LinkedIn'de İşinizi ve Becerilerinizi Doğru Şekilde Sıralama

LinkedIn'de İşinizi ve Becerilerinizi Doğru Şekilde Sıralama

LinkedIn, tüm profesyonel başarılarınız için bir ajandadır. İş rolleriniz ve kazanılan becerileriniz, LinkedIn profilinizin tam kalbinde. Peki, güncel ve doğru sırada olduklarından nasıl emin olabilirsiniz? Tabii ki hızlı bir düzenleme ile.

İşinizi LinkedIn'de Doğru Şekilde Sıralamak

Bir günlük bir işinizin olması ve farklı bir rolde parladığınız başka bir şey olması oldukça olasıdır. İlgilendiğiniz konuya ve aradığınız işe bağlı olarak, LinkedIn bir işinizi birincil ayarınız olarak ayarlamanıza olanak tanır. Geçerli bir iş olsa bile diğerinin altına taşıyabilirsiniz.

 1. Profil sayfanızı açmak için sağdaki profil resminizi tıklayın.
 2. Deneyimler bölümüne ilerleyin. İkincil rol olarak tutmak istediğiniz mevcut işi seçin. Mesela benim için editörlük mesleğim, kendi hareketsiz blogumdan daha önemli.
 3. Taşımak istediğiniz bölümdeki Reorder simgesinin üzerine tıklayın ve fareyi basılı tutun ve profilinizi yukarı veya aşağı doğru yeni konumuna sürükleyin.
 4. Bölümü o yere bırakmak için farenizi serbest bırakın.

Becerilerinizi LinkedIn'de Doğru Bir Şekilde Sıralama

LinkedIn Search algoritması, iş unvanınızı profilinizde bildirdiğiniz becerilerle hizalar. İşe alımda bulunanlar yani personel arayanlar doğru adayı aramak için becerileri anahtar kelime olarak kullanırlar.
Bu nedenle, profilinizdeki becerilerin ve önceliklerinin sırasına dikkat edin. En ilgili beceriyi en üstte tutun ve sonra aşağı doğru sıralayın.

 1. Profilinize gidin ve Beceriler ve Onaylar bölümüne ilerleyin.
 2. Bölümü düzenlemek için Kalem simgesini tıklayın.
 3. Bir sonraki ekranda listede yukarı veya aşağı kaydırmak istediğiniz yetenek için Reorder simgesini seçin. LinkedIn'in en iyi becerilerinizde sadece 3 yeteneğe sahip olduğunu unutmayın.
 4. Endüstri Bilgisi bölümüne en üst düzey beceriyi taşımak için Pin simgesinin seçimini kaldırın. En iyi Beceri bölümüne geçmek istediğiniz yetenek için Pin simgesini seçin.
 5. Kaydet'e tıklayın.

LinkedIn profilinizin çok fazla dikkat gerektiriyor. Ama her zaman bunu “canlı özgeçmişiniz” olarak düşünün ve bir sonraki oturumunuzda bu LinkedIn profil ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile