portable, esnek ekran seçenekleri ve yerleşik bir zamanlayıcı ile kullanımı kolay bir yapışkan not yöneticisidir. USB flash sürücünüze, iPod'unuza, taşınabilir sabit sürücünüze veya bir CD'ye yerleştirebilir ve herhangi bir kişisel bilgiyi geride bırakmadan herhangi bir bilgisayarda kullanabilirsiniz.

stickies

Etrafta bir sürü yapışkan kağıt notu olan biri misiniz? O zaman bunu dene. Stickies, sanal yapışkan notları bilgisayarınızın ekranına yerleştirmenizi sağlayan kolay bir yapışkan not aracıdır.

Q10 Minimalist Kelime İşlemci

Q10, ekranı kelime işlemcisiyle tamamen dolduran dikkat dağıtıcı olmayan bir kelime işlemcisi. Arabirimden çıkmak için Ctrl + Q veya Windows tuşuna basmanız gerekir.

Q10 isterseniz yazım denetimi ile birlikte geliyor. Yazım denetimi etkinleştirilmiş olan sürümü yüklü bir 896 kilobayt boyutundadır.

İsteğe bağlı yazım denetimi özelliğinin yanı sıra, bir kelime ve sayfa sayısı da elde edersiniz. Aksi takdirde, her şey bu.

Ofis Programları

LibreOffice

LibreOffice taşınabilir bir uygulama olarak kullanılabilir. Depolama alanınız varsa yüklemenizi öneririm. Ancak, depolama alanınız yoksa, LibreOffice inanılmaz bir taşınabilir uygulamadır. En iyi ücretsiz Microsoft Office alternatiflerinden biridir.

Text2Folders

Bazen, bilgisayardaki bir projenin ortasındayken, farklı dosyalar için birden fazla yeni klasör oluşturmak gerekir. Ancak zahmetsizce her klasörü yapmak zorunda kalmak yorucu. Bu nedenle, Text2Folders bir düğmeyi tıklatarak bu klasörleri sizin için hazırlayarak yardımcı olmayı hedefliyor.

Bir metin dosyasına istediğiniz klasörlerin numaralarını yazmanız yeterlidir. Böylece, beş klasör istiyorsanız, metin dosyasına “1,2,3,4,5” (parantez içermez) yazarsınız. Kaydet ve kapat. Ardından, Text2Folders ile metin dosyasına gidin ve başlatın. Daha sonra anında sizin için metin dosyası ile aynı konumda beş klasör oluşturur.

Zip2Fix

.ZIP dosyaları bir çok dosyayı bir araya getirmek ve sıkıştırmak için harikadır. Ancak Zip dosyaları, diğer tüm bilgisayar dosyalarında olduğu gibi bozuluyor. Peki, bir zip dosyası bozulduğunda nasıl kurtarmaya çalışırsınız? Zip2Fix'i kullanıyorsunuz.

Zip2Fix ile, bozuk Zip dosyasını tarayacak ve alınabilecek herhangi bir dosya olup olmadığını görecektir. Herhangi bir şey kurtarılabilirse, bu dosyaları ayıklar ve onlarla tamamen ayrı bir Zip dosyası oluşturur. Ardından bozuk Zip dosyasını atabilir ve diğerinde neyin hayatta kaldığını görebilirsiniz.

Zip2Fix, en iyi taşınabilir uygulamalar arasında yer almaktadır. Tüm Windows kullanıcıları için tavsiye ederim.

Awesome Duplicate Photo Finder

Sabit disklerimizde bir şeyler biriktirmek çok kolaydır. Bazı nedenlerle bazen her fotoğrafın bir kaç kopyası olur. Peki, bu kopyaları nasıl ayıklayıp, depolama alanınızda yer açacaksınız? Bu uygulamayı kullanın!

Yalnızca sabit sürücünüzde taranmasını istediğiniz fotoğraf dizinlerini ekleyin; bu, kopyaları bulmaya çalışacaktır. Endişelenmeyin, izin vermedikçe hiçbir şey silinmez. Tamamlandığında, benzer görüntüler bulacak, fotoğrafların benzer olma ihtimalinin yüzde cinsinden bir olasılıkla yan yana sunacak. Daha sonra hangisini saklamak istediğinize ve hangisinin silineceğine karar verirsiniz.

DataCrow

Kitaplar, DVD'ler her ne olursa olsun büyük bir koleksiyona sahipseniz, neye sahip olduğunuzu bilmeniz için hepsini kataloglamak isteyebilirsiniz. DataCrow'un devreye girdiği yer burası. Sadece kategorinizi seçin ve ayrıntıları ekleyin.

Free Download Manager

Programın en iyi özelliği, hem Firefox hem de Chrome'da başlayan indirmeleri otomatik olarak algılamasıdır. Bu yüzden aslında Download Manager'da başlatmaya gerek yok. İndirme Yöneticisi arka planda çalıştığı sürece, bu tarayıcılardan birinde bir şeyin ne zaman başladığını bilecektir. Ayrıca, herhangi bir indirme işlemi için panoyu izler.

Genel olarak, bunun gibi bir uygulamanın kullanılması genellikle indirme işlemlerini daha hızlı hale getirir; ayrıca, tarayıcı aniden çöküp kapanıyorsa, İndirme Yöneticisi, kaldığı yerden devam edebilir.

Güvenlik ve Gizlilik

KeePass

Parolalarınızı farklı hesaplar için yeniden kullanmamanız önemlidir. Ayrıca, her bir şifreyi 12345'ten biraz daha zorlaştırın. D? Oqu? L8bhIY # | I + ^ \ | & S5E gibi şifreler var. Ama bunu nasıl hatırlayacaksın? Bunu için bir şifre yöneticisi kullanın.

LastPass şifrelerinizi KeePass'a aktarabilirsiniz. Transferi yaptıktan sonra, LastPass'a bir şey olursa, şifrelerinizin bir kopyası elinizde olur.

Eraser

Bilgisayarınızı satıyorsanız veya güvenlik konusunda bilinçliyseniz, Eraser USB belleğinizde olmalıdır. Güvenli bir silme yöntemine gereksinim duymanızın nedeni, Windows çöp kutusunu temizledikten sonra bile Windows dosyalarının kurtarılabilmesidir. Windows çöp kutusu yalnızca dosyayı kaldırır ve disk alanını geri verir - ancak dosya hala oradadır. Doğru yazılıma sahip herkes (kolayca ve çevrimiçi olarak kolayca erişilebilir) dosyayı geri getirebilir. Eraser buna bir son verir.

Basitçe silmek istediğiniz dosyaları Eraser penceresine sürükleyin ve çalışmasını sağlayın. Tamamlandığında, bu dosyalar geri getirilemez ve sizde güvende olduğundan emin olarak rahatlayabilirsiniz.

PWGen

PWGen, sizin için büyük miktarda kriptografik olarak güvenli şifreler veya bir sözlükten rastgele çizilen kelimelerden oluşan şifreler oluşturacak bir şifre üreticisidir. PWGen, şifreleri kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için birçok seçenek sunar.

ClamWin

ClamWin, virüsleri tespit etme ve virüs motoruna düzenli güncellemeler gibi özellikler sunan bir virüsten koruma programıdır. Taşınabilir doğası gereği, bunun gerçek zamanlı bir tarayıcı olmadığını unutmayın. Bunun anlamı, yalnızca kontrol etmesi gereken bir dosyayı manuel olarak vermeniz durumunda virüs algılamasıdır. Ayrıca zamanlanmış taramalar ve güncellemeler de mümkün değildir, bu nedenle kendiniz manuel olarak güncellemeniz gerekir.

CyberShredder

CyberShredder bir Eraser alternatifidir. Sadece dosyaları CyberShredder arayüzüne sürükleyip bırakın ve bu dosyalara elveda deyin.

Sistem Araçları

WinDirStat

WinDirStat, kullanıcıların depolama sürücülerinde depolananların görsel bir temsilini oluşturmasını sağlar. Sonuçta ortaya çıkan görsel tasvir, farklı renkler (örneğin metin dosyaları için turuncu) ve boyutlar (daha büyük bloklar daha büyük miktarda veri anlamına gelir) kullanan her dosya türünü temsil eder.

WinDirStat bir sabit sürücüyü temzilemek isteyenler için en iyi araçtır. Windows dizininizdeki programları veya dosyaları silmekten kaçının.

CDBurnerXP

Bu muhtemelen şimdiye kadar kullandığım en iyi ve en kolay disk yazma yazılımı uygulaması. Hangisini istediğinizi seçin, ardından sabit sürücünüzü solda ve disk alanını da sağda görürsünüz. Geriye sadece dosyaları sabit diskinizden disk alanına sürükleyip bırakma kalıyor. Sonra yakma işlemini izle.

CCleaner

CCleaner zaten çok popüler ve şimdi taşınabilir sürümünü denemek isteyebilirsiniz.

Bilgisayarınıza kapsamlı bir temizlik yapmak için yeterlidir. Sisteminizi tıkayan tüm gereksiz dosyaları ve daha fazlasını temizleyin.

Geek Uninstaller

Bilgisayarınızdan bir şey kaldırdığınızda, gerçekten tamamen kaldırılmaz. Windows, zaman zaman sisteminizi tıkayabilen gereksiz dosyaları ve boş klasörleri geride bırakır. Geek Uninstaller programları düzgün bir şekilde kaldırıyor ve tüm gereksiz şeylerin onunla birlikte kaldırılmasını sağlıyor.

Recuva

Recuva'nın taşınabilir sürümü, kullanıcıların yakın zamanda sildikleri herhangi bir dosyayı geri almasını sağlar. Buna bir dosya kurtarma aracı diyoruz çünkü silinen dosyaları kurtarıyor. Birçok kurtarma uygulaması var, ancak aradaki fark Recuva'nın birçok ücretli programa göre bir esneklik sunması.

Yanlışlıkla bir şeyi sildiyseniz, Recuva ilk kontrol etmeniz gereken bir uygulamadır.

FileBot

Bilgisayarınızda karışık dosya adları yazılı TV dizileri dosyalarınız var mı? FileBot, ilgili TV dizilerinin tam listesini almak için IMDB ve TV.com gibi televizyonla ilgili çeşitli web sitelerine erişecek ve başlıklar sizin için otomatik olarak sabitlenecektir.

Metin Editörleri

AbiWord

AbiWord Portable, Microsoft Word'e benzer ücretsiz bir kelime işlem programıdır. Microsoft Word, WordPerfect, Açık Belge, Office Açık XML (MS Word 2007), RTF, HTML, Palm ve daha fazlası gibi çok sayıda dosya formatını destekler.

Dilbilgisi ve yazım denetleyicilerinin yanı sıra, posta birleştirme yetenekleri de dahil olmak üzere diğer kullanışlı özelliklerin yanı sıra mevcut eklenti özelliklerine sahip özellikler eklemenizi sağlayan bir eklenti sistemi vardır.

Notepad++

Notepad++ Portable kodlayıcılar ve geliştiriciler için tam özellikli bir metin editörüdür. Sözdizimi vurgulama, sözdizimi katlama, otomatik tamamlama, sürükle ve bırak, makro kayıt ve oynatma ve daha pek çok özelliklere sahiptir.

Jarte

Jarte, çekici arayüzü ve çok sayıda klavye kısayolu sunar. Windows'ta yerleşik Microsoft WordPad kelime işlem motorunu temel alır ve tüm belgeler Microsoft Word ile uyumludur. Dosyaları RTF, DOC ve DOCX formatlarında açar. Hızlıdır ve PDF'ye dışa aktarabilirsiniz.

Yazım denetimi ve diğer gelişmiş kelime işlemci özelliklerini içeren Jarte Plus adlı ücretli bir sürümü de bulunmaktadır. LibreOffice Portable'a göre avantajı Jarte'nin daha hafif olması ve 10 megabayttan daha az alan gerektirmesidir.

Web Araçları

Tor Tarayıcısı

Tor Projesi, birkaç özelliği tek bir pakette birleştiriyor: Bir Sanal Proxy Ağı (VPN), güvenli bir tarayıcı ve birkaç diğer güvenlik özelliği. Tor, yasadışı gözetlemeye karşı tam koruma sağlamazken, istenmeyen dinleyicilerin kişisel işinize girmesini önlemeye yardımcı olur. Sevdikleriniz için hediye fikirleri araştırmaktan siyasal adaylar aramaya kadar her şey için harika.

Eğer indirirseniz, indirilen paket kendini kurarken, Tor Browser açılabilir ve çalıştırılabilir - yani yüklemeniz gerekmez.

WinSCP

FileZilla için WinSCP adında güçlü bir alternatif var.

Sadece FTP bilgilerinizi ekleyin ve neredeyse anında bağlanacak. Daha sonra dosyaları bilgisayarınızdan ftp sunucunuza göndermeye başlayabilirsiniz.

WinSCP sitesinde yüklenebilir bir sürüm var, ancak taşınabilir sürüm hemen hemen aynı işleve sahip. Bu nedenle, sitenizi ne zaman güncellemeniz gerektiğine ilişkin portatif sürümünü USB belleğinizden açmanız yeterli olacaktır.

Google Chrome

Chrome, üstün senkronizasyon yetenekleri, hızlı bağlantısı ve son derece yararlı eklentilerin mevcudiyeti nedeniyle çok popüler. Buda onun taşınabilir çözümü.

qBittorrent

qBittorrent, hem açık kaynak hem de aktif gelişimde. Sadece ücretsiz değil, aynı zamanda oldukça güvenli. Özellikle, güvenlik açığı payına sahip olan BitTorrent istemcisiyle karşılaştırıldığında.

Ayrıca açık kaynaklı BitTorrent istemcisi Deluge'nin taşınabilir sürümü olan DelugePortable da bulunmaktadır.

Genel Olarak En İyi Taşınabilir Uygulamalar Hangileridir?

En İyi Ücretsiz Taşınabilir Antivirüs Programları
İlginizi Çekebilir

En İyi Ücretsiz Taşınabilir Antivirüs Programları

USB'nizi bir İsviçre Çakısına Dönüştürecek 25 Ücretsiz Taşınabilir Program
İlginizi Çekebilir

USB'nizi bir İsviçre Çakısına Dönüştürecek 25 Ücretsiz Taşınabilir Program

Bunların hepsi çok iyi ve kaliteli ancak qBittorrent, LibreOffice ve Tor Project en popüler seçenekler olabilir.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.