Ogznet.com
Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program Paylaş:

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program

Günümüz dünyasındaki en önemli tasarım trendlerinde birisi olarak logolar ön planda yer alıyor. Öyle ki artık yalnızca işletmeler ya da büyük markalar değil hemen hemen herkesin kendine ait bir logosu bulunuyor. Bunun elbette belirli nedenleri var. İnternet kullanımındaki artışla beraber YouTuber, Blogger gibi farklı online meslek grupları ortaya çıktı ve bu insanlar da yaptıkları işler için kartvizit olarak logolarını kullanıyorlar.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Ancak logo tasarımı herkes için kolay bir durum değil. Ürettiğiniz içeriği destekleyecek özgün bir logo tasarlamak ise çok daha zor olabilir. Fakat yinede kendi logomu kendim yapmak istiyorum diyorsanız web tabanlı tasarım programları en büyük yardımcınız. Herhangi bir program bilgisi gerektirmeyen web tabanlı programlar ile kolayca hayalinizdeki logoyu tasarlayabilirsiniz.

Logo Yapabileceğiniz En İyi 5 Program

Biz de kendi logosunu kendi tasarlamak isteyenler için kullanabilecekleri en pratik 5 siteyi bir araya getirdik.

1- Free Logo Servis

İnternet üzerinde ulaşabileceğiniz ücretsiz ve basit tasarım programlarının başında free logo servis geliyor. Kullanacağınız meslek grubuna göre şablonlar sunması da ilgi çekici bir diğer ayrıntı. Bununla birlikte yalnızca birkaç dakikada logo tasarlama şansını bulduğunuz için zamanda da ciddi bir tasarruf sağlıyorsunuz.

2- Online Logo Maker

Web tabanlı logo tasarım alternatiflerden birisi olarak online logo maker öne çıkıyor. Yalnızca logo tasarımına odaklı bir site olan online logo maker basit arayüzü ile kullanıcıları da çok fazla yormayan bir yapıya sahip. Ek olarak kendi seçtiğiniz bir fotoğrafı kullanma imkanı sunarak çok daha özgün bir logo tasarlamanızı sağlıyor.

3- Vecteezy

Birbirinden farklı onlarca tasarım şablonunu sunan Vecteezy, logo tasarımı konusunda da oldukça başarılı sayılabilecek bir konumda yer alıyor. Özellikle sunduğu modern logo şablonlarıyla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Ek olarak basit arayüzü ve ücretsiz olması da insanların Vecteezy’yi tercih etme nedenleri arasında.

4- Vectr

Vectr, logo tasarlama programları arasında önemli bir yere sahip olarak kabul ediliyor. Farklı opsiyonlar üzerinde çalışma imkanı sağlaması kullanıcıları cezbeden özelliklerden birisi. Ancak Vectr sunduğu arayüz onu türdeşlerinden ayrılıyor. Biraz daha karmaşık olması olumsuz yönleri arasından.

5- Canva

Tasarım programları arasında Canva’ya ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Logo’dan broşüre kadar pek farklı tasarımı yapabilmenize imkan tanıyan Canva, kolay ve basit kullanımı sayesinde tüm kullanıcılara hitap edebiliyor. Özellikle özgün bir logo tasarımı yapmak isteyenler için sunduğu avantajlar ile adından söz ettirmeyi başaran Canva, birbirinden şık hazır şablonların yanı sıra ortak çalışma dosyası oluşturma seçeneği ile de birçok insanın tek bir dosya üzerinde bir araya getirerek daha yaratıcı logo tasarımı oluşturmasını sağlıyor.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!