Ogznet.com
Mutfak ve Banyo Giderlerindeki Sinekler Nasıl Yok Edilir? Paylaş:

Mutfak ve Banyo Giderlerindeki Sinekler Nasıl Yok Edilir?

Mutfak ve Banyo Giderlerindeki Sinekler Nasıl Yok Edilir?

Evdeki Küçük Sinekler Nasıl Yok Edilir?

Güve sinekleri olarak da bilinen dren sinekleri, larvalarının beslenebileceği nemli, karanlık alanlarda yaşadıkları için banyo lavabosunun etrafında uçarken görülen küçük sivrisinek benzeri böceklerdir. Sivrisinekler gibi suda ürerler ve yaklaşık iki hafta yaşarlar.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bunları ayrıca küvetinizde veya bodrum katınızda veya durgun suyun birikebileceği herhangi bir yerde de görebilirsiniz. Eğer müdahale edilmezse, sinekler 48 saat içinde 300'e kadar yumurta bırakabilir ve hastalık taşımasalar da bu böcekler rahatsız edici olabilir ve hızlı bir şekilde evinizi ele geçirebilir. Neyse ki, tahliye sinekleri sadece evde bulunan araçlarla yok edilebilirler. İşte istilayı ortadan kaldırmanın ve yayılmayı durdurmanın bazı yolları.

Lağım Sineklerini Bantla Yakalayın

Tahliye sineklerini kaynaktan yok etmek için, gece boyunca tahliye borusunu bloke etmek için yapışkanlı tarafı aşağıya gelecek şekilde bir parça bant yapıştırın. Sabah, yakalanan sinek sayısını incelemek için bandı yavaşça çıkarın. İstilayı değerlendirmek için bunu birkaç gece yapın. Bant tahliye ağzını kapattığı halde ve küçük sinekler evde çoğalmaya devam ederse, başka bir şey denemeniz veya profesyonel bir böcek ilaçlama hizmetini çağırmanız gerekebilir. Ancak sayılarının azaldığını fark ederseniz, evdeki kendi çabalarınız yeterli olacaktır.

Küçük Sinekleri Sirke, Şeker ve Sabunla Yok Edin

Yetişkin sinekleri bir kase, plastik ambalaj ve sirke ile hapsederek istilayı kontrol altına alın.

Gerekli malzeler:

  • Orta boy bir kase
  • Elma sirkesi
  • Şeker
  • Bulaşık detarjanı
  • Plastik ambalaj örtü

Dörtte biri bir fincan şeker ve beş ila on damla bulaşık deterjanı ile birlikte bir fincan elma sirkesinin dörtte birini kaseye dökün. Plastik örtüyü kasenin üzerine sıkıca yerleştirin ve küçük delikler açın. Tahliye sinekleri şeker ve sirke çözeltisine çekilirken, sabunlu kıvam onların kaçmasını engeller.

Küçük Sinekleri Kaynağında Yok Etmek için Gider Borularını Sıcak Suyla Yıkayın

Sıcak su kirleri parçalar ve larvaları borulardan gidererek onları kanalizasyona atar. Bir su ısıtıcısında suyu kaynatın (su ısıtıcısı suyu dökmeyi kolaylaştırır, ancak bir tencere de işe yarar) ve larvaları öldürmek ve kaynağı yok etmek için birkaç hafta boyunca günde bir veya iki kez yavaşça gidere boşaltın. Yeni larvaların oluşmasını önlemek için gidere sabun püskürtün. Ilık suyla karıştırılmış bulaşık sabunu böcek öldürücü etkiye sahiptir, böcekleri anında öldürür ve gelecekteki istilaları önlemek için alanı kaplar.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!