Ogznet.com

Mac için En İyi Antivirüs Programları

Mac için En İyi Antivirüs Programları

Henüz Mac için bir antimalware programı kullanmıyorsanız, artık kullanma zamanı geldi! Aşağıda, en iyisi 4 güvenlik uygulamasını bulacaksınız. Bunlardan herhangi biri, Mac’inizi bu büyüyen tehditlerden koruyacaktır.

Image from stockvault.net

Henüz Mac için bir antimalware programı kullanmıyorsanız, artık kullanma zamanı geldi! Aşağıda, en iyisi 4 güvenlik uygulamasını bulacaksınız. Bunlardan herhangi biri, Mac’inizi bu büyüyen tehditlerden koruyacaktır.

Evet, doğru duydunuz Mac'inizin virüs korumasına ihtiyacı var. Mac'leri hedefleyen kötü amaçlı yazılımlar, Windows'daki kötü amaçlı yazılımlar kadar yaygın olmasa da, mevcut ve büyüyen bir sorundur.

Virüsler, henüz Mac için en büyük sorun olmayabilir ama endişelenecek birçok farklı türde kötü amaçlı yazılım var: Truva atları, reklam yazılımları, fidye yazılımları, casus yazılımlar ve diğer tehlikeli eklentiler.

1. Avast Free Mac Security

 Avast Free Mac Security
Avast Free Mac Security güvenlik uygulaması, enfeksiyonlar için çeşitli tarama yöntemleri sunar. Avast Free Mac Security geleneksel bir imza kullanıyor. Bilinen kötü amaçlı yazılım, truva atları ve virüsler için Mac'inizdeki dosyaları taramak için temel yöntem. Avast, bir hacker'ın kontrol etmek için kullandığı rootkit'leri ve diğer metotları köklendirebilir ve içeriklerini taramak için sıkıştırılmış dosyaları açabilir.

Mac için tasarlanmış kötü amaçlı yazılımların yanı sıra, Avast ayrıca, çapraz platform enfeksiyonlarının oluşmasını engellemek için Windows PC için kötü amaçlı yazılımları da araştırıyor.

Avast, arka planda çalışan gerçek zamanlı algılama kullanır. Avast, arka planda sürekli olarak çalışan diğer antivirüs uygulamaları gibi Mac'inizin performansı üzerinde etkili olabilir. Ancak Avast, size gerçek zamanlı algılama özelliğini kullanma seçeneği sunar veya Mac'inizin performansı üzerinde daha az etkiye sahip olabilen bir programlama sistemi.

Avast Free Mac Security hakkında biraz daha bilgi:

 • Zamanlanmış taramalar, Mac için Avast'ın kötü amaçlı yazılımların rutin taramalarını çalıştırması için gereken süreyi ayarlamanıza olanak tanır. Planlanan süreyi iş yükünüzü en az etkileyecek duruma getirmek büyük bir artıdır.
 • Dosya koruyucu, Mac'inizdeki tüm dosyaları zararlı içerikler için kontrol edebilir. Dosyalar ayrıca Mac'inizdeki dosya türü veya konumuna göre de kontrol edilebilir.
 • Web kalkanı, güvenli olmayan web sitelerinin yüklenmesini veya bu sitelerden indirilmelerinin engellenmesini engeller.
 • Posta kalkanı tehlikeli e-posta eklerinin indirilmesini veya yürütülmesini engeller.
 • Yerel ağ taraması, ev ağınızın ve tüm bağlı aygıtların, bilgisayar korsanlarının kişisel verileri çalmak için kullanabilecekleri güvenlik açıklarından arınmış olmasını sağlar.

2. Bitdefender Antivirus for Mac

Bitdefender Antivirus for Mac
Mac için Bitdefender Antivirus, Mac'inizi güvende tutmak için gelişmiş özellikler sunan ücretli bir güvenlik uygulamasıdır. Bitdefender, Mac için ücretsiz bir Virus Scanner for Mac ve Mac için ücretli Bitdefender Antivirus for Mac olmak üzere iki güvenlik uygulaması sunar. Her ikisi de kötü amaçlı yazılım bulmak ve kaldırmak için aynı Bitdefender motorunu kullanır, ancak Mac için Virus Scanner, Mac'inizi taramak için manuel bir yaklaşım kullanır.

 • Time Machine Protection, Time Machine yedeklerinizi izler ve yedeklerinizi şifrelemeyi veya silmeyi deneyebilecek fidye yazılım saldırılarını önler.
 • Güvenli Dosya, sürekli olarak izlenecek klasörleri belirtmenize izin verir ve yetkisiz uygulamaların bu klasörlerde değişiklik yapmasını engeller.
 • Adware'in kaldırılması, Mac'inizi, istenmeyen tarayıcı eklentilerinden ve sizin izniniz olmadan eklenebilecek tarayıcı araç çubuklarından kurtarır.
 • Traffic Light tarayıcı uzantısı Safari, Chrome, Firefox tarayıcınız ile çalışır ve önceden phishing tespiti ve tehlikeli web siteleri için sizi uyarır.

Bitdefender, geleneksel imza tabanlı tespit sisteminin yanı sıra davranışsal desen tanıma kullanır. Bozuk malware türlerini güncel tutmaya yardımcı olmak için, Bitdefender bir bulut kullanır. En son tespit edilen Mac malware, adware ve ransomware bilgilerini depolayan, tüm Bitdefender kullanıcılarının en son güncellenmiş tespit sistemine sahip olmasına izin veren, temel veri toplama sistemi.

3. Malwarebytes for Mac

Malwarebytes for Mac
Mac için Malwarebytes 30 günlük deneme içerir. Deneme sona erdikten sonra temel özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Mac için Malwarebytes, Adware Medic gibi erken bir görünümden bu yana Mac tabanlı malware bulmak ve kaldırmak için en iyi seçim olmuştur.

Şimdi Malwarebytes rehberliğinde, uygulama, kötü amaçlı yazılımları bulma ve kaldırma konusunda kendi özgürlüğünü korumasına karşın, Mac virüsünü, casus yazılımlarını ve kötü amaçlı yazılım bulaşmalarını aktif olarak engelleyebilecek ücretli ücretli bir sürüm sunmak için yeteneklerini de genişletmiştir. Ayrıca, adware ve istenmeyen uygulamaların Mac'inizde yerleşmesini de engelleyebilir.

Mac için Malwarebytes hakkında daha fazla bilgi:

 • Ayrı bir tarayıcı eklentisi gerektirmeden reklam hedefleme ile algılar ve kaldırır.
 • Gerçek zamanlı koruma devre dışı bırakılabilir, sadece istediğiniz zaman taramanıza izin verilir.
 • Malwarebytes uygulamasını kaldırmak için bir kaldırıcı içerir.
 • Arka plan taraması etkin olsa bile düşük sistem yükü.

Bulunan kötü amaçlı yazılımlar, daha sonraki bir tarihte kolayca kaldırılmak üzere otomatik olarak karantinaya alınabilir.

4. Sophos Home for Mac

Sophos Home for Mac, tüm ev bilgisayarlarınızdaki Sophos güvenlik uygulamasını uzaktan yönetme olanağı sunar. Sophos, yıllardır PC'ler ve Mac'ler için iş sınıfı antivirüs ve güvenlik koruma uygulamalarında lider konumdadır. Sophos kişisel Mac (aynı zamanda bir PC sürümü) kullanıcı için ücretsizdir.

Sophos Home for Mac, evinizdeki her Mac'i kötü amaçlı yazılımlardan, virüslerden ve fidye yazılımlarından koruyabilir. Ayrıca, web taramanızı kimlik avı düzenleri veya kötü amaçlı yazılım içerebilen uygunsuz web sitelerine rastlamaktan da koruyabilir.

Sophos şüpheli etkinliği tanımlamak için uygulamaların alışılmadık davranışlarını izlemek üzere sezgisel tabanlı davranışsal saptamaya dayandırılmıştır. Mac için birçok antivirüs uygulaması gibi, Sophos da platform tabanlı kirlenmeyi önlemeye yardımcı olarak Windows tabanlı tehditleri algılayabilir.

Sophos Home'da daha fazlası var:

 • Uzaktan yönetim izlemenizi sağlar,
 • Sophos Home'u Mac veya PC'de yapılandırabilir ve kontrol edebilirsiniz.
 • Ebeveyn denetimleri, uygunsuz web sitelerini görüntülemeyi engelleyebilir ve bu tür bir web ziyaretinin kaydını daha sonra gözden geçirmek için saklar.
 • Arka plan taraması genel performans üzerinde düşük bir etkiye sahiptir.
 • İsteğe bağlı tarama, istediğiniz zaman bir tarama başlatmanızı sağlar.

Sophos, öncelikle arka planda çalışır ve bir dosya veya klasörü indirdiğinizde tarar, kopyaladığınızda veya açtığınızda kötü amaçlı yazılım veya ilgili tehditlerin mevcut olup olmadığını tespit eder. Tarayıcı, içerdiği dosyaların güvenli olduğundan emin olmak için sıkıştırılmış dosyaları da inceleyebilir.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz