Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması

Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması

SoundCloud maalesef bir süre önce resmi Mac uygulamasını durdurdu. Neyse ki, pek çok alternatif SoundCloud uygulaması var.

Web uygulamaları iyidir, ancak yerel Mac uygulamaları daha iyidir. Tarayıcınızda müzik dinlediğinizde, hangi sekmede oynatıldığını izlemek zordur. Ayrıca, Oynat/Duraklat düğmesine basmak çoğu zaman, mevcut parçayı duraklatmak yerine iTunes'u açacaktır. 

1. SoundCleod

SoundCleod
SoundCleod, yerel bir uygulamadan beklediğiniz bazı temel işlevleri sağlayarak web uygulamasında geliştirir. Uygulamanın web tarayıcısından ve bulmanın daha kolay olduğu Dock'a taşınmasının yanı sıra, SoundCleod ayrıca tüm ortam anahtar işlevlerini de geri yükler.
Bu, ilk önce doğru sekmeyi bulmak zorunda kalmadan, feed'iniz arasında ileri ve geri oynatabileceğiniz, duraklatabileceğiniz ve atlayabileceğiniz anlamına gelir. Uygulama ayrıca (L) ve reposting (R) parçalarını sevmek için bazı basit kısayolları destekler.

Bu basit, ama iyi çalışıyor. Web uygulamasının medya denetimleri, karıştırılması ve tekrar edilmesi için medya denetimleri, pencerenin altında görünür.
Cmd + Sol/Sağ okunu kullanarak geriye ve ileriye doğru gidebilirsiniz. Safari'de yaptığınız gibi parça değişiklikleri için bildirimleri görürsünüz.

2. Soundnode

Soundnode
Soundnode tamamen yerel ve açık kaynaklı bir SoundCloud uygulamasıdır. Uygulama MacOS'un yanı sıra Windows ve Linux için kullanılabilir. Bu listedeki diğer uygulamalardan neden biraz daha gelişmiş olduğunu açıklayabilir.

Gezinme için bir kenar çubuğu ve pencerenin altındaki ortam kontrolleri ile suave karanlık bir tema kullanır. Uygulamanın geri kalanı, tıpkı iTunes gibi büyük 1×1 karelerde sunulan parçalara ve oynatma listelerine sahip içeriğe ayrılmıştır.

Medya denetimleri beklendiği gibi çalışır, ancak parçaları beğenmek veya yeniden yayınlamak için kısayol yoktur. Soundnode, etkileşim yerine medya oynatmaya odaklandığı için müzik yüklemenin hiçbir yolu yoktur.

Yazarken sorgular içeren güçlü bir arama özelliği ve size nelerin geleceğini gösteren kullanışlı bir sıra düğmesi var. Oynatma listelerinizi oluşturmak ve görüntülemek oldukça kolaydır. Ayrıca, yeni bir parça her başladığında resimlerle birlikte eksiksiz bir bildirim alırsınız.
Bu, etrafındaki en iyi SoundCloud uygulamalarından biridir ve ücretsizdir.

3. Cumulus

Cumulus
Birçok popüler uygulama Mac'inizin sağ üst köşesinde yaşıyor; Bunlar, menü çubuğu uygulamalarının ana listesini oluşturan çok fazla işlevsellik sunar. Bu listeye Cumulus'un eklenme zamanı geldi.

Uygulama kendi yaklaşımında basittir ve ihtiyacınız olana kadar Mac menü çubuğunda durmak için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır.
Feed'iniz, Beğenenleriniz ve Oynatma Listeleriniz için üç bölmeli bir pencere açmak için istediğiniz zaman uygulamanın simgesini tıklayın.

Cumulus'u medya tuşları ile kontrol edebilir ve beklediğiniz her değişiklik için bildirimler görüntülenir. Uygulama mükemmel değildir; ara sıra donmalarla karşılaşırsınız.

Bu sorunlara rağmen, muhtemelen menü çubuğunda erişime sahip olmanın rahatlığı için istenen SoundCloud uygulamasıdır.

4. VOX

vox
VOX, yerel bir SoundCloud uygulaması değil, SoundCloud desteğiyle yerel bir medya oynatıcıdır. SoundCloud hesabınızı bağlayabilmeniz için ücretsiz bir VOX hesabı oluşturmanız gerekir. Bundan sonra, premium plan için biraz para harcamanız istenir. Bununla birlikte, SoundCloud'dan parça çalmak için buna ihtiyacınız yok.
Giriş yapıp kaydolduktan sonra Akışınıza ve Beğenilerinize erişim sağlayan bir SoundCloud simgesi görürsünüz. Oynatma listesi desteği yok ve yorumları görüntülemenin veya göndermenin bir yolu yok, ancak Now Playing (Oynatma) alanına gidip parça simgesini tıklatırsanız parçaları beğenebilirsiniz.

VOX, basit oynatma için iyi çalışır, ancak bir yanlış tıklama ile web tarayıcınız, premium bir hesaba yükseltmeniz için sizi rahatsız eden yeni bir pencere açar.
Kötü bir uygulama değil, ama bu da şaşırtıcı değil.

5. BeardedSpice + Safari or Chrome

BeardedSpice + Safari or Chrome
Teknik olarak ayrı bir SoundCloud uygulaması olmasa da, BeardedSpice SoundCloud web uygulamasının yerini alır ve en büyük sorunlarından birkaçını giderir.
Uygulamanın ana amacı, web tabanlı medya oynatıcılarının ve diğer yerel uygulamaların Mac’inizin medya anahtarlarıyla kontrol edilmesine izin vermektir.

Uygulama, menü çubuğunuzda çalışıyor ve medya tuşlarınızın hangi sekmeyi kontrol edebildiğini hızlı bir şekilde değiştirmenizi sağlıyor. Ayrıca, BeardedSpice'nin kontrol ettiği sekmeyi odaklayan Cmd + F6 gibi birkaç kullanışlı klavye kısayoluyla birlikte gelir.
Bu, doğru sekme için daha fazla uğraşmak anlamına gelmez.

SoundCloud ile sınırlı değildir ve Google Müzik, Dailymotion, Netflix ve YouTube gibi bir çok siteyle çalışır. Safari ve Chrome ve daha az bilinen web tarayıcısı Vivaldi ile çalışır.

Mac App Store'da premium SoundCloud uygulamaları ve uygulama içi satın alımlarla birlikte birkaç ücretsiz uygulama vardır. Bu uygulamalardan bazıları, bir giriş ücretinin arkasında AirPlay işlevini kilitler, ancak bu sizin için ödeme yapmanız gereken bir özellik değildir.
Bu uygulamalardan herhangi birinde (veya normal web uygulaması oynatıcısında) müzik çalarken, Sistem Tercihleri> Ses seçeneğine gidin. Giriş sekmesinde bir AirPlay alıcısı seçin ve bekleyin. Artık Mac'iniz tarafından üretilen tüm sesler, belirttiğiniz kablosuz alıcıya gönderilecektir. Ayrıca menü çubuğundaki Ses simgesine tıklayabilir ve buradan bir çıkış seçebilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 352 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mac için En İyi 5 Ücretsiz SoundCloud Masaüstü Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın