Linux'ta Bitcoin Madenciliği için En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Linux'ta Bitcoin Madenciliği için En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Windows ve Mac’te birçok maden uygulaması mevcuttur. Benzer şekilde, Linux kullanıcıları için, Bitcoin madenciliği seçenekleri bol miktarda bulunmaktadır. En iyi ücretsiz uygulamalarla Linux'ta Bitcoin'i nasıl kullanacağınızı öğrenin!

Cryptocurrency madenciliği, özellikle Bitcoin madenciliği, Bitcoins'in fiyatı yükseldikçe popülerlik kazanmıştır. Bitcoins satın alınabilir olsa da, kripto para kazanmak için ödüllendirici bir yol da madenciliktir.

Ücretsiz Uygulamalar ile Bitcoin Madenciliği
Öncelikle, Bitcoin, Linux için ücretsiz uygulamalarla çalışırken, yazılımınızı ve donanımınızı düşünün. Çoğu Ubuntu ve Debian türevleri, bu ücretsiz Bitcoin madencilerini kurmak için uygun bir ortamı sağlamalıdır.

Yazılımın yanı sıra, donanımınızın da uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Bitcoin'i bir GPU, ASIC veya FPGA aygıtı ve bir CPU ile yapabilirsiniz. Kullanmayı tercih ettiğiniz cihaza veya cihazlara bağlı olarak, farklı bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır.

Bitcoin, en iyi bilinen kripto para birimi statüsüne sahip olmasına rağmen, Litecoin'den Ethereum ve Monero'ya kadar çok sayıda kripto alternatifi var. Başka para birimleri kullanmayı planlıyorsanız, Bitcoin ve Litecoin gibi birden çok şifreleme işlemini gerçekleştirebilecek yazılımları düşünebilirsiniz.

Donanım derdi olmadan madencilik yapmak için bulut madenciliği var. Havuz madenciliği, madencilerin bir gruba katılmaları ve bir ağ üzerinden işlem gücünü paylaşmaları, havuza katkıda bulunulan iş yüküne göre ödülleri eşit olarak bölmeleri gibi popüler bir yöntemdir.

Linux'ta Bitcoin Madenciliği için En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Masaüstü ve dizüstü Linux bilgisayarlarda ücretsiz uygulamalarla Bitcoin madenciliği kullanmak için iyi bir CPU'ya ve bir GPU'ya da ihtiyacınız olacak.

Ne yazık ki, kripto para birimlerinin dalgalanan değerleri yüzünden bir GPU satın almanın en uygun zamanını kollamak gerekir. Bunu yerine eskiden tamamen oyun oynamak için aldığınız GPU ile Bitcoin madenciliği yapma seçeneğiniz de var.

CGMiner


Linux'taki Bitcoin madenciliği için en yaygın ücretsiz uygulamalar arasında CGMiner en iyi seçenek olarak yer alıyor. Orijinal CPU Madencisinin kodundan türetilmiştir. CGMiner yazılımı içinde, çoklu GPU desteğinden CPU madenciliği özelliklerine ve fan hızı kontrolüne kadar uzanan bir dizi seçenek bulacaksınız.

CGMiner'i GitHub sayfasından indirebilirsiniz. Dokümantasyon harika ve kurulumu basit.

MinerGate

minergate
Geniş kapsamlı bir seçenek için MinerGate'i inceleyin. Linux kullanıcıları için, Minergate ile Bitcoin madenciliği CGMiner'den farklı bir yaklaşım benimsiyor. Yalnız madencilik yerine Minergate, bulut madenciliğini kullanır. Ubuntu ve Fedora montajcılarını kullanarak Linux'ta Bitcoin'i kurabilirsiniz.
MinerGate bir bulut madenciliği çözümü olduğundan, bir madencilik sözleşmesi oluşturmanız ve ne kadar yatırım yapacağınız veya bir karma oranını seçmeniz gerekir. Bitcoin dışında, MinerGate, Aeon, Ethereum, Monero, DigitalNote ve Zcash dahil olmak üzere bir kripto para birimine sahip olmanızı sağlar.

Seçenekler arasında GPU ve CPU madenciliğini yanı sıra, GPU madenciliği ve CPU madenciliği çekirdek sayısı için yoğunluğun seçmeyi sunar. Akıllı madenci otomatik olarak son saatte en yüksek döviz kuruna sahip bir para birimi önerir. Güzel bir özelliği, kullanıcıların madeni paraları madenciliği için donanımlarının yeteneklerini belirleme olanağı veren bir kıyaslama aracıdır.

Minergate içindeki oyunlaştırmayı da takdir ettim. Örneğin, kolay madenciliği kullanmak veya 100 hisseye ulaşmak gibi belirli görevleri tamamlarken rozet kazanırsınız.

BFGMiner

CGMiner gibi, BFGMiner solo madencilik girişimlerine yoğunlaşıyor. Ancak, bunun yerine, madencilik için GPU'ları hedeflemez,
BFGMiner bunun yerine ASIC ve FPGA cihazları ile Linux üzerinde bir madencilik aracı sağlar. Arch Linux, Gentoo, Ubuntu, OpenWRT ve Debian için kullanılabilir.

Ayrıca, BFGMiner Windows 64-bit ve 32-bit yükleyicileri sunar. Teknik tarafta, BFGMiner C ile yazılmıştır ve izleme, dinamik saat ve uzak bir arayüz içermektedir.
En son sürüm için PPA'yı eklemeniz gerekmesine rağmen, komut satırından BGFMiner'i yüklemek oldukça basittir.

BTCMiner

Linux için açık kaynaklı bir Bitcoin madenciliği olan BTCMiner, USB FPGA cihazları için en iyi seçimdir. USB arayüzü ile bir FPGA madenci kurulumu. Bu Bitcoin USB madencilerinden biriyle madencilik yapıyorsanız, BCTMiner yazılımına ihtiyacınız olacak.

Multiminer

multiminer
Linux için alternatif olan Multimer, fantastik Bitcoin madenciliği ile Bitcoin madenciliğine başlayın. Linux yükleyicisinin yanı sıra, MacOS ve Windows yükleyicileri bulacaksınız. Linux'ta Bitcoin madenciliği için harika bir yol olsa da, Litecoin gibi diğer şifrelemelere de sahip olabilirsiniz.

Dahası, Multiminer, GPU'lardan ASIC'lere ve FPGA'lara kadar donanım ile uyumluluğu korur. Hem acemi madencilere hem de deneyimli kullanıcılara hitap ettiği için Multiminer, Linux'taki Bitcoin madenciliği için mükemmel bir seçimdir.

Multimer, sezgisel olduğu ve madeni para madenciliği seçeneklerinin yüklendiği MinerGate gibidir.
Komut satırı kurulumu hızlı ve kolaydır, ancak BFGMiner gibi PPA eklemeniz gerekir. Çalışmaya başladıktan sonra, Multiminer kullanmak için bir esinti ve GPU, CPU ve ASIC madenciliği için bir yapılandırma seçenekleri yelpazesine sahiptir.

EasyMiner

Adından da anlaşılacağı gibi, EasyMiner, süper basit. Güzel bir grafik kullanıcı arayüzü ile Linux'ta Bitcoin ve Litecoin için bir araç. Bir GPU madencisine ek olarak, EasyMiner bir CPU madenci yetiştiriyor. Tabiki GPU’nuzun istisnasıyla az sayıda sistem kaynağı kullanarak oldukça hafiftir.

Getwork madenciliği protokolü ile EasyMiner solo ve havuzlanmış madenciliği destekler. EasyMiner'i resmi Sourceforge sayfasından indirebilirsiniz.
Bu ücretsiz, açık kaynaklı Linux Bitcoin madenciliği yazılımı, toplam paylaşımlar, karma oran ve daha fazlası gibi gerçek zamanlı istatistikler sunar.

En İyi Ücretsiz Uygulamalar ile Linux'ta Bitcoin Madenciliği
Linux'ta Bitcoin ve diğer şifrelemeleri için yazılım seçenekleri sıkıntısı yok. Bu en iyi ücretsiz uygulamalarla Linux'ta Bitcoin kullanmaya başlayabilirsiniz.
CGMiner ve BFGMiner gibi solo madencilerinden, EasyMiner veya MinerGate gibi havuzlanmış ve bulutlu madencilik seçeneklerine kadar geniş bir yelpaze. Bu ücretsiz Bitcoin madencileri ile kripto para birimini kolaylıkla üreteceksiniz.

Madencilik Bitcoin için bir uygulamaya karar verirken, yapmanız gereken tek şey, donanım ve yazılım yapılandırmanız için en uygun seçeneğin hangisi olduğunu belirlemektir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 531 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Linux'ta Bitcoin Madenciliği için En İyi Ücretsiz Uygulamalar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Linux'ta Bitcoin Madenciliği için En İyi Ücretsiz Uygulamalar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Linux'ta Bitcoin Madenciliği için En İyi Ücretsiz Uygulamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın